Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic 1,6 16V 1999r. wolne obroty podczas jazdy

frankrom 29 Jan 2010 22:49 5408 25
    frankrom
    Level 19  
    Witam.
    Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Gdy odpalam zimny silnik to obr. biegu jałowego są na poziomie 2tys. obr. i bardzo długo schodzą do około 750 obr.Gdy auto stoi i dodaję gazu to obr spadają wzorowo.
    Problem pojawia się dopiero podczas jazdy gdy damy na luz to obr potrafią się zawiesić w zakresie 1500 do 2000 obr/mini i tak się utrzymują do momentu zatrzymania pojazdu i albo bardzo wolno spadają albo utrzymują się na poziomie 1200obr/min.
    Diagnoza nie ujawniła błędów. Parametry ok
    Silniczek krokowy wymieniony na nowy.
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Mam dostęp do diagnozy tylko na postoju i wtedy jest osiągnięty warunek regulacji biegu jałowego
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Diagnoza odbywa się Clip-em.
    Zwiększone obroty biegu jałowego występują tylko podczas jazdy a wtedy brak możliwości podglądu parametrów.
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    W moim modelu nie ma czujnika prędkości pojazdu.Sygnał prędkości prawdopodobnie przesyłany jest przez sterownik ABS.
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Bardzo dziękuje za tytuły typu "Fachura" ale sprawdzałem i w aucie i na schemacie i chyba jednak z ABS-u
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Dobrze Motronic, moderatorku (może moderatorku inaczej), dalszy dialog w takim klimacie jest chyba bez sensu.
    genek1000
    Level 35  
    Coś się moderator uparł na ten czujnik na skrzyni, a juz kiedyś pisałem że megane i scenic faza 2 czyli od września 1999r gdy weszły do oferty również silniki K4J i K4M ( 1,4 16v i 1.6 16v) zaczęto montować również ABS z którego to pobierana jest informcja prędkości dla licznika. Może się zdarzyć że w ubogich wersjach tych pojazdów nie była zamontowany w/w , to wtedy był czujnik na skrzyni, ale taka sytuacja występuje bardzo rzadko.

A teraz do tematu. Podwyższone obroty biegu jałowego przy jeździe na tzw. luzie są prawidłowe, w celu utrzymania podciśnienia dla wspomagania hamulców. Są one przeważnie na poziomie 1200 obr.min. 2000 obr /min to trochę dużo. Czy w samochodzie jest zamontowany gaz ? . Jakie są składy mieszanki dla niskich, średnich i wysokich obciążeń ?
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Witam.
    Właśnie jest tak jak już pisałem. Na postoju wszystkie parametry są ok. ale i silnik wówczas pracuje wzorowo. Natomiast problem jest tylko podczas jazdy a wtedy nie mogę zdiagnozować tych parametrów.
    genek1000
    Level 35  
    Jakie są wartości paramatrów dopasowania składu mieszanki dla niskich , średnich i wysokich obciążeń ? Czy posiada LPG ? Czy posiada klimatyzację ?
    ( Jak grochem o ścianę :cry: )
    romoo
    User under supervision
    To podnieś na podnośniku auto i symuluj jazdę.

PO któreś z kolei silnik obniża obroty w zależności od prędkości jazdy.
    Nie jeden mówił mi o takiej usterce '' jade wciskam sprzęgło i obroty się zawieszają.. na postoju jest ok.''

Zauważyłeś jakieś lewe powietrza .... itp... MAP...
    frankrom
    Level 19  
    Auto posiada klimatyzację bez LPG. Panowie czy ktoś może podać jaka winna być wartość z potencjometru przepustnicy przy puszczonym pedale gazu - odczyt parametrów Clip-em.
    frankrom
    Level 19  
    Problem występuje przez cały czas czy latem, czy zimą, czy z klimatyzacją czy bez.
    Mam wrażenie że im większa prędkość pojazdu to obroty "zawieszają" się na wyższym poziomie.
    genek1000
    Level 35  
    Może poprostu tak ma być :D . Jeśli chcesz spróbować czy jest to zależne od prędkości pojadzu ( a na pewno ) to wyciągnij bezpiecznik opisany ABS ze skrzynki bezpieczników w kabinie. Kalkulator wtrysku straci wtedy informację o prędkości i obroty będą spadać na luzie do 750 obr/min.
    romoo
    User under supervision
    Tak ma być im większa prędkość tym obroty zawieszają sie wyżej.
    Bo gdyby tak nie było to przy zmianie biegu by szrpał.
    A w czym co to przeszkadza?
    Zrób tak jak genek1000 pisze to się pozbędziesz tego fanta.
    opelastra1992
    Level 11  
    kolego silnik krokowy jest odpowiedzialny za obroty. wyczyść go albo wymień
    User removed account
    User removed account  
    frankrom
    Level 19  
    Panowie w czwartek spróbuję jeszcze z tym ABS-em.