Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie?

cashflow88 30 Sty 2010 17:46 7392 36
  • #1 30 Sty 2010 17:46
    cashflow88
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam kabel transferowy usb-usb wygląda bardzo podobnie do tego link usunąłem, regulamin p. 10.11. mat_ed kabel był kupiony z 5lat temu może w szwecjii choć nie jestem pewien na 100% i nie mam do niego sterowników ;( zadzwoniłem do administratora mojej radiówki i powiedział że internet będzie mi działał pod takim kablem ;) proszę kogoś kto zna się na sciąganiu sterowników by pomógł mi znaleźć sterowniki (oprogramowania) do tego sprzętu, dokładnie na tej kostce po śrdoku jest napisane tak :
    z jednej strony - SKYMASTER quality connections Networking
    z drugiej tak -
    USB Networking Bridge
    SkuUSB DAV-2302

(jeśli trzeba będzie to wstawię zdjęcia)

0 29
  • #2 30 Sty 2010 18:05
    MarekPPN
    Poziom 35  

Mógłbyś napisać do czego Ci ten kabel potrzebny i jak chcesz łączyć się z internetem?

0
  • #3 30 Sty 2010 19:49
    cashflow88
    Poziom 8  

no więc wygląda to tak ;) mam stacjonarny komputer i w nim internet radiowy karta wl-8030l czy coś takiego i laptopa z wi-fi i chciałem tym kablem :
    przesyłać pliki, i mieć internet na 2-óch komputerach.
    Dzwoniłem do administratora sieci i mówił że tak net będzie mi działał tylko będę musiał mieć włączony komputer stacjonarny.

0
  • #4 30 Sty 2010 20:21
    slvestr
    Poziom 32  

Z opisu akcji wynika że nie są potrzebne do niego żadne sterowniki tylko oprogramowanie EasySuite które jest dołączane do niego

"Funkcjonalne oprogramowanie uruchamia się automatycznie po wpięciu kabla transferowego ASMAX do portów USB, bez konieczności instalowania sterowników."

Dodano po 3 [minuty]:

Ps. Kabel ten nie jest do internetu tylko transferu plików. A jeżeli chcesz mieć inernet na laptopie za pomocą pierwszego komputera (lepsza metoda to ruter ale skoro admin mówi że nie da rady) to musisz kupić drugą kartę sieciową i przewód eternetowy krosowany. Wtedy też będziesz mógł przesyłać dane między komputerami.

0
  • #5 31 Sty 2010 14:00
    cashflow88
    Poziom 8  

Cytat:
    Z opisu akcji wynika że nie są potrzebne do niego żadne sterowniki tylko oprogramowanie EasySuite które jest dołączane do niego

"Funkcjonalne oprogramowanie uruchamia się automatycznie po wpięciu kabla transferowego ASMAX do portów USB, bez konieczności instalowania sterowników."

Dodano po 3 [minuty]:

Ps. Kabel ten nie jest do internetu tylko transferu plików. A jeżeli chcesz mieć inernet na laptopie za pomocą pierwszego komputera (lepsza metoda to ruter ale skoro admin mówi że nie da rady) to musisz kupić drugą kartę sieciową i przewód eternetowy krosowany. Wtedy też będziesz mógł przesyłać dane między komputerami.

USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie?
    -Do tego kabla co mam potrzebne są sterowniki bo to nie jest dokładnie taki kabel jak na allegro, i komputer go nie widzi co to jest jak podpinam.
    - ok lepsza metoda to router ;) tylko ja mam juz kabel i chcę by mi net tak działał ;)
    gdzie znaleść sterowniki i oprogramowanie do tego kabla??

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

zainstalowałem z szóste sterowniki na XP stacjonarny i komp widzi sprzęt "HI-Speed USU-USB Network Adapter" a na visce nic nie widzi ;/ nieznane urządzenie co mogę zrobić czy to przez viste ??jakieś inne stery czy co sam już nie wiem od kilku dni się męczę z tym...

0
  • #7 31 Sty 2010 17:30
    cashflow88
    Poziom 8  

Amen ;) wszystko dziiała ;) no i właśnie z laptopa piszę ;) znalazłem sterowniki i gitara ;)

powracając do tego tematu mam poważny problem z instalacją sterowników na Vista ;/ system na laptopie resetował się i pokazywał się niebieski ekran podobny do biosa, postanowiłm zainstalować od nowa windowsa i teraz laptop nie wykrywa nic.

