Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 95 1,9TDI Brak Oś. wewnętrznego, radia, zamka...

29 Sty 2010 20:18 3399 12

• Poziom 9  
    Posiadam Seata Toledo 1L 1,9 TDI 95r

Problem mam taki:
    Oświetlenie wewnętrzne samochodu: nie działa
    Radia: nie działa
    Centralny zamek: nie działa
    Oraz nie wyświetla mi niczego komputer mam tylko podświetlenie ale żadnych cyfr z spalania, dystansu itp. nie widać nic jest tylko jedno kolorowe tło.

A było tak parę dni temu podłączyłem radio oraz wzmacniacz z tubą wszystko grało ładnie i pięknie pewnego dnia czyli około 2 dni później jadąc samochodem i słuchając muzyki zrobiła się cisza - pomyślałem- pewnie bezpiecznik - miałem słabszy włożony 7,5A bo poprzedni właściciel też spalił. Zajechałem na parking schylam się pod kierownicę patrzę, a wszystkie bezpieczniki są dobre hmmm zauważyłem również że centralny zamek nie chciał się zamknąć "pupa na parkingu" wkładam kluczyk do zamka i próbuję przekręcić i kolejna "pupa" zamarzł (zdziwiłem się bo nigdy go nie używałem) no trudno zrobiłem zakupy wróciłem do samochodu i odpalam, jadąc do domu w ciszy i spokoju (co za relax). W garażu sobie nagrzałem i zabieram się do "naprawiania" znów głowa pod kierownicę i kontrola po chwili dostrzegłem że bezpiecznik o wartości 50A się spalił już ucieszony bo myślałem że po problemie, kupiłem nowy i po wymianie "pupa" dalej to samo.
    Dziś wymontowałem radio by sprawdzić czy tam się coś nie stało, ale jest wszystko prawidłowo, więc kieruję pytanie do was czy ktoś się spotkał z takim problemem?
    Jak go naprawić? Dam radę to zrobić samemu?

Jeżeli podałem zbyt mało danych proszę pytać
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    przy radiu piszesz, że prawidłowo.
    Radio by grało. Którego plusa przy radiu brakuje?
    Skąd wzmacniacz i tuba bierze zasilanie, może tam kłopot?

Kostka stacyjki - moze wypalona.
    Cóż więcej mogę powiedziec.. powodzenia
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 9  
    A czy ktoś posiada spis takich kostek która jest od czego ?
  • Poziom 30  
    kostka stacyjki jest jedna.
  • Poziom 28  
    A czy masz napięcie na tym bezpieczniku (50A)??

• Poziom 9  
    Właśnie wróciłem z wyprawy moim samochodem i zaczęła mi świeci dioda ABS :( poza tym.

rico37p napisał:
    A czy masz napięcie na tym bezpieczniku (50A)??

Brak napięcia
    Rozebrałem przekaźniki nad bezpiecznikami i je przejrzałem wszystkie są porządku

Kończą mi się pomysły i proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam serdecznie. Od wszystkiego czego brakło jest bezpiecznik nr 21. To jest ten drugi od prawej. Ma być 15 A. (niebieski) Sprawdź czy dochodzi do niego prąd. Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Wczoraj nie wiedziałem jaką masz skrzynkę bezpiecznikową . Bezpiecznik 50A jest od świec żarowych .Kolega WITEK napisał ci co i jak .

• Poziom 9  
    Bezpieczniki 21 oraz 22 są dobre (nie spalone) poza tym nie ma w nich napięcia

rico37p napisał:
    Wczoraj nie wiedziałem jaką masz skrzynkę bezpiecznikową . Bezpiecznik 50A jest od świec żarowych .Kolega WITEK napisał ci co i jak .

Ale gdyby był spalony to czy by samochód nie działał, nie odpalał? Jeżeli odpowiedz brzmi że tak to prawdopodobnie nie jest to ten bezpiecznik od świec
    Jeżeli jest gdzieś napisane w samochodzie model tej skrzynki proszę mi wskazać miejsce a podam jeżeli ma ułatwić to sprawę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Masz skrzynkę na 22 bezpieczniki i nad nią przekażniki?? Dzisiaj jestem u siebie i mogłem sprawdzić na eTECHu jaką masz skrzynkę.

Dodano po 1 [minuty]:

Masz skrzynkę na 22 bezpieczniki i nad nią przekażniki?? Dzisiaj jestem u siebie i mogłem sprawdzić na eTECHu jaką masz skrzynkę. W którym miejscu masz ten 50A bezpiecznik.

• Poziom 9  
    Patrząc od dołu w górę mam tak

1 linia 22 bezpieczników
    2 linia przekaźniki
    3 linia również przekażniki
    4 lina przekaźniki + 2 bezpieczniki po 30A każdy
    5 lina 1 bezpiecznik 30A + 50A (można powiedzieć Lewy górny narożnik)

Wiem również że w komorze silnika jest bezpiecznik 50A + 1 przekaźnik
  • Poziom 11  
    witam
    "cardiag" powiedział ci od czego zacząć ,możesz zacząć od kostki stacyjki lub bezpieczników ,napięcia jakiego brakuje to +12 po stacyjce więc tam sprawdz a potem bezpieczniki.

• Poziom 9  
    Samochód naprawiony.

Problem był po stronie bezpieczników moje niedopatrzenie sprawiło że bezpieczniki które włożyłem były spalone (wzrok mnie zawiódł). Bezpieczniki paliły się ponieważ źle było podłączone radio z wzmacniaczem.

Koszt naprawy:
    bezpiecznik 50A - 4zł
    bezpiecznik 15A oraz 10A - 0,50gr/szt.