Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy tuner HD VECTRA (producent, pilot Logitech Harmony)

Markus-LCA 30 Jan 2010 15:57 19156 3
    Markus-LCA
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    jest to mój pierwszy post na forum, proszę wiec o wyrozumiałość. Nie znalazłem konkretnych informacji w wyszukiwarce więc zdecydowałem się na napisanie nowego wątku.

Od kilku dni testuję nowo otrzymany dekoder HD z telewizji kablowej VECTRA. Pierwszy problem, który mnie nurtuje to kto jest producentem tego sprzętu ? Obudowa jest identyczna jak w tunerach telewizji N, jednak jedyne oznaczenia jakie znalazłem na nim to: VEC5810CD.
    Tuner jest podłączony do sieci kablowej złączem IF przed filtrem rozdzielającym pasmo aby miał połączenie z internetem bezpośrednio z siecią VECTRA. Nie jest wykorzystywany do tego w ogóle interfejs Ethernet, podobno jest to przygotowanie pod VOD, chociaż nie sądzę aby to działało u mnie, gdyż nie jest on wyposażony w dysk twardy. Pewnie wysyła zwrotne informacje o tym co oglądam ;-)

Druga sprawa dotyczy uniwersalnego pilota Logitech Harmony 525, który zamierzam zakupić. Nie znając producenta i konkretnego typu tunera kablówki nie potrafię ustalić czy udami się odpowiednio skonfigurować pilota z tunerem.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
    hojlo1
    Level 35  
    (nie potwierdzone wiadomości)

Producentem podobno jest ADB (Ci sami, co nbox).

Pilot zapewne ma też funkcję uczenia z drugiego pilota, więc można klawisze "przepisać".
    huangshan547
    Level 1  
    Witam.
    Jak mój poprzednik również mam telewizje cyfrową w VECTRA oraz dziwnie nazwany model 5810cdx.
    Posiadam pilota Logitech Harmony 700 ale to mało istotne ważniejsze jest to że w bazie wiedzy pilotów to użądzenie przedstawia się pod nazwą vec-5810cdx jest to producent Advanced Digital Broadcast który jest wpełni wsperany przez firmę Logitech.

Pozdrawiam serdecznie.
    lutek125
    Level 2  
    Witam!
    Mam dekoder Vectry 5810CDX i jestem z niego raczej zadowolony. Niestety zaczelo mi sie konczyc miejsce na dysku! Wczoraj kupilem Odtwarzacz multimedialny Emtec Movie Cube S800H. Ten odtwarzacz ma mozliwosc nagrywania z zewnetrznego zrodla AV. Chce przegrac to co mam na dysku dekodera na Emtec i tu pojawil sie problem. Emtec ma wejscie L, R, Video, a dekoder Vectry ma oprocz HDMI, YPbPr tylko wyjscie Scart. Z dzwiekiem nie ma zadnego problemu, ale podlaczajac Video na Emtec poprzez przejsciowke Scart nic sie nie pojawia. Scart dziala (tylko w pelnej wersji) na TV, ale nie wiem jak wydobyc z niego tylko Video? TV niestety nie ma zadnego wyjscia :/ Czy to ma zwiazek z HDCP lub po prostu nie wystepuje tam zwykly sygnal video? Czy ma ktos moze jakis pomysl lub gotowy sposob? Bardzo prosze o pomoc :)