Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Prosonic 32'' Plamy (piksele) na ekranie

Tezet1956 30 Sty 2010 13:55 3613 7
  • #1 30 Sty 2010 13:55
    Tezet1956
    Poziom 9  

Dostałem w prezencie od brata używany trzyletni telewizor Prosonic LCD 32'' . Telewizor nie naprawiany i ogólnie pracuje dobrze. Męczy mnie jednak pewien rodzaj plam na ekranie w miejscach dużych pól o zmiennej jasności na których zamiast płynnego przejścia w inny odcień koloru lub jasności pojawia się wyraźne odbarwienie z kolorowymi krawędziami. Występuje ono na całej powierzchni ekranu. Zdarzają się jednak chwile, gdy jest to niezauważalne. Sygnał na ekranie pochodzi z wejścia AV i odbiornika sat. Podłączałem też inny sat i było to samo. Z DVD występuje taki sam efekt.
    Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia pokazujące jak to wygląda. Proszę doświadczonych kolegów o informację, czy to jest usterka, czy problem konstrukcyjny. A jeśli usterka, to proszę o sugestię, jakiego bloku lub problemu może dotyczyć. Podobno w środku to jest LG, ale pewien nie jestem.

0 7
  • #2 30 Sty 2010 15:59
    Pol-UK
    Poziom 29  

Na początek wymień elektrolity w zasilaczu, podaj także oznaczenia matrycy i logiki. Pozdrawiam

0
  • #3 31 Sty 2010 09:21
    unimar
    Poziom 20  

Jaki jest model tego TV?

0
  • #4 31 Sty 2010 13:06
    Tezet1956
    Poziom 9  

Jedyny opis jaki na nim istnieje (nalepka z tyłu) to Prosonic LCD 32''

Telewizora jeszcze nie rozbierałem. Czekam jeszcze na kilka sugestii kolegów.

0
  • #5 31 Sty 2010 21:39
    Pol-UK
    Poziom 29  

No to bez rozbierania to kolega jeszcze sobie trochę poczeka. Pozdrawiam

0
  • #6 01 Lut 2010 10:35
    Tezet1956
    Poziom 9  

Proszę się nie obrażać. Nie mam doświadczenia w naprawie LCD, a jak w pierwszym poście napisałem, nie wiedziałem nawet czy to jest usterka, czy kiepska konstrukcja.
    Teraz już wiem, dzięki koledze, ze to jednak usterka. Jednak wolę przed rozebraniem mieć ogólny pogląd gdzie usterki szukać. Wiemy jednak, że w elektronice często mamy do czynienia z czarną magią i aby na to być przygotowanym zanim rozebrany dość spory telewizor bedzie blokował mieszkanie w oczekiwaniu na części, wolę zasięgnąć języka. Już wiem, że problem może pochodzić z zasilacza.
    Jako, ze już jestem w wieku, w którym się człowiek nie śpieszy i nie chce się narazić żonie (ktora takich wad obrazu wogóle nie zauważa) wolę to zrobić w odpowiednim czasie i wyposażony w odpowiednią wiedzę.
    Proszę więc o wyrozumiałość. I ewentualnie potwierdzenie tego typu usterki od zasilacza na przykładzie praktycznym, czyli czy już ktoś coś takiego usuwał.

0
  • #7 01 Lut 2010 11:11
    zbyszekskibinski
    Poziom 33  

Witam, najpierw prosze sprawdzic czy po stronie wtornej nie ma wybrzuszonych kondensatorow. Kolory teczy lub plamy to raczej wina elektroniki matrycy, wzglednie plyty kontrolera lub samego panelu.

0
  • #8 30 Maj 2014 19:26
    Tezet1956
    Poziom 9  

Telewizor został podarowany babci i do dzisiaj pracuje tak samo, przy czym babcia problemu nie widzi. :)

0