Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 800 drukuje na fioletowo

Bejlaz 29 Sty 2010 20:31 5242 9
  • #1 29 Sty 2010 20:31
    Bejlaz
    Poziom 2  

Witam mam, ogromny problem z moim ploterem, używany jest komercyjnie a klientom zależy na wydruku najwyższej jakości zatem mam dwa wątki do rozwiązania
    1. Ostatnio głowica czarna zaczęła szwankować, nie drukowała wyraźnych linii i jakość wydruku czarnego kolorou była po prostu słaba. Postanowiłem zakupić nową (koszt 130 zł) i po 2ch dniach wydruk na nowej głowicy jest taki sam jak na starej. Mialem ustawione altitude (o ile dobrze piszę) na minimalny a drukowałem na papierze powyżej grmatury 80 więc uznaję to za przyczynę. Jednak co jeśli to nie z tego powodu? może ktoś spotkał się z tym problemem. Ogólnie Głowica była porysowana poziomo. Przestawiłem altitude na najwyższy i mam nadzieję, że problem się nie powtózy. Drugie podejrzenie to żę puszczałem papier z rolki, którą ploter docinał sam po wydruku... może tu jest problem tylko dlaczego, tylko czarna głowica ma te zadrapania....

2. Od jakiegoś czasu ploter drukuje plansze na fioletowo. Nie mam pojęcia dlaczego, ogólnie jak puszczę test kolorów to drukuje wszystko w porządku ale jak na planszy ma być kolor granatowy to drukowany jest na fioletowo (wszystkie inne kolory ok). Próbowalem drukować z różnych komputerów, zmieniać ustawienia co do preferencji narzucania koloru (drukarki lub programu), zmieniałem ustawienia palety koloru za równo w komputrze jak i w ploterze ale wydruk nadal jest fioletowy. Jakiś czas temu miałem taką samą sytuację ale ploter tak jakby sam się naprawił, a znając życie nic się samo nie dzieje, więc problem gdzieś tkwi. być może jakaś część odpowiadająca za mieszanie kolorów jest uszkodzona (kupiłem ploter używany). Zatem proszę o pomoc i z góry dziękuję.

2 9
  • #2 01 Lut 2010 17:45
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

Witam
    Ad1 Sam sobie odpowiedziałeś i rozwiązałeś problem poziome rysy wstępują tylko wtedy gdy głowica ociera o papier co może prowadzić do jej uszkodzenia. Jak ją przestawiłeś wyżej nie powinno się to już więcej powtórzyć.
    Ad2. Jeżeli test kolorów (zakładam że bezpośrednio z drukarki) wyszedł prawidłowo- drukarkę masz sprawną. Na początek wywal z systemu tą drukarkę i zainstaluj ponownie. Nie ma czegoś takiego część odpowiadająca za mieszanie kolorów :) to robią sterowniki i tutaj szukaj (przy założeniu że usterka występuje ciągle). Jeżeli od czasu do czasu to coś nie łączy najczęściej to na stykach karetki z tuszem tam zawsze coś podchodzi lub śniedzieje :)
    Powodzonka

0
  • #3 03 Lut 2010 22:35
    Bejlaz
    Poziom 2  

no właśnie nie jestem pewien czy przestawiłem ją wyżej bo w fuckcji altitude jest jakaś dziwna skala od wyboru poniżej 1000 m od 1000 do 2000 i powyżej 2000 m i nie do końca rozumiem czym jest "m". na razie drukuję na tej najwyżzsej zobaczymy co z tego wyjdzie. a co do tego koloru to kłopot niestety występuje dalej, nawet rozkręciłem "skrzynię" z głowicami żeby zobaczyć czy tam nie jest coś zabrudzone i natknąłem sie na plastikowe "kółko" zaraz obok gąbki czyszczącej które było całe zawalone czarnym tuszem. I o co chodzi z tym stykiem kartek ? "tam zawsze coś podchodzi lub śniedzieje " idzie to jakoś wyczyścić ?

0
  • #4 04 Lut 2010 09:48
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

jest to typowe dla maszyn 800 bez POSCRIPT'u
    trzeba wymienić złe jakościowo głowice sprawdzić czy wgrany jest najnowsze oprogramowanie wersja 4.02 i wykonać kalibrację kolorów na papierze foto
    polepszy się , będzie widać różnicę !

0
  • #5 05 Lut 2010 10:42
    ABLublin

Daniel__RZE napisał:
    Witam
    Ad1 Sam sobie odpowiedziałeś i rozwiązałeś problem poziome rysy wstępują tylko wtedy gdy głowica ociera o papier co może prowadzić do jej uszkodzenia. Jak ją przestawiłeś wyżej nie powinno się to już więcej powtórzyć.
    Ad2. Jeżeli test kolorów (zakładam że bezpośrednio z drukarki) wyszedł prawidłowo- drukarkę masz sprawną. Na początek wywal z systemu tą drukarkę i zainstaluj ponownie. Nie ma czegoś takiego część odpowiadająca za mieszanie kolorów :) to robią sterowniki i tutaj szukaj (przy założeniu że usterka występuje ciągle). Jeżeli od czasu do czasu to coś nie łączy najczęściej to na stykach karetki z tuszem tam zawsze coś podchodzi lub śniedzieje :)
    Powodzonka

Daniel__RZE Gadasz czasami głupoty
    głowica nie ociera o papier w najnizszym położeniu powinna być ponad 1mm nad papierem.
    rysy robią się samoczynnie jak głowica się zużywa ,

0
  • #6 05 Lut 2010 15:53
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

ABLublin - wiem że nie powinna ocierać i tak jak mówisz pracuje ponad 1mm nad nim. Gdyby faktycznie non stop ocierały rozwaliło by je po kilku stronach ale POZIOME RYSY NA GŁOWICY nie biorą się z ocierania o powietrze a "samoczynnie" to tylko żona potrafi wnerwiać ;). Nasz kolega Bejlaz mógł mieć dodatkowy problem z nierównomiernym ciągnięciem rolek co mogło powodować delikatne podnoszenie kartki tzw brzuszek i wtedy mogło by ocierać. Podniesienie głowic było by dobrym rozwiązaniem. To tylko jedna z hipotez.
    Pozdro.

0
  • #7 09 Lut 2010 17:49
    Bejlaz
    Poziom 2  

Docisk był ok, byłem dowiedzieć się w firmie zajmującej się odnową uzywanego sprzętu HP i prawdopodobna przyczyna to używane przeze mnie zamienniki tuszy, gdy jest nieodpowiednia konsystencja, zatykając się dysze (jest to jakaś teoria) wniosek musze zmienić tusze i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jednak chcę zużyć farbę która mi została zanim wrócę do oryginałów bo jednak prawie 500 zł wyrzucone w błoto mnie nie cieszy. jeśli ktoś potwierdza ww teorię to będę wdzięczny....

druga rzecz z tym kolorem zaraz spróbuję pomysłu z tą kalibracją koloru na śliskim papierze jakby co to będę pisał o efektach pozdrawiam, i dzięki wszystkim za pomoc

Dodano po 3 [minuty]:

ah dodam jeszcze, że facet z tej firmy powiedział, ze poziome rysy nie powinny stanowić przyczyny i w gruncie rzeczy nie były one jakieś takie przeogromne. przytrzymałem blokadę klapy i otworzyłem ją żeby przyjrzeć się czy głowice ocierają o co kolwiek no i niestety nie dorzałem czegoś takiego. No a jedna z tych głowic była czyszczona (postanowiłem poświęcić 20 zł) ale efektu nie było

Dodano po 7 [minuty]:

ABLublin napisał:
    jest to typowe dla maszyn 800 bez POSCRIPT'u
    trzeba wymienić złe jakościowo głowice sprawdzić czy wgrany jest najnowsze oprogramowanie wersja 4.02 i wykonać kalibrację kolorów na papierze foto
    polepszy się , będzie widać różnicę !

Drukarka posiada PS jednak jak drukuję na PS trwa to koszmarnie długo (przesyłanie pliku do drukarki ) zwłasza o DPI większym niż 150, a fiolet niestety tak samo,

Dodano po 53 [sekundy]:

a i oprogramowanie w wersji 4.02, chodzi o sterowniki czy jakiś program do współpracy komputera z drukarką??

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdzilem stery i są v 7.10
    Data file version 2.0

0
  • #8 10 Lut 2010 01:27
    Bejlaz
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak to było opisane i już wiem o co chodziło z tym oprogramowaniem 4.02 firmware do drukarki (szczerze mówiąc to nie miałem pojęcia o takim działaniu), zainstalowany. ściągnąłem też nowy sterownik do PS efekt jest taki, że jak drukuję na PSsie to kolory są Ok no ale trwa to koszmarnie długo. Natomiast jak drukuje na Hp-GL2 (o ile dobrze piszę) ten protokół bez PS, to kolory trochę się poprawiły i nie jest już tak bardzo fioletowo, jednak do sukcesu nadal daleko. Mógłbym pracować na tym PS`sie i byłoby wszystko ok, kiedys widziałem na innym ploterze HP opcję "avoid out of memory" dzięki czemu to drukowanie jako tako śmigało jednakże w moim przypadku wyżej wymieniona opcja po prostu nie występuje w menu.

0
  • #9 10 Lut 2010 08:58
    ABLublin

ta funkcja jest tylko w sterowniku hpgl i pcl3-gui jest ona w ostatniej zakładce SERVICES - TROUBLESHOOT....

oprogramowanie to wersja firmware , na wydruku konfiguracyjnym na samej górze

proszę przesłać skan tego wydruku

0
  • #10 14 Lut 2010 18:30
    korab5
    Poziom 10  

W warszawie jest firma Laterus czy jakoś tak, oni może pomogą. Sami sprowadzają sprzęt i świadczą serwis. Sam mam HP800 i też są widoczne przejścia głowicy kolorowej, ale to jak się przyglądnąć z bliska. ja drukuję w Cadzie- kolory mnie nie interesują.

pozdro

0