Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON ICC17 brak startu, czerwona dioda świeci i co 2 sek.

Aleksander Borodin 22 Lip 2004 13:01 3367 6
  • #1 22 Lip 2004 13:01
    Aleksander Borodin
    Poziom 22  

Telewizor nie startuje. Przetworniczka stand by pracuje, główna przetwornica pracuje na połowę napięcia na wtórnych obwodach. Czerwona dioda świeci i co 2 sekundy na moment przygasa. Procesor nie monitoruje szyny sterującei po włączeniu, kwarc procesora pracuje, szyna nie przywarta stan wysoki ale monitor szyny nie wykazuje żadnej transmisji na szynie sterującej i nie rejestruje żadnych "zapytań" ze strony procesora. Czy ktoś może podpowiedzieć mi gdzie szukać.
    POMOCY !!!

0 6
  • #3 22 Lip 2004 13:50
    Aleksander Borodin
    Poziom 22  

On nawet nie daje próby startu, trafo jeszcze nie ma roboty.

0
  • #4 22 Lip 2004 14:49
    Serwis1

Poziom 23  

Przyciski razem P- i V- włącz do sieci trzymaj przyciski wcisnięte ok 8 sek.
    Powinno zadziałac.

0
  • #5 22 Lip 2004 15:15
    paw2501
    Poziom 22  

Chasis Icc17 pracuje w trzech trybach.1 tryb -stanby,2 timera, no i 3 stan pracy.pare razy zdarzyło sie mi ,że telewizor nie mógł wyjść ze stanu trimera.Należy wowczas spróbowac wejść w tryb serwisowy,wtedy wszystkie nastawy powrócą do stanu początkowego.

0
  • #6 22 Lip 2004 15:36
    Aleksander Borodin
    Poziom 22  

Sewis 1 bingo!!! przytrzymanie przycisków pomogło, ruszył i wszystko OK. Teraz startuje za każdym razem, WIELKIE DZIĘKI !!! :) :) :)

0
  • #7 04 Sie 2004 09:15
    kackers
    Poziom 15  

Witam!
    Mam podobny problem, w moim TV 25DG21E również pojawiły się takie objawy, tyle że dioda świeci stale. Uszkodzeniu uległ prawdopodobnie w wyniku wyrwania wtyczki z gniazdka zasilania. Po pierwszych oględzinach nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń w zasilaczu, więc podejrzenia padły na procesor/pamięci. Sprawdziłem jeszcze, czy działa IR oraz że brakuje napięcia +8V za układem stabilizatora sterowalnego TDA8139, spróbowałem puścić TV odłączając sygnał błędu i pojawiło się większość napięć prawidłowo. Jednak nie posiadając wówczas schematu zdecydowałem się oddać go w "dobre ręce". Panowie z serwisu Thomsona po wysnuciu kilku teorii 8O oraz 4tygodniowych debatach rozłożyli ręce. Po odebraniu TV stwierdziłem, że wymienili Eproma z softem 10610420 V1.70 na 10605530 V1.60-0 i chyba EEproma 24C08 ale niczego to nie wniosło.
    Czy ktoś wie jak można ten ewenement naprawić :( ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo