Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele w 718 nie chce się włączyć.

M07 30 Sty 2010 13:54 2371 12
  • #1 30 Sty 2010 13:54
    M07
    Poziom 9  

Witam

Ostatnio gdy nastawiłem pranie i wróciłem po kilku godzinach pralka nie działała.
    Nie chciała się włączyć, w związku z tym że pranie wyglądało na w miarę czyste, lecz bardzo mokre, podejrzewam że przestała działać podczas odwirowywania.
    Sprawdziłem:
    -Zasilanie
    -Zamek od drzwiczek
    -Przyciski
    -Taki osobny przekaźnik, chyba od grzałki albo silnika.
    -Filtr (bardzo zabrudzony).
    Mam tylko ogólne pojęcie o tym wszystkim. Sprawdzanie ograniczyło się do testu czy coś co powinno przewodzić – przewodzi i odwrotnie, czy wszystko jest na swoim miejscu, czy wszelkiego rodzaju złączki są dociśnięte i czy nie widać jakichś mechanicznych usterek.
    Kiedyś spod pralki wylewało się trochę wody, ale po dokładnym umyciu szufladki na proszek problem znikł.
    Dawniej był jeszcze problem z odpływem tj. ta kulka pełniąca rolę zastawki wpadała nie do tego otworu co trzeba i zamykała odpływ. Pralka się wtedy wyłączała, ale można ją było z powrotem włączyć.
    Czy to może być ta pompa koło filtra, jak ją sprawdzić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

-1 12
  • #2 30 Sty 2010 15:12
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Nie chce się włączyć - to znaczy, że zupełnie nic nie działa, nawet otwieranie drzwiczek?

0
  • #3 30 Sty 2010 16:26
    M07
    Poziom 9  

Tak, zupełnie nic. Dioda ON/OFF powinna się świecić przy zamkniętych drzwiczkach, a cały czas jest zgaszona.

1
  • #4 30 Sty 2010 16:33
    luke-z
    Poziom 16  

A gwarancja na sprzęt jest jeszcze?

Dodano po 1 [minuty]:

O napięcie w ganiazdku nie zapytam, bo to zbyt błache

0
  • #5 30 Sty 2010 16:34
    M07
    Poziom 9  

Niestety nie ma.

Napięcie 232V(sprawdzone na początku).

0
  • #6 30 Sty 2010 17:10
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Szukaj uszkodzenia w zespole przełączników, a na pewno znajdziesz :D Szczególnie obwód od wtyczki poprzez włącznik i zamek. W pralce powinien być schemat.

0
  • #7 30 Sty 2010 22:09
    M07
    Poziom 9  

Rzeczywiście, gdy dokładniej sprawdziłem okazało się że główny przełącznik działa, ale napięcie które powinien podawać, jest dalej na płytce niewyczuwalne. Płytka jest dwustronna, a całość nierozbieralna, więc nie mogę sprawdzić jak wygląda jej druga strona.

W pralce nie ma schematu, a ja nie zdołałem go zdobyć (nawet po pobieżnych oględzinach niemieckich stron). Bez niego jestem jednak zmuszony spróbować rozebrać ten blok przełączników, a chciałbym tego uniknąć.

Czy ktoś może wie gdzie ten schemat jest dostępny?
    nr 3408540

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

0
  • #8 30 Sty 2010 22:28
    g73
    Poziom 17  

Witam,kolego a blokadę drzwi sprawdziłeś

0
  • #9 30 Sty 2010 22:44
    M07
    Poziom 9  

Blokada sprawdzona na wszystkie sposoby, wygląda na działającą.

0
  • #10 30 Sty 2010 23:10
    g73
    Poziom 17  

Kolego może działać ,ale nie łączy styk który podaje napięcie dalej pozdrawiam

0
  • #11 30 Sty 2010 23:22
    M07
    Poziom 9  

Zabezpieczenie działa poprawnie. Po zamknięciu drzwiczek obwód podający napięcie dalej, jest zamknięty i odwrotnie.

0
  • Pomocny post
    #12 30 Sty 2010 23:35
    Andrzej G
    Specjalista AGD

M07 napisał:
    Rzeczywiście, gdy dokładniej sprawdziłem okazało się że główny przełącznik działa, ale napięcie które powinien podawać, jest dalej na płytce niewyczuwalne. Płytka jest dwustronna, a całość nierozbieralna, więc nie mogę sprawdzić jak wygląda jej druga strona.

W pralce nie ma schematu, a ja nie zdołałem go zdobyć (nawet po pobieżnych oględzinach niemieckich stron). Bez niego jestem jednak zmuszony spróbować rozebrać ten blok przełączników, a chciałbym tego uniknąć.

Wystarczy odsysacz cyny i lutownica i przełączniki oddzielasz od płytki w 2 minuty i znajdujesz przerwę w obwodzie zasilania na przejściu z jednej strony płytki na drugą.
    Zrobisz to szybciej niż dostaniesz schemat :D

0
  • #13 31 Sty 2010 01:28
    M07
    Poziom 9  

Sukces.
    Rzeczywiście, straciłem w końcu cierpliwość i dobrałem się do drugiej strony płytki. Poprawienie jednego luta i po usterce.

Warto wiedzieć że podczas rozmontowywania bloku przełączników nie potrzeba nic odlutowywać, wystarczy usunąć plastikowe "nity" i płytkę można wysunąć.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam.

0