Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka candy CT 101 wybierak wariuje cuda niewidy:[

adamos1984 29 Jan 2010 14:32 2452 4
    adamos1984
    Level 2  
    witam
    problem polega na krecacym sie wokolo non stop wybieraka. Ogolnie pralka wariuje na obojetnie jakim programie. Rozebralem wybierak wyczyscilem, zlozylem i zamatowalem i teraz nie wiadomo gdzie jest jaki program i stop, ogolnie nie mam juz pomyslow ..... sprawdzilem silnik...ok sprawdzilem czujke ntc...ok na module sterujacym nie widac zadnych popalonych stykow instalacja wydaje sie wpozadku. Przed rozebraniem wybieraka i wyczyszczeniem go na 4 programie przed plukaniem i wirowaniem zaczynal sie obracac w nieskonczonosc ale co jakis czas tzn co kilka pran bylo dobrze przelecial swoj program wypral jak nalezy. Teraz kiedy wyczyscilem wybierak zlozylem identycznie jak rozebralem, wariuje kreci sie wokolo i na programie kiedy ma pobierac wode wypompowywuje ja... chocki klocki nie mam pomyslow:( patrzylem na modul sterujacy i wyglada ze z nim wszystko wpozadku nie ma widocznych uszkodzen to samo i pompa wody jest ok.... pomocy:]
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak wszystkie podzespoły sprawne to na 99% uszkodzony moduł.
    adamos1984
    Level 2  
    ok dzieki ale pytanie czy zlozenie wybeiraka ma jakies znaczenie??? zlozylem go w sumie tak samo nie wydaje mi sie zeby mozna bylo go lozyc w inny sposob , gdyz wszystkie czesci znajduja tylko jedno polozenie.... kolega przyniosl mi taki sam modul i pralka chodzi dokladnie tak jak chodzila przed zalozeniem nowego.... o co biega???
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1.Styki i płytkę wybieraka czyści się spirytusem ew.benzyną extrakcyjną a nie matowi się jej.
    2.Inny moduł to nie znaczy że jest dobry ,może mieć wgrane inne oprogramowanie.
    Moim zdaniem moduł do wymiany.
    Mastur
    Level 12  
    Spróbuj włączyć samo wirowanie i napisz co się dzieje.

Jeżeli styki wybieraka masz ok to bym go zostawił w spokoju, a przyczyny szukał w module.

Włącz na wirowanie i sprawdź efekty i opisz co się dzieje.
    Obserwuj diody na panelu czy nie przygasają podczas pracy.

Pozdrawiam