Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy KIPOR - opinie.

Goltrix 06 Lut 2013 08:54 111614 133
    jany27
    Poziom 9  
    To znaczy że lepiej jest kupić agregat większy z zapasem ,np. benza E 5000, i pracować na minimalnych obrotach tego agregatu niż np .jakiś Honda lub hitachi 2200W i pracować przy większym obciążeniu(co równa się z większym zużyciem),w sumie agregat potrzebny mi jest na budowę głównie do betoniarki która ma założony silnik od jakiegoś karchera o mocy 1500w na 230v,tak więc myślę że nawet na tym mniejszym nie będzie silnik pracował pod dużym obciążeniem.Dodam jeszcze że cenowo agregaty brane pod uwagę są do siebie zbliżone, tylko mniejszej mocy jest nowy a większy ma już ze 3lata.
  • TermopastyTermopasty
    190_Wojciech
    Poziom 20  
    Silnik 1500W to agregat 4500W dla komfortowej pracy.
    jany27
    Poziom 9  
    a jak to jest z tym prądem?bo jak miałem podłączone między betoniarkę a przedłużacz takie urządzenie do pomiaru poboru prądu,w opcjach urządzenia było zużycie na daną chwilę w watach :to pokazywało mi, że jak betoniarka pracowała pod obciążeniem(w trakcie mieszania zaprawy), 700W .Czy może silnik nie zużywa pełnej swojej mocy?urządzenie raczej OK bo jak podłączyłem czajnik to pokazywało tyle co bierze czajnik 2000W.
    gadem
    Poziom 16  
    Wartość pobranej mocy zależy od kilku czynników jak np. rodzaj odciążenia (indukcyjne silnik - nie zawsze obciążony na max jedno lub trój fazowy , tu jeszcze wchodzi współczynnik mocy , przełożenie mechaniczne itp. , rezystancyjne to Twój czajnik zawsze obciążenie max ) napięcia zasilającego, tak najprościej mówiąc.
  • TermopastyTermopasty
    jany27
    Poziom 9  
    znaczy to że betoniarkę raczej mniejszy agregat powinien pociągnąć 2200w,tylko trzeba uważać jak się podłącza dodatkowe urządzenia przy pracującej betoniarce,albo najprościej wyłączyć betoniarkę.
    gadem
    Poziom 16  
    Podaj konkrety :
    -jaki agregat
    -jaki silnik w betoniarce
    deemix
    Poziom 2  
    Tak czytam ten temat ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że UPS będzie miał problem z Kipor IG1000 (brak ładowania). Zna ktoś dokładniej temat?
    Czy jeśli pominę UPSa to spokojnie mogę podłączyć go do zestawu komputerowego?

Max pobór mocy to chyba na rozruchu ok 500W, potem praca ciągła ok 300W. Zasilany będzie tylko zestaw komputerowy w dodatku jako zasilanie awaryjne (max 6h pracy ciągłej)
    Wolałbym uniknąć niepotrzebnego zakupu a ten Kipor IG1000 wydaje się rozsądny.
    Walery K
    Poziom 18  
    Ponieważ wszystkie inne agregaty serii IG nie miały problemu z zasilaniem UPS-ów, więc nie sądzę aby ten miał. Mocowo też wyrobi bez problemu.
    gadem
    Poziom 16  
    Witaj,
    UPS będzie działał prawie na pewno bo nic w życiu pewnego nie jest, ja nie słyszałem nigdy aby ten agregat nie ładował upsa, komputer będzie działał na samym agregacie ale po co chcesz ryzykować, lepiej będzie i pewniej właśnie przez upsa.
    Co do mocy to powiem tak : jak masz 1000 W to masz ten tysiąc i to w sumie nie cały a jak masz 2500 wat to masz więcej i zawsze się może przydać nawet do tego czego teraz nie masz.
    mmx01
    Poziom 18  
    Odgrzeję troche starucha.

Mam IG2600, z UPS i innymi rzeczami nie ma problemu (elektronika/grzałki /narzędzia) wszystko śmiga. Ma jednak pewną wstydliwą cechę. Jeżeli długo chodzi ze smart throttle, obciążenie jest małe a silnik niedogrzany, zaczyna palić olej i śmierdzieć. Niby nie ma problemu gonić go grzałką 1800W jednak jest pewne ale. Po to ma tryb oszczędności paliwa by je oszczędzać! Tymczasem jest to pozorne bo pali olej i wychodzi na jedno. Połowa hondy za połowę ceny.

Na + , jeszcze działa i zasila wszystko co miał zasilać
    Na -, ten smark trotfl to bzdura, dymi, smierdzi, i tak musi jechac na obciążeniu i wysokich obrotach. Innaczej zadymi okolicę na biało.

5L starcza na jakies 3h. Drugi raz bym chyba nie wziął.

