Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Touran 2.0 tdi, pompa paliwa, przekaznik paliwa..

sobotek69 29 Jan 2010 15:57 23560 8
    sobotek69
    Level 10  
    Witam, założenie tematu na tym forum jest juz dla mnie ostatecznością, ponieważ czuje sie komletnie bezradny przy naprawie tourana 2.0 tdi (bkd) 2004 r.
    Mianowicie auto nie pali, nie działa pompka paliwa, diagnoza komputerowa wykazuje błąd "obwód przekaźnika pompy paliwa...... zwarcie do masy". Chcialem sie dokopać do pompki w baku ale za chiny ludzkie nie moge znalezc nigdzie otworu, czy ktos wie czy musze wymontowac całą tylną podłoge czy o co chodzi? Drugie moje pytanie brzmi czy ktoś wie ktory to przekaznik od tej wlasnie pompy? przekopalem przekazniki w aucie kolo kierownicy i w komorze silnika przy akumulatorze i nic.. Wszelkie schematy bezpiecznikow tourana są jakby nie do mojego auta. Prosze o pomoc i z góry dziekuje...
    emeryt2
    Level 42  
    Po lewej strony kierownicy masz dwa panele z przekażnikami. Na jednym z nich jest ich 9 / lub miejsc na 9/ , R3 , pierwszy z lewej u góry jest od pompy paliwa.
    KubuśWariat
    Level 10  
    Koledzy pomóżcie... u mnie w takim aucie również w 140 konnym 2.0 TDI jak brałem ostatni zakręt przed domem przy redukcji na 2. bieg, ale jeszcze zanim puściłem sprzęgło, tak więc silnik pracował na wolnych obrotach... i nagle gaśnie nie wiadomo dlaczego. Kręciłem rozrusznikiem parę razy, ale bez odzewu. Po którymś z kolei rozruchu komputer wyświetlił STOP.

Ten bezpiecznik/przekaźnik wspomniany powyżej to pod/nad tym schowkiem???
    KubuśWariat
    Level 10  
    szkoda, że żaden Znajwca nie chce uszczknąć rąbka tajemnicy :(
    brandy-p
    Level 31  
    Jak odczytasz błędy to zapodaj. kody+opis
    User removed account
    User removed account  
    KubuśWariat
    Level 10  
    czy podaje... w jaki sposób najszybciej to sprawdzę??? Wracając do błędów... czytnikl diagnostyczny żadnego błędu nie wykazuje
    KubuśWariat
    Level 10  
    Z kolei w którym miejscu podpiąć manometr celem sprawdzenia ciśnienia oleju???
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co w silniku kontroluje cisnienie oleju?