Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez 1.9 diesel obrotomierz

fragli86 29 Jan 2010 19:46 7538 16
    fragli86
    Level 14  
    Czytałem dużo na "Elektrodzie" o montażu obrotomierza z poloneza benzynowego do diesla i sam już niewiem co robię źle, że mój obrotomierz jednak nie działa. W silniku mam czujnik halla z którego wychodzą 3 piny podpisane kolejno 1,2 i 3. Wyczytałem że należy pin 1 podłączyć jako impuls, a 2i 3 pin podłączyć razem tak jak na fotce (z lewej strony 2 i 3 pin, a z prawej 1 pin). Według tego podłączenia mój obrotomierz nie działa. Polonez 1.9 diesel obrotomierz

Dodano po 4 [minuty]:

Z drugiej strony czytałem że można podłączyć ten pin co jest na fotce z prawej strony do wyjścia "W" alternatora. Jednak u mnie ciężko jest wyciągnąć alternator a musiałbym to zrobić żeby olutować to wyjście "W". I jescze nie mam pewności czy to by działało
    pawel16150
    Level 30  
    Powinno działać od alternatora.
    fragli86
    Level 14  
    Ale czy z aternatora będzie dobrze wskazywał obroty?
    fragli86
    Level 14  
    Więc będę musiał jakoś wyciągnąć alternator i zrobić wyjście "W" chyba że ma ktoś jeszcze podpowiedź czemu nie działa z czujnika wału. Swoją drogą chciałem znaleźć schemat do poloneza trucka plusa gdzie jest orginalnie obrotomierz ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego schematu.
    jurekk55
    Level 36  
    fragli86 wrote:
    Więc będę musiał jakoś wyciągnąć alternator i zrobić wyjście "W" chyba że ma ktoś jeszcze podpowiedź czemu nie działa z czujnika wału. Swoją drogą chciałem znaleźć schemat do poloneza trucka plusa gdzie jest orginalnie obrotomierz ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego schematu.

Ustawiałeś czujnik?Jest duży jak na czujnik zapas
    fragli86
    Level 14  
    A jak ustawić czujnik bo nie kumam
    emeryt2
    Level 42  
    Obrotomierz masz od benzyniaka , a chcesz p[odłączać do wyjścia W alternatora ? Nic z tego nie będzie , bedzie wskazywał cuda.
    kolam56
    Level 11  
    Witam.W "SZUKAJ" wpisz-"obrotomierz do diesla".Na wyswietlonej stronie znajdź post autorstwa "Dogma"i na tym poście znajdziesz rysunek tego co szukasz ,którego autorem jest KOOPERATOR z BARTOSZYC.Taki obrotomierz pracuje w moim polonezie.Przy okazji pozdrowienia dla KOOPERATORA.
    Napisz czy znalazłeś.Pozdrawiam
    fragli86
    Level 14  
    Dzięki znalazłem temat, przeczytałem i teraz się zastanawiam czy mógłbym zastosować oryginalny czujnik wału z tego silnika i podłączyć go tak jak w schemacie
    kolam56
    Level 11  
    Witam.Sądzę,że nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystać ten czujnik.Przewód od niego idzie aż do tablicy ze wskaźnikami.Przewód ten składa się z dwóch części.Gniazdo z wtyczką powinno znajdować się w komorze silnika.Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    DriverWRC
    Level 10  
    Odkopię temat.

Chciałbym zrobić odwrotną 'operację'.

Do Poloneza z silnikiem benzynowym, tj. Rovera, chciałbym zastosować obrotomierz od Poloneza Diesla.

Jak to zrobić ? Jest to wykonalne ? Będzie pokazywał prawidłowe wartości ?
    wojtek2812
    Level 22  
    Nie braknie Ci skali kolego?
    DriverWRC
    Level 10  
    Mam obydwa obrotomierze przed sobą, i od tyłu wyglądają tak:
    Diesel:
    Benzyna:

I teraz pytanie, czy różnica może być tylko w uzwojeniu ? Mam plan podmienić same płytki i włożyć do auta, tylko czy to coś da ?

Przypomnę, do Poloneza z silnikiem Rovera chcę zastosować obrotomierz od silnika PSA (diesel 1.9).
    DriverWRC
    Level 10  
    Nikt nic nie pomoże w tej sprawie ? Naprawdę nie ma tutaj nikogo, kto by coś na taki temat mógł poradzić ?
    rafałszabla
    Level 13  
    Witam przerabiałem te zegary itd. długo pisać dlaczego się uparłeś na te z19D ma inną charakter pracy to znaczy na kole zamachowym jest nacięcia ale 2 gdzie odpowiada1 obr. wału u Ciebie kolego Rover ma4rowki działał by 2 razy szybciej czyli zamiast 2000tys. 1000obr. skoro tak chcesz to polecam obrotomierz z FSO125p ale zamiast wskazówki były diody led zielone od 5 tyś czerwone .mam takie w swoim 125 dohc16.

Dodano po 3 [minuty]:

UPS DZIAŁAŁ by 2 razy szybciej czyli 2000tys. to 19D. zegar u Ciebie 4000tyś.