Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar HDS-400E (Polsat) - Słaby sygnał

30 Sty 2010 15:49 7826 20
  • Poziom 9  
    Witam
    Kupiłem tydzień temu zestaw satelitarny Polsatu z dekoderem HD Echostar HDS-400E i polsatowską anteną w komplecie. Zamontowałem go z pomocą drugiej osoby, przyznam, że styczność z telewizją satelitarną od strony technicznej miałem po raz pierwszy. Po zainstalowaniu anteny i podłączeniu dekodera, wyszukaliśmy satelity. Ustawialiśmy kąt konwertera, wysokość oraz kierunek. Niestety, najlepszy sygnał, jaki udało nam się złapać to jedynie 75%(górny pasek)/50% (dolny pasek). Długość kabla od anteny do dekodera to zaledwie 5m. Przygotowując kabel, zwracałem uwagę na to, by go nie zaginać, oraz by wtyki F były prawidłowo przygotowane. Czy ktoś obeznany byłby w stanie mi pomóc, co mogę zrobić, by polepszyć sygnał? Nie chcę wzywać specjalnie 'fachowców', bo to trochę kosztuje... Antena zamocowana jest na balkonie, przedstawiam zdjęcia jej usytuowania(zrobione 30 stycznia o godz. ok. 15), może za ich pomocą uda się ustalić przyczynę utraty sygnału.
    Pozdrawiam

Echostar HDS-400E (Polsat) - Słaby sygnał Echostar HDS-400E (Polsat) - Słaby sygnałEchostar HDS-400E (Polsat) - Słaby sygnał
  • Poziom 35  
    Które to piętro?
    Część wiązki sygnału prawdopodobnie (nie widać tego zbyt dokładnie na foto) jest zasłonięta przez balkon, obniżenie anteny może zwiększyć sygnał, regulacja kąta konwertera też pomoże (obrót w uchwycie).
    Pozostaje jeszcze sprawa przestrzeni przed antena, ewentualne budynki, drzewa w bliskiej odległości mogą wpłynąć na jakość sygnału.
  • Poziom 9  
    Jest to pierwsze piętro. Antena nie ma przed sobą żadnych przeszkód, jest otwarta przestrzeń. Właśnie próbowałem wyregulować wysokość oraz szerokość kąta anteny. Po 30 minutowych doświadczeniach udało mnie się uzyskać najwięcej 52%... Antena jest trzymana przez tzw 'fajkę' najniżej jak może być bez zakrzywiania jest pionowego położenia. Zauważyłem, że żyła w kablu koncentrycznym jest ze stopu stali, a nie miedzi, czy może mieć to również wpływ na sygnał?
  • Warunkowo odblokowany
    Naucz sie wklejać zdjęcia!
    A antena poprawnie ustawiona.
    Jak masz za mało procentów to do sklepu z ... zapraszam.:D
  • Poziom 24  
    Kolego co TY oglądasz sygnał w procentach czy obraz.Jeżeli wszystko działa to tak jak kol. radzi po procenty do sklepu i oglądać.
  • Poziom 9  
    Kolego dzac - jak byś nie zauważył, jestem świeżakiem na tym forum więc daruj sobie te komentarze!
    Tak na ogół TV działa tyle że np. nieraz nie łapie Discovery HD, a o Eurosport 2 HD to już nie wspominam... Na dodatek przy złej pogodzie, odbiór jest kulawy. A po procenty pójdę do sklepu jak już będzie wszystko w porządku ^^ Bo jak na razie niestety nie jest.
  • Poziom 33  
    Możliwe że balkon trochę przysłania antenę.
  • Poziom 24  
    Myślę że tak jak pisze kol. kierowca to część anteny noże być przysłonięta przez balkon piętro wyżej.( cień na antenie). Po tygodniu prób poprawnego ustawienia może trzeba zwrócić się o pomoc do fachowca który to zrobi z pomocą miernika w 5 minut ale to kosztuje.
  • Poziom 9  
    ansat napisał:
    Po tygodniu prób poprawnego ustawienia może trzeba zwrócić się o pomoc do fachowca który to zrobi z pomocą miernika w 5 minut ale to kosztuje.

