Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek widłowy nissan 18 z 2001 roku słabo odpala

Matyja1982 29 Jan 2010 14:43 3552 5
 • #1
  Matyja1982
  Level 10  
  Witam Mam problem z wózkiem widłowym nissan 18 z 2001roku model PDO1A18P gaz, silnika Nissan H20-ll, 35.0kW. Gdy odpalam silnik zimny to zapala na sekundę i gaśnie i tak kilka razy, nieraz załapie jak by na dwa cylindry i tak stęka. Jak już złapie niewielką temperaturę to odpala z pierwszego. Świece, przewody, nowe. Regulacja gazu nic nie zmienia z odpalaniem.
 • #2
  wiktora4
  Level 11  
  Odpalasz na gazie a butla jest leżąca z tyłu ??
 • #3
  Matyja1982
  Level 10  
  Tak odpalam na gazie bo tylko tak można go uruchomić, butla z tyłu.
 • #4
  dugi.1985
  Level 20  
  Najpewniej parownik zamarza. Ja kiedyś pracowałem na widlakach sthil i w zimie na to była metoda następująca. Pełen czajnik wrzątku powoli oblewać parownik i zapalić silnik. Dalej go oblewać aż chłodziwo silnika nabierze taka temperaturę że parownik przestanie zamarzać.
 • #5
  wmarek65
  Level 15  
  Przy obecnie panujących temperaturach to całkiem możliwe,pewnie wózek stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu lub na polu,próbowałeś spuścić z parownika kondensat(śrubą na spodzie parownika)Gaz w butlach jest czasem jeszcze bardziej zasyfiony niż na stacjach gazowych ,a butla do wózka ma specjalną konstrukcje pozwalającą w pozycji leżącej butli, na wyciągnięcie wszystkiego do dna.Często w butlach do użytku domowego zdarza się że w butli nie ma gazu ,a coś chlupie,to właśnie dodatki jak woda i substancje zapachowe dodawane do gazu.Jeśli takie coś uzbiera się w parowniku membrana może przymarzać powodując zmniejszony przepływ gazu.
 • #6
  wiktora4
  Level 11  
  Skoro butla jest z tyłu to jest prosty sposób, na koniec zmiany poluzuj mocowanie butli i obróć ja o 180 stopni, tak jak walec się toczy...
  Pozwól popracować silnikowi jeszcze troszkę, zgaś silnik i na piwko a butla niech zostanie w "nieprawidłowej pozycji" rano przyjdź i odpali spokojnie a jak się lekko nagrzeje butla do prawidłowej pozycji i jazda :-)