Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy tuner HD VECTRA (producent, pilot Logitech Harmony)

Markus-LCA 30 Sty 2010 15:57 17044 3
  • #1 30 Sty 2010 15:57
    Markus-LCA
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    jest to mój pierwszy post na forum, proszę wiec o wyrozumiałość. Nie znalazłem konkretnych informacji w wyszukiwarce więc zdecydowałem się na napisanie nowego wątku.

Od kilku dni testuję nowo otrzymany dekoder HD z telewizji kablowej VECTRA. Pierwszy problem, który mnie nurtuje to kto jest producentem tego sprzętu ? Obudowa jest identyczna jak w tunerach telewizji N, jednak jedyne oznaczenia jakie znalazłem na nim to: VEC5810CD.
    Tuner jest podłączony do sieci kablowej złączem IF przed filtrem rozdzielającym pasmo aby miał połączenie z internetem bezpośrednio z siecią VECTRA. Nie jest wykorzystywany do tego w ogóle interfejs Ethernet, podobno jest to przygotowanie pod VOD, chociaż nie sądzę aby to działało u mnie, gdyż nie jest on wyposażony w dysk twardy. Pewnie wysyła zwrotne informacje o tym co oglądam ;-)

Druga sprawa dotyczy uniwersalnego pilota Logitech Harmony 525, który zamierzam zakupić. Nie znając producenta i konkretnego typu tunera kablówki nie potrafię ustalić czy udami się odpowiednio skonfigurować pilota z tunerem.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 30 Sty 2010 17:16
    hojlo1
    Poziom 35  

(nie potwierdzone wiadomości)

Producentem podobno jest ADB (Ci sami, co nbox).

Pilot zapewne ma też funkcję uczenia z drugiego pilota, więc można klawisze "przepisać".

2
  • #3 11 Mar 2010 00:03
    huangshan547
    Poziom 1  

Witam.
    Jak mój poprzednik również mam telewizje cyfrową w VECTRA oraz dziwnie nazwany model 5810cdx.
    Posiadam pilota Logitech Harmony 700 ale to mało istotne ważniejsze jest to że w bazie wiedzy pilotów to użądzenie przedstawia się pod nazwą vec-5810cdx jest to producent Advanced Digital Broadcast który jest wpełni wsperany przez firmę Logitech.

Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #4 14 Gru 2010 20:59
    lutek125
    Poziom 2  

Witam!
    Mam dekoder Vectry 5810CDX i jestem z niego raczej zadowolony. Niestety zaczelo mi sie konczyc miejsce na dysku! Wczoraj kupilem Odtwarzacz multimedialny Emtec Movie Cube S800H. Ten odtwarzacz ma mozliwosc nagrywania z zewnetrznego zrodla AV. Chce przegrac to co mam na dysku dekodera na Emtec i tu pojawil sie problem. Emtec ma wejscie L, R, Video, a dekoder Vectry ma oprocz HDMI, YPbPr tylko wyjscie Scart. Z dzwiekiem nie ma zadnego problemu, ale podlaczajac Video na Emtec poprzez przejsciowke Scart nic sie nie pojawia. Scart dziala (tylko w pelnej wersji) na TV, ale nie wiem jak wydobyc z niego tylko Video? TV niestety nie ma zadnego wyjscia :/ Czy to ma zwiazek z HDCP lub po prostu nie wystepuje tam zwykly sygnal video? Czy ma ktos moze jakis pomysl lub gotowy sposob? Bardzo prosze o pomoc :)

1