Hmm.. czy nie wiesz może ile to będzie w przybliżeniu ? 10 - 50 zł?
  • Poziom 24  
    U mnie tylko poprawne ustawienie zamontowanej anteny 50 zł.
  • Poziom 33  
    Może wystarczyć trochę dłuższy uchwyt.

Dodano po 47 [sekundy]:

KOL. ansat to ładnie doi...
  • Warunkowo odblokowany
    irek19 napisał:

KOL. ansat to ładnie doi...

Usługi charytatywne kolega może sam wykonuje.
    A jak komuś nie pasuje to może się nadal mordować i "procentów" szukać.:D
  • Poziom 9  
    jeśli 50 zł. .. to ja już wolę sam się pomęczyć. Być może winą jest kabel, który jest bezmarkową chińszczyzną ? na dodatek ten drut powinien być miedziany a nie stalowy pokryty miedzią tylko.. :/
  • Moderator na urlopie...
    Długość ma znaczenie???, ale nie w Twoin przypadku.
  • Poziom 9  
    No niestety, nie w moim przypadku... wymienią wobec tego jutro kabel na jakiś markowy. Jakiej firmy polecacie?
  • Moderator na urlopie...
    Kol. plawa 5m to na "byle czym" będzie działało. Ustawienie anteny - podstawa.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Dodałbym jeszcze, że najistotniejszy jest pasek jakości sygnału, czyli w Twoim wypadku pewnie ten dolny i nim się najbardziej sugeruj. Po korekcie ustawień jak już stwierdzisz, że nic więcej z jakością sygnału nie powalczysz, spróbuj wtedy nie kręcić już czaszą tylko delikatnie poruszyć konwerterem. Różnica do korekcji w kątach ustawienia miedzy Polską wschodnią, a zachodnią to kilka stopni, więc nie przesadź. Może pomoże link: http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm lub ten z elektrody: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic124959.html. Osobiście uważam, że czasami warto wydać te 50 zł na instalatora (lekarze niejednokrotnie biorą więcej) bo to wcale nie taka duża kwota. Fachowiec doradzi co do lokalizacji anteny oraz szybko i sprawnie ustawi z miernikiem poziomu sygnału. Lepiej tak niż samemu się męczyć godzinami jak się nie ma zacięcia technicznego.
  • Poziom 39  
    Na 100% balkon przysłania, mówi o tym nam cień, pamiętajmy, że słońce w styczniu nie pokrywa się z satelita, jest niżej o jakieś 8 -10 stopni. o godzinei 15 słońce wskazuje teoretyczną pozycję 20 stopni zachód, która to normalnie ma elewację ok. 10 stopni. W takim razie jak Hotbird jest na 13 stopniu i ma elewację 30 stopni to idąc tym tropem można wywnioskować, że satelitę widzi połowa anteny. Mniej więcej. Dlatego trzeba przenieść.
  • Poziom 9  
    A jaka powinna być prawidłowa wielkość obu tych zakresów na paskach?
    Czy pierwszy górny pasek to pasek siły sygnału czy jakości sygnału?
    Czy ktoś może coś na ten temat odpisać?
    Ja np. mam wartości:
    - górny pasek: 70%
    - dolny pasek: 60%
    Czy da się cokolwiek jeszcze zrobić aby podnieść te wartości, a jeśli tak to do jakiej wartości. Polsat na swoich stronach nic na ten temat nie podaje...w instrukcji też jakoś się nie doczytałem jakie są zalecane wartości obu tych "pasków"
  • Poziom 33  
    Zalecane wartości" obu tych pasków", to ustawienie na MAX.
  • Poziom 26  
    Dokładnie, tylko że na antenie 60cm raczej nie złapiesz "MAX'a", na 80cm chyba też nie (jeśli ktoś złapał 100% jakości niech się pochwali ;) ), może jak antena będzie >110cm... Górny pasek to z reguły poziom - na niego wpływa głównie długość i jakość kabla...