Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka candy CT 101 wybierak wariuje cuda niewidy:[

adamos1984 29 Sty 2010 14:32 2320 4
  • #1 29 Sty 2010 14:32
    adamos1984
    Poziom 2  

witam
    problem polega na krecacym sie wokolo non stop wybieraka. Ogolnie pralka wariuje na obojetnie jakim programie. Rozebralem wybierak wyczyscilem, zlozylem i zamatowalem i teraz nie wiadomo gdzie jest jaki program i stop, ogolnie nie mam juz pomyslow ..... sprawdzilem silnik...ok sprawdzilem czujke ntc...ok na module sterujacym nie widac zadnych popalonych stykow instalacja wydaje sie wpozadku. Przed rozebraniem wybieraka i wyczyszczeniem go na 4 programie przed plukaniem i wirowaniem zaczynal sie obracac w nieskonczonosc ale co jakis czas tzn co kilka pran bylo dobrze przelecial swoj program wypral jak nalezy. Teraz kiedy wyczyscilem wybierak zlozylem identycznie jak rozebralem, wariuje kreci sie wokolo i na programie kiedy ma pobierac wode wypompowywuje ja... chocki klocki nie mam pomyslow:( patrzylem na modul sterujacy i wyglada ze z nim wszystko wpozadku nie ma widocznych uszkodzen to samo i pompa wody jest ok.... pomocy:]

0 4
  • #2 29 Sty 2010 17:33
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak wszystkie podzespoły sprawne to na 99% uszkodzony moduł.

0
  • #3 30 Sty 2010 10:29
    adamos1984
    Poziom 2  

ok dzieki ale pytanie czy zlozenie wybeiraka ma jakies znaczenie??? zlozylem go w sumie tak samo nie wydaje mi sie zeby mozna bylo go lozyc w inny sposob , gdyz wszystkie czesci znajduja tylko jedno polozenie.... kolega przyniosl mi taki sam modul i pralka chodzi dokladnie tak jak chodzila przed zalozeniem nowego.... o co biega???

0
  • #4 30 Sty 2010 13:38
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

1.Styki i płytkę wybieraka czyści się spirytusem ew.benzyną extrakcyjną a nie matowi się jej.
    2.Inny moduł to nie znaczy że jest dobry ,może mieć wgrane inne oprogramowanie.
    Moim zdaniem moduł do wymiany.

0
  • #5 14 Lut 2010 23:42
    Mastur
    Poziom 11  

Spróbuj włączyć samo wirowanie i napisz co się dzieje.

Jeżeli styki wybieraka masz ok to bym go zostawił w spokoju, a przyczyny szukał w module.

Włącz na wirowanie i sprawdź efekty i opisz co się dzieje.
    Obserwuj diody na panelu czy nie przygasają podczas pracy.

Pozdrawiam

0