Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Termo Top c VWtarnsporter

29 Sty 2010 20:05 2523 4
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich
    Ostatnio dostał mi się w ręce nasz firmowy VW Transporter T5 2,5 tdi AWX
    Jest to taki niby Multiwan , na 5 osób i paka za kratą
    Auto na centralnym panelu nie ma climatronika tylko zwykłe pokrętła dmuchawy i temperatury no i przycisk AC i obieg wewnętrzny poniżej jest panel do tylnej części nadwozia , czyli pokrętło od dmuchawy i nastawnik tempreatury
    Auto nie dogrzewa się a jak już to bardzo długo
    Kiedyś tam podłączyłem pod niego WAGA przeszukał sterowniki i co mnie zdziwiło ?
    znalazł sterownik od dogrzewacza.
    Nigdy on nie działał każdemu było zimno ale nikt nie robił nic z tym.
    Zadowolony zatarłem ręce wykasowałem błędy i mówię se będzie fajnie, a tu nic
    Ktoś tam mówił że może być zablokowany. Poszperałem znalazłem wszedłem w adaptacje szukam grupy 42 by aktywować - a tu nic - ta grupa jest niedostępna.
    Generalnie błędów niema nie odpala i nadal zimno.
    Z Waga da się wysterować dmuchawę , pompkę paliwa , pompę wody i chyba świece żarową.

Mam pytanie.
    W jakich warunkach się załącza ten dogrzewacz , albo co należy zrobić by widzieć jego działanie.

Webasto Termo TOP C (tak jest na naklejce na drzwiach)
  • Poziom 16  
    thermo top c ? a masz jakis zegarek lub pilot do niego ? bo to wyglada na pelne ogrzewanie .... jakby byl Z to dogrzewacz . Podjedz sobie na serwis jakis w poblizu ale webasto oczywiscie :)
  • Poziom 20  
    Kolego silnik AWX to 1.9 139km na pasku.
  • Poziom 25  
    Warunki do pracy:
    włączony silnik, temperatura silnika poniżej ok. 70stopni i temperatura zewnętrzna poniżej ok 5 stopni.
  • Poziom 12  
    Brawo za sposzczegawczość
    Nie AWX lecz AXD

Do tego ogrzewania nie ma żadnego panelu sterującego żadnego pilota i wyświetlacza
    Dziś było dość zimno , mimo to nie słyszałęm pracy tego urządzenia