Na stacjonarnym jest wszystko ok Wink instaluję to samo na laptopie i nic ;/ nieznane urządzenie ... można jak0oś zrobić by laptop z vistą widział ten sprzęt ?? motam się już z 7godz i nic ...

0
  • #8 02 Lut 2010 19:14
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zainstalowałeś poprawnie sterowniki kontrolera USB w laptopie?

0
  • #9 02 Lut 2010 19:39
    cashflow88
    Poziom 8  

Oprogramowanie wraz z sterownikami instaluje mi się automatycznie podczas instalacji windowsa, jeśli o to chodzi...

0
  • #10 03 Lut 2010 23:18
    PeteSh
    Poziom 30  

Zapewne oba komputery mają kartę sieciową Ethernet. Kabel skrętka skrosowana kosztuje jakieś 5zł. Kup kabel i wszystko będzie hulać bez żadnych sterowników. Czas też jest cenny ;)

0
  • #11 04 Lut 2010 13:46
    cashflow88
    Poziom 8  

jeśli kupię i podłącze kabel z końcówką RJ45 do stacjonarnego kompa i do laptopa to internet będzie chodził ?? trzeba będzie to jakoś konfigurować czy co ...
    W stacjonarnym nie mam wbudowanego gniazda RJ45 w karcie sieciowej USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? jest ono gdzies koło płyty głównej ;p USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? menadżer urządzeń widzi 2 karty sieciowe
    - NVIDIA nForce Networking Controller
    - PLANET WL-8303 Wireless PCI Adapter

-1
  • #12 04 Lut 2010 18:13
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Przecież na drugim zdjęciu jest widoczne, właśnie gniazdo RJ45.

0
  • #13 04 Lut 2010 19:00
    cashflow88
    Poziom 8  

Cytat:
    nie mam wbudowanego gniazda RJ45 w karcie sieciowej
    czy tak juak mam to będzie mi działać net ??

0
  • #14 04 Lut 2010 21:05
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Nie wiem jak masz - dajesz nam informacje tak szczątkowe, jak by tajemnicą były.

Potrzebujesz kabel sieciowy "crossover" (krosowany) i dwa komputery wraz ze sprawnymi kartami sieciowymi, z zainstalowanymi sterownikami do nich.

Jak będziesz spełniać powyższe kryteria, to można zająć się ewentualną konfiguracją.

0
  • #15 06 Lut 2010 13:25
    cashflow88
    Poziom 8  

Cytat:
    Nie wiem jak masz - dajesz nam informacje tak szczątkowe, jak by tajemnicą były.
    ok postaram się bardziej szczegółowo odpowiadać na pytania ;) a więc tak :
    kupiłem taki kabel na aukcji :

KABEL SIECIOWY UTP NOWY o średnicy żyły przewodu 0,55 mm
    - o długości 15m
    Zamówiony kabel (lub kable) zostaną dla Ciebie wykonane jako
    TYP KROSOWY
    (do łączenia dwóch komputerów, tj. kart sieciowych w komputerach)

Kabel wykonywany jest ze SKRĘTKI UTP kat. 5
    zakończony z obu stron wtykami typu RJ-45
    oraz osłonkami typu full boot

Kolory osłonek : czerwony

KABLE przed wysyłką do Ciebie są testowane pod kątem poprawności wykonania połączeń i poprawnego działania w sieci.

KABEL SKRĘTKA UTP 4x2x24AWG (8 ŻYŁ 0,5mm)
    Specyfikacja techniczna
    Przewód teleinformatyczny w izolacji polietylenowej i powłoce polwinitowej.
    Kabel przeznaczony jest do wykonywania instalacji wewnętrznych poziomych i pionowych
    w sieciach teleinformatycznych. Tory kabli kategorii 5e przewidziane są do pracy
    przy częstotliwościach do 155 MHz, z przepływnością binarną do 1 Gb/s.

europejską: ISO/IEC 11801

amerykańską: ANSI/TIA/EIA-568-B-2

CHARAKTERYSTYKA:
    Kolory wiązek parowych:
    brązowy / biało – brązowy
    zielony / biało – zielony
    pomarańczowy / biało – pomarańczowy
    niebieski / biało – niebieski
    Nitka zwiększająca właściwości nośne kabla
    Średnica żyły:0,55 mm.
    Izolacja żyły – polietylen (PE)
    Średnia grubość izolacji żyły: 0,21 mm.
    Najmniejsza grubość izolacji żyły: 0,19 mm.
    Średnica żyły wraz z izolacją: 0,89 mm.
    Powłoka zewnętrzna: polwinit (PVC)
    Średnia grubość powłoki zewnętrznej: 0,6 mm.
    Minimalna grubość powłoki zewnętrznej: 0,54 mm.
    Średnica zewnętrzna przewodu: 5,1 mm.
    Kolor powłoki: szary
    Promień gięcia: 3,5 cm.
    Zakres temperatur podczas układania wynosi od 0 do + 50 ‘C
    Może pracować w temperaturach od -20’C do +70’C
    Kabel FABRYCZNIE NOWY, PEŁNOWARTOŚCIOWY, świeżo wyprodukowany – nie jest to leżak magazynowy.
    Kabel posiada co metr oznaczenie metrowe na izolacji co znacznie ułatwia prace.
    Nitka zwiększająca właściwości nośne kabla
    Wtyk modularny RJ45 (8P8C):
    Producent: I-TELECOM
    Piny pokryte 3 mikrometrową powłoką przeciwutleniacza (czystego złota)

Ps. myślę że wystarczająco opisałem kabel ;) odezwę się w Wtorek jak będę miał problem z konfiguracją sieci ;)

0
  • #16 10 Lut 2010 16:19
    cashflow88
    Poziom 8  

Posiadam już " kabel sieciowy "crossover" (krosowany) i dwa komputery wraz ze sprawnymi kartami sieciowymi, z zainstalowanymi sterownikami do nich. " co teraz jak zrobić konfiguracje bo jak podłączyłem kable do wejść to net nie działał, proszę o pokierowanie mnie w ustawieniach ... z góry dziękuję za życzliwość

0
  • #17 10 Lut 2010 16:54
    mrsebolo
    Poziom 25  

Teraz musisz skonfigurować na obu stacjach połączenia sieciowe. Adresy IP jeden po drugim, maskę na obydwu taka sama, a jako bramke na laptopie wpisujesz IP komputera stacjonarnego. Gdybyś miał jakiekolwiek problemy polecam użyć funkcji szukaj na elektrodzie lub google.pl - opisów raj zrobić sieć są tysiące.

0
  • #18 10 Lut 2010 21:55
    cashflow88
    Poziom 8  

mrsebolo nie działa zrobiłem jak napisałeś: adresy IP końcówka PC .1 laptop .2 maska ta sama, i brama na laptopie jest IP z PC. Może jakiś screen zrobić i wstawić ??

0
  • #19 10 Lut 2010 21:56
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Pingi między komputerami przechodzą?
    Komputery widzą się w otoczeniu sieciowym?

0
  • #20 11 Lut 2010 09:51
    cashflow88
    Poziom 8  

Na laptopie w oknie cmd wpisałem ping na IP PC w połączeniu Lan.
    i pingi poszły
    natomiazt z PC po wpisaniu ping na IP laptopa pingi nie idą ;/

i tak z PC pingi do Google idą a z laptopa pingi do google nie idą " nie można odnaleść hosta" czy coś takiego

USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie?

0
  • #21 11 Lut 2010 11:32
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zapory wyłącz na czas testów. Włączałeś kreatora sieci w obu systemach? Włączone masz w obu udostępnianie plików i drukarek? Znajdują się w tej samej grupie roboczej?

0
  • #22 11 Lut 2010 14:13
    Shadowek
    Poziom 31  

W xp zrób tak: "Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie" > "dalej" > "dalej" > wybierz pierwszą opcję " ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem [...]" i wciśnij "dalej" > wybierz "PLANET WL-8303 Wireless PCI Adapter" i dalej, potem z górki...

Jeśli nie pomoże to skonfiguruj ustawienia w komputerze pierwszym: 192.168.0.1 dns 192.168.0.1 a w drugim: 192.168.0.2 i dns: 192.168.0.1

0
  • #23 11 Lut 2010 16:52
    mrsebolo
    Poziom 25  

A masz kolego włączone udostępnianie połączenia sieciowego na PC ? Jeśli nie, to internetu na laptopie nie będzie.

0
  • #24 12 Lut 2010 00:08
    cashflow88
    Poziom 8  

A więc tak :
    po 1 do Shadowek ; włączyłem tak jak pisałeś ("Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie" > "dalej" > "dalej" > wybierz pierwszą opcję " ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem [...]" i wciśnij "dalej" > wybierz "PLANET WL-8303 Wireless PCI Adapter" i dalej, potem z górki... ) pod górkę było jak mi kazał konfigurator uruchomić się na drugim kompie ;| to zrobiłem jak pisało odpaliłem płytkę win Xp na laptopie i uruchomiłem kreatora i dochodzi mi do takiego momentu i dupa z 6x próbowałem wszelakiej kombinacji Zdjęie screna USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie?

na laptopie dalej jest jak tutaj
    https://obrazki.elektroda.pl/80_1265877120_thumb.jpg
    a w PC dodało mi się miejsce sieciowe widoczne niżej

Jeśli nie pomoże to skonfiguruj ustawienia w komputerze pierwszym: 192.168.0.1 dns 192.168.0.1 a w drugim: 192.168.0.2 i dns: 192.168.0.1

na drugim ustawiłem jak napiałeś a na pierwszym(no właśnie który pierwszy ??)https://obrazki.elektroda.pl/69_1265877120.jpg nvidia etcher net czy wl radiówka ?? w każdym bądz razie nie działało tak anmi tak .

po 2 do DriverMSG "Zapory wyłącz na czas testów. Włączałeś kreatora sieci w obu systemach? Włączone masz w obu udostępnianie plików i drukarek? Znajdują się w tej samej grupie roboczej?"
    -zapory mam wyłączone
    - na wiscie mam udostepnione drukarki i pliki a na XP gdzie to zrobic??

-tak znajdują się w tej samej grupie roboczej(MSHome)teraz znów widzę coś się dodało do moich miejsc sieciowych

i po 3 do mrsebolo jak widać taką rękę na obrazku https://obrazki.elektroda.pl/69_1265877120_thumb.jpg tzn że jest udostępniona ;)

Wnioski na koniec: męczę się z tym internetem od 30 Sty 2010 17:46 proszę bardzo o łopatologiczne wytłumaczenie co krok po kroku mam ustawiać by ten internet był na laptopie ;)

ps. 2 jeśli to by nie pomogło to ewent. mogę podać tel bądz poproszę o tel od kogoś z was to zadzwonię i może tak się uda ;)

0
  • #25 12 Lut 2010 11:26
    Shadowek
    Poziom 31  

A po co w laptopie włączałeś jakiś kreator? I do tego jeszcze z płyty winxp?
    Pierwszy komputer to ten z xp, bo on ma internet, na nim tylko włączasz kreatora, bo on będzie udostępniał internet drugiemu komputerowi, to jest tak proste a Ty masz jakieś problemy... Zrób jeszcze raz jak napisałem wyżej, a powinno działać.

Jeżeli ustawisz te ip, to zobacz czy komputery się pingują.

0
  • #26 12 Lut 2010 14:21
    cashflow88
    Poziom 8  

Ok już robię tylko gdzie mam wpisać IP pierwszego komputera jak mam 2 sieci jak na obrazku niżej
    USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie?Link

na Viście odpaliłem bo w kreatorze tak było napisane...

0
  • #27 12 Lut 2010 14:37
    Shadowek
    Poziom 31  

"Dupa 2" masz wpisać: ip: 192.168.0.1 dns 192.168.0.1 a na viście 192.168.0.2 dns: 192.168.0.1

0
  • #28 12 Lut 2010 14:55
    cashflow88
    Poziom 8  

Zrobiłem dokładnie jak napisaliście na stacjonarnym w "dupa 2" jest tak
    USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? USB USB Kabel sterowniki? Oprogramowanie? a na laptopie tak.
    w kteatorze zaznaczyłem udostępnianie drukarek i plików, i uruchomiłem ponownie komputery i dalej nic internetu nie ma ;(

0
  • #30 12 Lut 2010 22:13
    piterus99
    Poziom 43  

ipconfig /all z obu komputerów + ping do wp.pl z tego co ma Internet poprosimy, wtedy bedzie można rzec.
    Jakieś dodatkowe oprorgamowanie zabezpieczające? Jakiś firewall, Panda czy inny wynalazek?

0