Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IR1510 - dolny wałek fusera a wciąganie papieru

BLE_Maciek 29 Sty 2010 14:28 1909 4
  • #1 29 Sty 2010 14:28
    BLE_Maciek
    Poziom 10  

Witam.

Ostatnio w naszej "służbowej" kopiarce Canon IR1510 zaciął się papier w zespole fusera. Niestety wciągnęło tam całą kartkę (zrobiła się z niej taka ładna harmonijka :-) ) i jedynym sposobem żeby ją wydostać było wydobycie fusera i rozkręcenie go. Przy okazji zauważyłem że o ile górna folia utrwalająca jest w dobrym stanie, o tyle dolny, brązowy wałek (fixing pressure roller) jest cały pomarszczony i miejscami nawet ma jakieś nadszarpnięcia. Czy jest możliwe że jest to przyczyna wciągania papieru (to już nie pierwszy przypadek)? Czy może raczej przyczyną są wyślizgane gumowe roleczki na wyjściu fusera (delivery roller) - problem podobny jak w HP4M?

0 4
  • Konica Minolta
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2010 15:09
    pdw
    Specjalista - kserokopiarki

Jeśli wałek posiada ubytki należałoby go wymienić. Pasuje z HP LJ2100

0
  • Konica Minolta
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2010 22:11
    leeart

Poziom 34  

tak jest to możliwe, przy wymianie wałka należy również wymienić jego łożyka ślizgowe.

0
  • #4 01 Mar 2010 10:16
    BLE_Maciek
    Poziom 10  

Witam.

Niedawno pytałem Was o celowość wymiany wałka dociskowego fusera w kserokopiarce Canon IR1510

Zdecydowałem się więc na zakup tego wałka (RF5-2601-000) i panewek do niego (RB2-2973-000). W sklepie internetowym znalazłem dwa takie wałki, czerwony za 109zł i czarny za 65zł. Obydwa są produktami "kompatybilnymi" czyli nieoryginalnymi. No i teraz pytanie - czym one się różnią (poza kolorem ;-) ) i który lepiej kupić? Dodatkowo na zdjęciach widać że w komplecie z czerwonym wałkiem jest takie dodatkowe gumowe kółeczko, a z czarnym go nie ma. Do czego właściwie to kółeczko służy? Jego funkcja nie jest opisana w serwisówce LJ2100 ani IR1200, nie występuje ono jako odrębna część zamienna, oczywiście mogę je przełożyć ze starego wałka, ale może musi być nowe? Oryginalny wałek w naszej kopiarce jest czerwony.

0
  • #5 01 Mar 2010 12:47
    leeart

Poziom 34  

kolor nie ma znaczenia. Chodzi o materiał z jakiego jest zrobiony. musi być odpowiednia twardość wałka. Zadanie tego czarnego kółka to obracanie foli na grzałce. Ja bym wziął ten droższy, chociaż droższe wcale nie musi być lepsze.

0