Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefonia VOIP jak sie do tego zabrać

krzychu1989 29 Jan 2010 17:55 8160 11
    krzychu1989
    Level 9  
    Witam, mam problem jak w opisie. Planuję założyć telefon voip, ponieważ stacjonarnego telefonu do wykonywania rozmów praktycznie nie używam gdyż są komórki, jest on ze względu na to, że siostra i brat z zagranicy dzwonią bo maja taniej. Szczerze powiem ze w ogóle nie znam sie na tym i nie wiem jak temat ugryź, patrzyłem na telefony voip ale nie wiem jaka firme wybrac. Jakies porady, pomoc. Za telefon nie chcialbym płacic wiecej niz 250zł, chce aby był bezprzewodowy, internet mam z neti bedzie 1mbit, z routerem. Jakies porady gdzie najtaniej, chodzi mi głownie o dobra obsługę klienta oraz najlepiej zebym mial jak najdłuzej ważne konto, nie musiał często doładowywac. Dzieki za pomoc :)
    jatel

Level 12  
    Ok nie chcesz mieć telefonu, ale mówisz że net masz z Neti. Czy to jest internet z linii TP lub Neti ? Jeśli tak to musisz mieć tą linie aby mieć net jedyne co to możesz zawiesić linie wtedy płacisz 17,5 netto za linie na miesiąc. Co do aparatu - jeśli masz już aparat bezprzewodowy po obecnym telefonie to kup jaką bramkę VOIP np linksys pap2 zakładasz konto np. na freeconet.pl lub tonet.pl po tym jak dostaniesz login i hasło konfigurujesz bramke podłączasz pod jakis router.i juz. Koszt bramki ponad 100,00 Jeśli nie masz telefonu bezprzewodowego to kup coś takiego Siemens Gigaset A580 IP około 250,00.
    Powodzenia
    krzychu1989
    Level 9  
    Internet mam neti na lini tpsa, juz dzwoniłem do tpsa i powiedziano mi ze na tej lini moze działac internet z neti bez zadnych opłat. Hmm a ten Siemens bedzie dobry?? I najwaznijesze, czy ten telefon voip bedzie jako normalny telefon stacjonarny w domu?? Tzn z innych telefonow stacjonarnych czy komówkowych bedzie mozna sie połaczyc na niego?? A jaki jest najlepszy operator?? Kumpel ma ipfon i bardzo sobie chwali?? Co możecie na ten temat powiedziec?? A przy telefonie voip nie jestem zwiazany zadna umowa?? Co nie?? Sorka za tak moze prymitywne pytania, ale w tej kwesti jest kompletnie zielony :)
    jatel

Level 12  
    Ten Siemens ma baze którą podłączasz pod lan - router, w sobie ma tez baze gap więc połączenie miedzy tą bazą a słuchawką jest jak w zwykłych telefonach. Co do numeru to zależy od konta które sobie założysz u operatora voip. Jeśli wybierzesz konto z numerem miejskim to będziesz miał numer po skonfigurowaniu loginu i hasła w bramce.
    Koszt około 3 -5 PLN na miesiąc zależy od operatora od tego konto prepaid czy postpaid.
    No i kolejna sprawa to jakie masz łącze standardowo upload tp dla innych operatorów daje maks 256 kB więc powinno wystarczyć spokojnie. Jeśli masz słaby net będziesz miał trzaski zrywane połączenia echo ogolnie słaba jakość połączeń. Proponuje ci na samym początku sciagnąc jakiegoś softphone'a http://www.counterpath.com/x-lite-3.0-for-windows-download.html , założyć konto i sprawdzić prze np miesiąc jak to będzie działalo i wtedy dalej kupować aparat.
    bler2
    Level 15  
    Moim zdaniem to najlepiej jak kupisz sobie bramkę fritz box fon,do tego np.12voip na rozmowy wychodzące,i drugi service np tlenofon aby otrzymać darmowy numer telefonu z twojej strefy numeracyjnej.Obu operatorów programujesz we fritzu.W ten sposób masz prawie niczym nie różniący sie od normalnego telefon stacjonarny,Bardzo tanie rozmowy krajowe i zagraniczne(12voip.com-sprawdż jakie są aktualne stawki).Do fritz podłączasz jakikolwiek telefon-bezprzewodowy lub zwykły,i wszystko.
    Jak na razie nikt nie przebił funkcjonalnością bramek fritz box,mają możliwość zaprogramowania do 10 różnych operatorów voip,i wiele różnych funkcji.ceny na all zaczynają się od 80zł,a czasem i taniej.
    as66
    Level 12  
    Popieram w większości przedmówcę.

