Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDA 9835 R v Alpine CDA 9887 R...

30 Sty 2010 16:22 7849 11
  • Poziom 2  
    Witam.

Jestem wieloletnim użytkownikiem Alpine CDA 9835 R i chyba czas na zamiany, jak się ma do tego Alpine CDA 9887 R? Generalnie z tym pierwszym mam już problemy z mechaniką...

Jakieś opinie na temat drugiego może ktoś miał możliwość porównania?

Dziękuje za ewentualne info...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator CarAudio
    Oddaj je do serwisu i ciesz się dalej świetnym brzmieniem, bo 9887 to brzmieniowy krok wstecz (więcej bajeru i tyle).
  • Poziom 10  
    nie ma absolutnie sensu zmieniać 9835 na 9887
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    powalla napisał:
    Oddaj je do serwisu i ciesz się dalej świetnym brzmieniem, bo 9887 to brzmieniowy krok wstecz (więcej bajeru i tyle).

Czmu kolego od razu wywalasz to radio na tylną półkę? Miałeś możliwość porównaniu obu modeli w tej samej przestrzeni przy tym samym gatunku muzyki/utworze? Nie? To dlaczego od razu wrzucasz do śmietnika? Kolega pytał o porównanie, nie z góry napisanie, "wyjdź z piaskownicy, bo brudny piasek" ale mijając off top...

Według mnie kolego radio ALPINE CDA 9887R ma wiele zalet.Technologia Impirit daje wiele możliwości, niestety kosztem ZAKUPIENIA ZESTAWU DO KALIBRACJI... a to kolejne pieniądze bo cena nowego radia także nie jest mała. Jestem posiadaczem owego radia, i naprawdę wiele znajomych jak wsiądzie, jest pod wrażeniem ile ma funkcji owe radio, przy sensownym ich wykorzystaniu. Wbudowany procesor dźwięku na pewno nie jest najwyższej półki natomiast daje radiu o wiele większe możliwości ustawień, oraz przestrzenności dźwięku jeżeli cenisz sobie jakość muzyki. Szkoda jedynie, że radio nie posiada możliwości podłączenia nośnika pamięci poprzez USB, ma je natomiast model 9886 który różni się tym, że nie ma procesora dźwięku. W razie jakichkolwiek pytań, pisz w tym temacie to postaram Ci się odpowiedzieć bo będąc użytkownikiem 9887r od listopada jestem z niego bardzo bardzo zadowolony, radio 9835r z niego korzystałeś więc różnice na pewno się uda opisać i je znaleźć ;) Zdania bez argumentacji, że to radio jest krokiem w tył itp możesz uznać jako cel nabicia postów ;) Oczywiście, nei twierdzę, że 9887r jest boskim radiem a inne do śmieci... może i jest gorsze od 9835 ale bez wyjaśnienia dlaczego tylko od tak po prostu nie należy na te odpowiedzi zwracać uwagi ;) Pozdrawiam RAMHOST
  • Moderator CarAudio
    Słuchaj jak znajdziesz na tym forum dokładne opisy brzmienia poszczególnych klocków to gratuluję. Nie każdy ma dar przelania na słowa tego co słyszy i jeśli Ci moje odpowiedzi nie odpowiadają , to je pomiń. Pomiń od razu też post mistrza Polski w SQ czyli Michała, bo tez się nie rozpisał ;) , a że napisał dokładnie to co ja to możesz uznać jako przypadek lub ... lub praktykę i odsłuchy.

PS: słuchałem i to wielokrotnie obu modeli , a czy ta Imprint to super sprawa to też nie wchodzę w dysputy, bo kto "macał" ten wie co to za wynalazek. Sprawa trzecia to USB. Wiesz Alpinka nie posiada możliwości dekodowania żadnego bezstratnego formatu kompresji więc pisanie najpierw o USB a potem o "jakości" mija się z celem. Jako że posiadasz to radio jesteś usprawiedliwiony przy jego obronie ;) Na koniec .. umiesz wskazać jedno autko w SQ ,które na pokładzie ma 9887? Ja nie potrafię ale takich z 9835 jest kilka .
  • Poziom 12  
    Powodem jest to, że ludzie co już naprawdę profesjonalnie zajmują się CA nie kupują radia z wbudowanym procesorem dźwięku natomiast dokupują oddzielnie i wtedy już z owiele bardziej rozbudowanymi systemami przetwarzania dźwięku ;) o usb napisałem, ponieważ niektórym też na tym głównie zależy
  • Poziom 30  
    Ja już przyzwyczaiłem się do opinii, że to co nowe zazwyczaj jest gorsze niż to co było wcześniej ;)

Dopiero za pare lat sie okaże, że to radio ( na przykład ) będzie poszukiwanym modelem o lepszych walorach brzmieniowych.

Jeżeli szukasz modnego designu i odpowiedniego brzmienia to 9887 będzie lepsze - na pewno nie ma problemów z mechanizmem cd itp
  • Poziom 2  
    Dzięki za opinie, będę miał możliwość posłuchania CDA9887 R w samochodzie sowim nie pozbywając się 9835 R, ja też jestem już przyzwyczajony do tego że tzw "nowe" modele są gorsze od poprzednich, pamiętam jak kupowałem CDA 9835 R to opinie były tylko skrajne, to jest nowe kiepsko i sztucznie grające radyjko itd..., a generalnie to modele z serii takiej i takiej biją akurat ten który kupiłem. A ten nowy to sobie mogę wsadzić w .....

