Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to zrobic - laptop i pc na jednym kablu od liveboxa

30 Sty 2010 12:51 1274 1
  • Poziom 9  
    Witam, moja żona postanowiła kupić sobie laptopa i będę musiał go jakoś podpiąć do internetu. Sytuacja wygląda teraz tak:

Piętro niżej znajduje się livebox 1mb, z którego jest pociągnięty kabel na górę do peceta, dodatkowo na dole z liveboxem łączy się komputer przez "to takie coś" bezprzewodowe z zestawu od liveboxa (wpina się taki aparacik z krótkim kablem w usb, kładzie na biurku i to się łączy z liveboxem).

Założeniem jest, że laptop będzie miał internet bezprzewodowo (nie trzeba będzie ciągnąc za sobą kabla). Wymyśliłem coś takiego:

Ten kabel który idzie od liveboxa wpiąć do "czegoś" - nie wiem co to ma być - modem, router, jakiś rozdzielacz sygnału? Z tego "czegoś" jeden kabel poleci do peceta, tak jak do tej pory leci bezpośrednio od liveboxa. Laptop łączył by się z tym "rozdzielaczem" bezprzewodowo.

I teraz kilka pytań:
    1. Czy da się tak zrobić?
    2. Jeśli TAK to jak nazywa się urządzenie które rozdzieli sygnał z liveboxa na peceta (kabel) i laptopa (bezprzewodowo).
    3. Ile takie urządzenie może kosztować i jakie warto kupić aby współpracowało z liveboxem i było stabilne.
    4. Co musi mieć laptop aby dało się go tak połączyć z internetem - kartę sieciową? Może jakieś wi-fi (wiem że jest coś takiego, ale nie mam pojęcia do czego służy).
    5. Jeśli NIE da się tego połączyć w taki sposób to jak to zrobić?

PS. Często widuję porady aby wymienić liveboxa na coś innego (przy zachowaniu połączenia z neostradą). Niestety w naszym przypadku livebox musi zostać bo nie jest nasz - my tylko z niego współkorzystamy.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    dabb napisał:
    1. Czy da się tak zrobić?
    Da się.

dabb napisał:
    2. Jeśli TAK to jak nazywa się urządzenie które rozdzieli sygnał z liveboxa na peceta (kabel) i laptopa (bezprzewodowo).
    Access point z wbudowanym switchem.

dabb napisał:
    3. Ile takie urządzenie może kosztować i jakie warto kupić aby współpracowało z liveboxem i było stabilne.
    Np. TP-Link TL-WR543G

dabb napisał:
    4. Co musi mieć laptop aby dało się go tak połączyć z internetem - kartę sieciową? Może jakieś wi-fi (wiem że jest coś takiego, ale nie mam pojęcia do czego służy).
    Potrzebna jest karta sieciowa bezprzewodowa (WiFi), w zasadzie wszystkie współcześnie produkowane laptopy mają taką kartę