Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IR1510 - dolny wałek fusera a wciąganie papieru

BLE_Maciek 29 Jan 2010 14:28 2182 4
 • #1
  BLE_Maciek
  Level 11  
  Witam.

  Ostatnio w naszej "służbowej" kopiarce Canon IR1510 zaciął się papier w zespole fusera. Niestety wciągnęło tam całą kartkę (zrobiła się z niej taka ładna harmonijka :-) ) i jedynym sposobem żeby ją wydostać było wydobycie fusera i rozkręcenie go. Przy okazji zauważyłem że o ile górna folia utrwalająca jest w dobrym stanie, o tyle dolny, brązowy wałek (fixing pressure roller) jest cały pomarszczony i miejscami nawet ma jakieś nadszarpnięcia. Czy jest możliwe że jest to przyczyna wciągania papieru (to już nie pierwszy przypadek)? Czy może raczej przyczyną są wyślizgane gumowe roleczki na wyjściu fusera (delivery roller) - problem podobny jak w HP4M?
 • Helpful post
  #2
  pdw
  Photocopiers specialist
  Jeśli wałek posiada ubytki należałoby go wymienić. Pasuje z HP LJ2100
 • Helpful post
  #3
  leeart

  Level 34  
  tak jest to możliwe, przy wymianie wałka należy również wymienić jego łożyka ślizgowe.
 • #4
  BLE_Maciek
  Level 11  
  Witam.

  Niedawno pytałem Was o celowość wymiany wałka dociskowego fusera w kserokopiarce Canon IR1510

  Zdecydowałem się więc na zakup tego wałka (RF5-2601-000) i panewek do niego (RB2-2973-000). W sklepie internetowym znalazłem dwa takie wałki, czerwony za 109zł i czarny za 65zł. Obydwa są produktami "kompatybilnymi" czyli nieoryginalnymi. No i teraz pytanie - czym one się różnią (poza kolorem ;-) ) i który lepiej kupić? Dodatkowo na zdjęciach widać że w komplecie z czerwonym wałkiem jest takie dodatkowe gumowe kółeczko, a z czarnym go nie ma. Do czego właściwie to kółeczko służy? Jego funkcja nie jest opisana w serwisówce LJ2100 ani IR1200, nie występuje ono jako odrębna część zamienna, oczywiście mogę je przełożyć ze starego wałka, ale może musi być nowe? Oryginalny wałek w naszej kopiarce jest czerwony.
 • #5
  leeart

  Level 34  
  kolor nie ma znaczenia. Chodzi o materiał z jakiego jest zrobiony. musi być odpowiednia twardość wałka. Zadanie tego czarnego kółka to obracanie foli na grzałce. Ja bym wziął ten droższy, chociaż droższe wcale nie musi być lepsze.