Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD1600JD-75HBC0 160GB - odzyskanie partycji

29 Sty 2010 14:11 1031 6
  • Admin grupy komputery
    Nie zajmuję się stale odzyskiwaniem danych, lecz zostałem poproszony o tą usługę przez moją znajomą, jako jej "ostatnia deska ratunku".

Krótka historia dysku - opis mojej znajomej:
    Dysk pracował w komputerze Dell GX280 z systemem Vista, co jakiś czas występowały problemy z uruchomieniem komputera, lecz po przeskanowaniu dysku, komputer startował. Pod koniec zeszłego roku skan już nie pomógł.
    Znajoma oddała komputer do serwisu, tam stwierdzono uszkodzenie kości pamięci, oraz dysku twardego, wymieniono kość pamięci oraz dysk i zainstalowano system na nowo.
    Na w/w dysku znajdują się nadal bardzo ważne dane osobiste i z pracy.
    Dysk trafił do kolejnej osoby, która zajmowała się odzyskaniem danych, lecz bez pozytywnych rezultatów.

Dziś ten dysk trafił do mnie, nie wiedziałem jak zabrać się za niego, pożyczyłem kilka programów by przeskanować dysk.
    Rezultat jest taki:

Na dysku znajduje się w chwili obecnej jedna partycja RAW, w której widoczne są pliki i foldery:

WD1600JD-75HBC0 160GB - odzyskanie partycji

Tu też pytanie, jakie dane mam dać dodatkowo, jakie operacje wykonać, by odzyskać strukturę tych plików.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Co to znaczy odzyskać strukturę ?
    Partycja jest RAW wykonujesz kopie posektorową dysku to po pierwsze.

Potem odzyskujesz programami np. PhotoREC lub innymi które odzyskują dane.
  • Admin grupy komputery
    Głównie zależy mi na danych z Outlook 2007, i nie wiem, czy surowe pliki z dysku, będę mógł odczytać w innym komputerze.
    Wolałbym odtworzyć partycję z możliwością uruchomienia systemu z tego dysku.
  • Admin grupy komputery
    MS Outlook 2007, lista kontaktów (adresy mail) oraz dokumenty Worda i Excela też MS Office 2007.
    Powyższe to priorytet.
    Nie wiem czy ma to znaczenie, ale do konta było hasło.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Podziel to zadanie na dwa etapy :
    1) Wykonanie kopi posektorowej zabezpieczenie danych
    1a) Odzyskanie wszystkiego co się da
    2) Poszukanie sposobu na odzyskanie informacji z Outlook (np. przywrócenie emaili)
  • Admin grupy komputery
    1- Tymczasowo odpada - nie mam odpowiedniej wolnej przestrzeni dyskowej, na dokonanie tej kopii. W poniedziałek zakupię dysk.
    1a- W chwili obecnej zrobiłem dodatkowe skanowanie programem dmde, i ten odnalazł folder BACKUP, obecnie skanuje dysk dokładniej, być może są w tym folderze interesujące mnie dane.
    2- Tu zaczynają się schody, ale nadal szukam.

Czy ewentualny backup danych zrobiony przez Vista, będzie możliwy do odczytania w Windows 7, lub czy istnieje program którym można odczytać tak zapisane dane?