M.
    adalbert05
    Poziom 10  
    Witam.Zasugerowałem się ostatnim wpisem kol.Gadem w podobnym wątku i zastanawiam się nad odkupieniem za grosze od znajomego z firmy budowlanej Kipora KGE2500x,starszą wersję z żółtym panelem sterującym i czarną,owalną częścią wewnętrzną tego panela.Agregat był uszkodzony,miał spalony AVR.Wymieniłem olej,ten w agregacie był całkowicie czarny,jakby nigdy nie wymieniany,oraz stabilizator.Agregat bardzo ładnie pracuje,cicho,równo nie kopci.Jest tylko jeden problem,daje napięcie 183V.Znajomy elektryk twierdzi,że uszkodzony jest wirnik.Wymiana samego wirnika była by teoretycznie opłacalna.Całej prądnicy już nie.Czy któryś z obecnych w tym temacie fachowców mógłby mi coś doradzić?
    Pozdrawiam.
    Dodam jeszcze że agregat jest mi włącznie potrzebny w sytuacji awaryjnej chwilowego braku energii,kilka razy w roku po parę godzin.
    gadem
    Poziom 16  
    Witaj,
    to masz spory zgryz z tym agregatem bo ja uważam, że raczej ciężko będzie go zreanimować.
    Wygląda na to, że miał ciężkie życie w eksploatacji - silnik spalinowy , czarny jak smoła olej, pewnie orginalny, niedbała obsługa -padł im avr bo gasili go pod obciążeniem i z tego też padła właśnie prądnica. Jak zdobędziesz tanie części od jakiegoś np. dawcy to może będzie miało to sens inaczej czekają Cię spore wydatki.
    Ja bym go chyba nie ratował właśnie ze względu na jego ciężki żywot. Takie wychetane na max urządzenie to spora studnia wydatków !
    adalbert05
    Poziom 10  
    Witam ponownie.Agregat padł po podłączeniu dwóch młotów pneumatycznych,AVR był zupełnie wytopiony,natomiast mechanicznie jest w stanie naprawdę dobrym wręcz idealnym.Lubię czasami podłubać przy silnikach kosiarek i tym podobnych sprzętów,ale tak dobrze pracującego silnika dawno nie widziałem.Może to kwestia dobrych silników w starszych wersjach,o których pisałeś wcześniej.Mogę go mieć za przysłowiową złotówkę,ale faktycznie kupowanie nowej całej prądnicy nie ma sensu.Dlatego pytałem o wymianę samego wirnika,czy faktycznie uszkodzony wirnik będzie miał wpływ na napięcie wyjściowe?
    gadem
    Poziom 16  
    No nie jest wykluczone, że jest cały stojan więc dlatego napisałem, że masz sporą zagwozdkę.
    Choć jak go kupisz naprawdę tanio to warto go nabyć nawet dla tego samego silnika i coś z tego urodzisz.
    adalbert05
    Poziom 10  
    Sęk w tym,że większość awarii w tych agregatach to awarie części elektrycznej.Kupienie kompletnej i dobrej używanej prądnicy będzie trudne.Ale ponieważ mogę go mieć za przysłowiową flaszkę,więc zrobię tak jak sugerujesz w swoim ostatnim poście.Może z czasem coś się trafi.Pozdrawiam.
    Aedes
    Poziom 9  
    Witam kolegów forumowiczów,
    Chciałem zapytać o opinie na temat agregatu PEZAL PGG2800X, co sądzicie?
    Chcę nim zasilać pompę w obiegu centralnego ogrzewania, jakąś żarówkę w piwnicy czy kuchni. Nie wiem czy pociągnie lodówkę ale to trudno. Priorytetem jest podtrzymanie działania pompy i zasilania żarówki, żeby ciepło w domu było i jak dołożyć do pieca.
    Wiem, że to pochodzenia CHRL, ale wydawać ponad 2000 PLN za agregat HONDY, który podziała "od święta" przy braku prądu to chyba mija się z celem. ;)
    Pozdrawiam i czekam na wasze podpowiedzi.
    gadem
    Poziom 16  
    Na Twoje potrzeby, które określiłeś uważam, że to dobry wybór.
    Tylko kup nowy i zobacz jak będzie z ewentualna gwarancją i serwisem.
    Pozatym to i tak będzie Twoja decyzja.
    adalbert05
    Poziom 10  
    Witam ponownie.Poradziłem sobie z problemem o którym pisałem powyżej w prosty sposób.Dowiedziałem się na forum,że w AVR jest śruba regulacji napięcia sterującego wirnikiem.Regulując nią ustawiłem bez problemowo na wyjściu agregatu 230V.Wszystko działa,może ta informacja się komuś przyda.Pozdrawiam.
    gadem
    Poziom 16  
    No to świetnie, że tak szybko i bezproblemowo ogarnąłeś ten problem.
    Dzięki również za informację na temat tej regulacji wstępnej avr'a, pewno się przyda, jak masz więcej czasu to może wstawiłbyś tu fotkę tego avr'a z tą śrubką :D
    adalbert05
    Poziom 10  
    Ze zdjęciem będzie ciężko,musiałbym zdemontować osłonę i AVR.W każdym regulatorze jest od spodu taka mała śrubka wtopiona w plastik,średnicy około 2-3 mm.Kręcąc nią na pracującym agregacie można dokładnie ustawić napięcie wyjściowe.
    190_Wojciech
    Poziom 20  
    Mam nadzieję, że wcześniej ustawiłeś prawidłowe obroty ( 50Hz ).
    gadem
    Poziom 16  
    Tak, to jest ważne ale częstotliwość w granicach 45-55 Hz jest w sumie bez wielkiego wrażenia.
    Ja na agregacie w firmie czasami podkręcam obroty nawet do 60 Hz aby mi szybciej pompy pompowały jak mam przelewy.
    Działa niczym falownik !
    tom83ek
    Poziom 14  
    Nowa porcja informacji dot. agregatu Kipor IG2000