Tyle fritz, ale nie koniecznie "fon".

Mam pod opieką kilka "sieci ;) domowych" i sądzę, że najlepszym rozwiązaniem jest:

- fritz ata (ma port LAN, do którego można podłączyć PC i nawet wielkie ściąganie nie blokuje rozmowy)
    - fritz WLAN (np 7050) - bo ma AP i można od razu stworzyć sieć wifi dla domu, do tego 3 porty telefoniczne.

Dlaczego fritz?

1. porty telefoniczne można skonfigurować dowolnie
    a) domyślne dzwonienie przez dany port przez operatora x
    b) każdy odbiera wszystkie rozmowy ze wszystkich sieci lub tylko z wyznaczonych
    c) telefon może nie dzwonić po godzinie xx
    d) 10 operatorów voip
    e) podpisywanie skrótów klawiaturowych pod nazwy klientów (których nie da się wybrać z klawiatury telefonu) - można dzwonić darmowo między użytkownikami voip nie posiadającymi numeru miejskiego
    f) jednak z każdego aparatu można dzwonić przez dowolnego operatora

(dlatego nie PAP2! - w nim 1 port 1 operator, 2 port - 2 operator)

2. można podłączyć także linię miejską

3. banalna konfiguracja

4. cena używanej bramki bardzo przystępna

5. reguły wybierania (np.: jeśli numer zaczyna się od XXX dzwoń przez operatora Y)

Jedyna wada jaką znalazłem, to to, że po zaniku napięcia bramka nie pracuje na linii miejskiej (a vigor pracuje nadal! - ale to nie za takie pieniądze)

Jaki operator betamax?

Używam kilku. Obecnie poleciłbym:
    - rynga (tanio na komórki w kilku krajach)
    - nonoh (w miarę tanio na kom. w PL)

Długo furorę robił voipdiscount, ale zmienili reguły i teraz tak samo jak u innych trzeba 10 jewro na 120dni darmowych rozmów (a dawniej było 5€).

Jaki operator z numerem lokalnym?

Używam kilku. Obecnie poleciłbym:
    - IPfon, bo:
    - utrzymanie 1zł na miesiąc,
    - ceny: 5gr po PL, 25 komórki "zwykłe"
    - ale nie ma faxu,
    - nie dzwoni za granicę,
    bler2
    Level 15  
    A ja mam coś takiego:
    rozmowy wychodzące-voipgain, ok 2eurocenty/min,90dni free lokalne połączenia(we fritzu mam ustawione tylko dzwonienie na komórki do Polski bo tanio)

reszta rozmów wychodzących-smsdiscount bo 120 dni free na rozmowy lokalne

rozmowy przychodzące -tlenofon bo za darmo utrzymanie lokalnego numeru.

do tego program voipinfo,podaje mi ile mam na kontach betamaxu,bez logowania za każdym razem.
    nom
    Level 23  
    bler2 wrote:

No i chyba musi ktoś na ten numer zadzwonić przynajmniej przez 15 minut przez 3 miesiące.
    HappyCall daje numer za darmo i nikt nie musi dzwonić, minimalne zasilenie 5zł i mamy numer na rok. :-)
    bler2
    Level 15  
    nom wrote:
    bler2 wrote:

No i chyba musi ktoś na ten numer zadzwonić przynajmniej przez 15 minut przez 3 miesiące.
    HappyCall daje numer za darmo i nikt nie musi dzwonić, minimalne zasilenie 5zł i mamy numer na rok. :-)

Czyli nie za darmo,5zł/rok.
    michusiu
    Level 10  
    Jeżeli Kolega ma ambitniejszą komórkę nokii (np. N-82. N-95 itp) można poważnie zaoszczędzić na sprzęcie wykorzystując Tlenofon. Odpowiednio konfigurując komórkę można jej używać jako telefonu VOIP, szczegóły na stronie operatora.
    P.S.Niezbędny jest ruter z WiFi.
    nom
    Level 23  
    bler2 wrote:
    nom wrote:

Czyli nie za darmo,5zł/rok.

5zł to jest na wygadanie, 1zł dostajesz od operatora na testy, więc masz 6zł na rozmowy. :-)
    bler2
    Level 15  
    5zł to jest na wygadanie, 1zł dostajesz od operatora na testy, więc masz 6zł na rozmowy. :-)[/quote]

No tak,ale po co mi operator na rozmowy wychodzące ,jeżeli mam np.12voip z Betamax.15min na 3 miesiące to naprawdę niewiele,no chyba że nikt do ciebie nie dzwoni,ale wtedy po co ci numer?Ale to są nasze opinie i każdy ma swój wybór.