Dziś po kilku latach mam ten sam dylemat i opinie podobne, rozumiem że przy odsłuchiwaniu wielu modeli różnych firm profesjonalnym montowaniu i pracy przy tym można mieć takie zdanie a nawet będąc porfesjonalnym trzeba je mieć.

Ja mimo wszystko jakoś zaufałem Alpine, bo to jest jednak najwyższy model tej Firmy i sądzę, że podobnie jak w wypadku starszego EISA zobowiązuje i jest jednak wyznacznikiem innowacyjności i jakości. I nie mam wrażenia, że sam tytuł Eisa stracił na wartości się przez lata zę jest kupowany itd... Interesuje się sprzętem grającym i wizyjnym rzekłbym na poziomie więcej niż amatorskim ,ale tym raczej domowym i przyznam że nagrody Eisa do czegoś zawsze zobowiazywały.

Wybór padł na ten model bo nie interesuję mnie podłączenie Ipoda, USB i innych źródeł tzw :stratnych" słucham muzyki bądź z tzw oryginałów CD lub nagranych bezstratnie kopi płyt oryginalnych....

Dziękuję za opinie każdemu z was, będę miał fajną możliwość zweryfikowania tych Alpin na tych samym zainstalowanym sprzęcie w moim samochodzie... Nie omieszkam się podzielić tym.

A tak na marginesie, jak założyłem 6 lat temu 9835 R do samochodu gdzie w systemie zabudowanym był Clarion to ogólnowrazeniowa odsłuchowa kupa jak mnie ogarnęła była nie do opisania... i wrażenie dłuuugo takowe pozostawało "jak wsiadałem do auta" to się chciałem rozkrzyczeć jak to beznadziejnie gra (a ile kasy wtedy kosztowało nie muszę mówić)...

W końcu pobawiłem się ustawieniami "może" też przywykłem do takiego "dźwięku" i został na lata... ale w końcu czasem z samej ciekawości chce się zmian , a elektronice 6 lat to przepaść....
  • Poziom 10  
    Charakter brzmienia 9835r. i 9887r jest bardzo podobny, jednak jak się słucha kolejnych utworków to słychać, że 9887 nie ma tego co ma 9835r. - jakby mniej powietrza i przestrzeni. Są to różnice subtelne aczkolwiek suma wielu takich małych szczegółów wpływa wyraźnie na efekt końcowy. Łatwość konfiguracji i przejrzystość funkcji jak dla mnie jest na korzyść 9835r. Nie powiedziałbym, że procesory wbudowane w te jednostki są kiepskie. Korekcję czasową możemy ustawić bardzo precyzyjnie, a tym kilkuzakresowym korektorem możemy poprawić sporo. W 9887r. pozbawiamy się możliwości regulacji panela, a wyświetlacz jest nieco mniejszy niż w 9835r. Wg mnie Alpine jest bardziej skupiona na marketingu i redukcji kosztów produkcji i instalowaniu w jednostki wodotrysków niż na poprawianiu brzmienia swoich jednostek. Funkcje, bajery i "nowe technologie" wcale nie powodują, że radio gra lepiej. Być może niektóre z "nowych technologii" przyjmą się na stałe w przyszłości i zaczną być doceniane.
    9887r. porównywałem około godziny ze swoją 9835r na swoim systemie.
    DLS iridium2-way + Sony M1 + Sony M3 + DLS A6 + 2x RFD2210 HX2
  • Poziom 10  
    Witam , panów temat troche stary ale mam pytanko

Chce złozyc do siebie radyjko bo po wielu latach kupiłem samochód wreszcie bez navi itp , jest normalne radio ,
    Posiadam w szafie 7878r (uszkodzony naped ) a także 7998r z tym ze to Deck, nie chce mi sie zakładać całego tego okablowania itp , wzmacniaczy .
    Moje pytanie brzmi czy na dzień dzisiejszy 9835 nadal bedzie najlepszym wyborem, czy ktoś z was ma jakieś porównanie do 7998, 7878r . Nie zależy mi na USB . Chciał bym uzyskać jak najbardziej , naturalny dźwięk taki jaki daje 7998.

Jest to audi A6 c5 avant,

Prosze o jakieś refleksje podpowiedzi .
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Moderator CarAudio
    Kup 4 kanalowy maly wzmacniacz (zloty xm lub alpine v12 i to nawet taki 4x25W) + tani zestaw kabli i zagra to lepiej niz 9835 z podpietymi do niej glosnikami .
  • Poziom 10  
    Mam zestaw genesisow .
    Chodzi o to ze nie jeżdżę zawyczaj autem wiecej niż rok i nie chce mi sie tego wkładać przed sprzedaza demontować ,przecież nikt za to nie zapłaci .

Posiadam jeszcze 7997 to amerykańska wersja 7998 , ona wbudowany wzmacniaczy 4x50 , tylko problem w tym ze wpadła tak zwleczka (take cos jak piercien zygiera )z windy , ma ktoś pojęcie gdzie mozna to naprawić , ewentualnie kupić ?

Ewentualnie moze ktoś poradzi mi czy mozna naprawić to 7878r (nie działa Cd wyskakuje Hi-Temp), ono nie ustępuje 7998r , mam takie 2 oba napedy uszkodzone .