Niestety...po 3 latach i przepracowaniu może max.15h agregat uległ uszkodzeniu :cry:
    Ostatni rozruch to bardzo nierówne obroty i duszenie. Agregatu ponownie nie udało się zapalić - linka bardzo mocno niż zwykle, stawiała opór podczas zapalania.
    Agregat poszedł na wycenę i okazało się, że uszkodzeniu uległ mechanizm odprężnika, a jego resztki przedostały się do bloku i uszkodziły zawór wydechowy, tłok...Całkowity koszt naprawy 900zł :cry:
    W tym momencie (1/2 wartości agregatu) raczej będę zmuszony sprzedać go na części o ile ktoś go kupi...Prądnica i inverter dobre.
    Dbałem o agregat, olej świeży, przepalany okresowo, niestety chyba coś w tej jakości agregatów jest, albo miałem pecha.
    Aktualnie rozglądam się za czymś innym i natrafiłem na Briggs & Stratton P2000 Inverter (cenowo podobny do Kipora).
    190_Wojciech - Słyszałeś o tych agregatach?
    "Niby" całe wykonane przez B&S. Cena taka sama jak Kipor Ig2000 a jakość ponoć lepsza. Ciekawe jak to jest naprawdę...

Trochę już mam "lęk" przed inverterem i zastanawiam się jeszcze nad: Generator BRIGGS & STRATTON HandyGen (trochę głośniejszy, ale za to prostszy w ewentualnej naprawie)
    jarewa
    Poziom 31  
    Omijaj silniki B&S poniżej serii 625 bo są awaryjne.
    tom83ek
    Poziom 14  
    Właśnie w HandyGen jest seria 650 a w inverterze pewnie jakiś specjalny typ.
    Najlepiej kupił bym HandyGen ale boje się o swoje uszy i sąsiadów przy garażu :)

W cenie ok 2200PLN kupimy
    Kipor IG2000
    BRIGGS & STRATTON INVERTER P2000
    PRAMAC PMi 2000 1F AVR

Jak kupowałem kipora to takiego wyboru nie było. Ciekawe jak z awaryjnością...:/
    tom83ek
    Poziom 14  
    Markopolo79 napisał:
    A co sądzicie o KRAFTWELE ciut tańszy niż KIPOR. Niby niemiecka firma.
    http://www.kraftwele.pl/index.php/agregaty?id=48:inventor-20&catid=5
    Kraftwell i2000 2kv - 2000zł
    KIPOR IG2000 2kv - 2399zł

Co wybrać w podobnej cenie?.
    Z góry dziękuje za pomoc ;)

Powiem Ci tak: im mniej skomplikowany agregat, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia i mniejsze ewentualne koszty. Kipora na swoim doświadczeniu już na pewno nie polecę. Boje się, że te invertery w cenie ok, 2tysi mogą być podobnej jakości...:( LOTERIA :(

Miałem okazję porównywać Brigsa 2kv do Kipora IG2000 (oba inwertery) z tym samym kompresorem 1100W.
    Kipor bez problemu dawał radę, gdy brigs był trochę słabszy bo na sek włączała się kontrolka przeciążenia, jednak co z tego jak silnik w kiporze padł po tak krótkim czasie:/
    atyp1
    Poziom 9  
    Zastanawiajace tylko dlaczego uzywanych agregatow marki Kipor mozna znalezc nawet na olx bardzo duzo, a oryginalnej Hondy prawie nie ma? (Sa tylko podrobki)
    Fidelis
    Poziom 16  
    Kupił ktoś Briggs & Stratton P2000...? Jakieś opinie ?
    Fidelis
    Poziom 16  
    Post o tytule: ile w agregacie Briggs & Stratton P2000 jest z Briggs & Stratton ....
    Ja - naiwny - liczyłem, że przynajmniej silnik. Ale teraz ma wątpliwości nawet co do obudowy.

Cóż, powoli zaczynam żałować, że nie zdecydowałem się na Endressa ESE 2000i z pewnym silnikiem Yamahy.

Publikuję w celach dydaktycznych.