Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

asrock p4vm900 zacina sie na biosie i nie włącza grafiki

dancio772 29 Jan 2010 22:02 3028 11
    dancio772
    Level 10  
    witam
    Zaczne od tego że pisze z komorki wiec naprawde wielkie sory za błedy. Postaram się jasno napisac co się dzieje.
    więc posiadam płyte asrock p4vm900-sata II mam płyte, zasilacz (tagan 530w) dyski z ramami podłaczony na stole z procesorem pentium 4 gdy uruchamiam komputer to nie załaduje mi grafiki i na ekranie pokazuje sie info o braku sygnału. Dopiero po 3 (około) resecie załacza grafike rowno z diodami od klawiatury od numlocka. Gdy załaduje grafike zacina na sie dosłownie na samym poczatku gdy czyta procesor, ram i dales pokazuje sie f2-bios i f11- bootowanie. Po około 30min przejdzie dalej po resetach. Gdy przejdzie i zbotuje windowsa oczywiscie elegancko sformatuje dysk i zatnie sue na kopiowaniu plikow z płyty cd na losowym pliku zazwyczaj w granicach 2procent.
    Resetowałem bios clrcmos i bateria nic nie dało tylko pogorszyło. Grafike mam zintegrowana i z tej właczam mam rowniez geforce i jest wyjeta gdy podłacze na zadnej nie ma sygnalu. Ale wentylator chodzi.
    Co moze byc przyczyna? Co mam aktualnie zrobic z tym. Prosze was o pomoc poniewaz nie istnieje moja osiba bez pc :( i naprawde mi ciezko. Dyski mam dwa samsunga 120gb i wbc 80 gb na obudwuch chodził wczesniej na zadnym nie mam windowsa i sa sformatowane.

Proszę pomożcie bo strasznie mnie palec boli od pisania heh:)
    PS. Przepraszam was za błędy. Komorka nie zawodna :)
    Dj Haker
    Level 35  
    Witam. Wszystko podchodzi pod uszkodzone kondensatory elektrolityczne. Sprawdź ich stan na płycie głównej.
    dancio772
    Level 10  
    są całe nie są napuchnięte. Mogę fotki załączyc.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Sprawdź stan kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu. Podaj model zasilacza.
    dancio772
    Level 10  
    są w porządku. Nie napuchnięte ani nie wyszło z nich nic. Co może być przyczyną?
    Model zqsilacza to tagan tg530-u22.
    slvestr
    Level 32  
    NIe podałeś jak doszło do uszkodzenia. Możliwym uszkodzeniem które daje takie objawy jest albo zasilacz z nieodpowiednimi napięciami lub uszkodzony (odlutowany) mostek północny. Naciśnij na niego podczas startu komputera i zobacz czy coś się poprawi.
    dancio772
    Level 10  
    stało się to po formacie 1 ponownie uruchomiony komp. Możecie mnie nakierować na co mam nacisnąć według zdjęcia? asrock p4vm900 zacina sie na biosie i nie włącza grafiki
    slvestr
    Level 32  
    Na tą kostkę aluminiową (radiator) na samym środku. Lecz napięcia także pomierz.
    dancio772
    Level 10  
    Tego mostka nie mogę docisnąć bo mam wentylator na pasywce i mi przeszkadza ;)))
    Napięć nie potrafię zbytnio mierzyc chodź napewno wiem, że to jest łatwe.
    NIe posiadam miernika do zbierzenia tych napięć.
    Na co stawiacie, na płytę, że się zepsułą czy na procesor bądź coś innego?
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Witam. Nie jestem informatykiem i wybaczcie jak napiszę coś nie fachowo.
    Też mam w komputerze płytę asrock i podobny problem miałem jakieś dwa tygodnie temu, komputer uruchomił mi się tylko do biosu, nie reagował na żadne przyciski. Okazało się, że spuchło 5 kondensatorów, po ich wymianie dalej były problemy, zawieszał się na ciemnym ekranie przed ekranem powitania z kursorem myszki na środku. Po restarcie mogłem go uruchomić w trybie awaryjnym, a nieraz nawet potrafił się uruchomić normalnie ale było to raczej przypadkiem niż regułą. Nie pomagało przywracanie systemu. Jak się okazało spuchł następny kondensator. Ponieważ za pierwszym razem kupiłem ich 10, więc wymieniłem ten spuchnięty i jeszcze 4 na których nie było żadnych objawów uszkodzeń. Po zamontowaniu płyty, komputer zachowywał się nadal tak samo.
    Tak więc kupiłem i wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne na płycie jakie tylko były, chociaż nie było na nich żadnych widocznych uszkodzeń, wszystkie po wymontowaniu mierzyłem i każdy z nich miał pojemność znamionową.
    Zamontowałem płytę, uruchomiłem komputer, ustawiłem datę i jak widzicie mogę bez problemu pisać. Od tamtej pory pracuje bez problemów.
    Wniosek z tego, że brak widocznych objawów uszkodzeń na kondensatorach, nie oznacza że są one w pełni sprawne.
    Nie twierdzę, że u kolegi jest to samo, ale może mój post komuś kiedyś pomoże w podobnym przypadku.
    dancio772
    Level 10  
    Jeżeli tak to jazda i nową płyte kupuje...
    narazie co mi się udało to pozyczyc lapka.
    Więc co mi polecicie żeby zostały mi RAMy i kartra graficzna ale to bez problemowo napewno.
    Jaka płytka i procek według was jest dobry ?:) i tani :) mogę wydać około 500 zł moze nawet 600 ;D