Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarno-biały obraz po podłączeniu Telewizora do laptopa.

30 Sty 2010 18:24 8830 27
  • Poziom 9  
    Mam problem z uzyskaniem kolorów po podłączeniu laptopa Acer Aspire 3990(a dokładnie 3693WNLI) do telewizora LG dokładnie takiego http://www.bazarcen.pl/product_361608.html
    Gdy podłączam ten laptop do starego telewizora Samsung i wybieram Pal-D to kolory są , a jak już podłącze do LG to kolorów brak , próbowałem wszystkie opcje NTSC i PAL i żadnej różnicy. telewizor LG też nie ma jakiegoś tam profesionalnego menu i żadnych ustawień nie znalazłem.
    Podłączam za pomocą S-Video-EURO. W czym może tkwić problem? Czy możliwe jest to że jak kupie przewód VGA - EURO to będzie kolor ? Czy również może tkwić problem w tym że LG jest cyfrowy , a Samsung analogowy?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zapewne jeden TV przyjmuje S-Video i stąd kolor, drugi tylko composite , a wtedy chrominancja powinna być połączona z luminancją przez kondensator 470pf (można zaryzykować zwarcie na krótko, ale nie polecam).
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:
    Zapewne jeden TV przyjmuje S-Video i stąd kolor, drugi tylko composite , a wtedy chrominancja powinna być połączona z luminancją przez kondensator 470pf (można zaryzykować zwarcie na krótko, ale nie polecam).

Czyli o jakim zwarciu mówisz i jak to wykonać i co może się stać? I jaki przewód potrzebuje do TV LG żeby ten kolor był?
  • Poziom 38  
    Poszukaj w menu TV opcji s-video dla euro.Jeśli twój telewizor ma oddzielne złącze s-video to tam podłącz laptopa. Sprawdź czy w ustawieniach karty graficznej laptopa nie ma przełączania composite - s-video.
    Reguła jest jedna jak używasz s-video to wszędzie ma być ustawione s-video
    a jak composite(zespolony sygnał wizyjny) to composite
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    ...a jak nie ma, to połącz w eurozłączu nóżki:15 i 20...(najlepiej przez kondensator...).
  • Poziom 9  
    tos18 napisał:
    Poszukaj w menu TV opcji s-video dla euro.Jeśli twój telewizor ma oddzielne złącze s-video to tam podłącz laptopa. Sprawdź czy w ustawieniach karty graficznej laptopa nie ma przełączania composite - s-video.
    Reguła jest jedna jak używasz s-video to wszędzie ma być ustawione s-video
    a jak composite(zespolony sygnał wizyjny) to composite

Ten TV nie ma wejścia S-Video , a w ustawieniach karty nie znalazłem takich ustawień.Ma tylko Euro , a w przednim panelu CZINCZ i jak kiedyś podłączyłem PC do tego TV przez przedni panel w TV to jak ładował się system to był kolor , ale jak już sie załadował i pokazał się pulpit to kolory znikły

hojlo1 napisał:
    ...a jak nie ma, to połącz w eurozłączu nóżki:15 i 20...(najlepiej przez kondensator...).

Moge prosić jaśniej
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    janek9602 napisał:

hojlo1 napisał:

Moge prosić jaśniej

Zgodnie z życzeniem - teraz masz na jasnym tle. :D

Wtyk Eurozłącza powinien być rozbieralny (jak innych przejść jeszcze nie stosujesz) i trzeba połączyć te nóżki zgodnie z tym, co opisałem wcześniej (czyli kondensatorkiem) i sprawdzamy efekt.
  • Poziom 9  
    tos18 napisał:
    jakie opcje masz w zakładce [display devices] ?

Nie mam takiej zakładki.

hojlo1 napisał:
    Wtyk Eurozłącza powinien być rozbieralny (jak innych przejść jeszcze nie stosujesz) i trzeba połączyć te nóżki zgodnie z tym, co opisałem wcześniej (czyli kondensatorkiem) i sprawdzamy efekt.

Zamieszczam zdjęcie tego EURO i jak widać te EURO nie posiada kondensatorków.
    Czarno-biały obraz po podłączeniu Telewizora do laptopa.
  • Poziom 27  
    W ustawieniach nakładki video musisz mieć ustawione system PAL-B
  • Poziom 9  
    peloks napisał:
    W ustawieniach nakładki video musisz mieć ustawione system PAL-B

No pewnie że mam , ale jak opisałem w pierwszym post'cie próbowałem wszystkie tryby PAL i NTSC
  • Poziom 35  
    hojlo1 napisał:
    - to napisałem wcześniej. ;)
  • Poziom 27  
    A spróbuj tak:podłącz kabel do tv odinstaluj sterowniki karty graficznej zrestartuj komputer i zainstaluj jeszcze raz tv niech będzie włączony.
    oczywiście restart po zainstalowaniu.
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:
    hojlo1 napisał:
    - to napisałem wcześniej. ;)

Kolego , a nie możesz mi to jakąś normalnie wytłumaczyć jak to zrobić , dla człowieka , który nigdy nic takiego nie robił jest bardzo trudno się domyślić o co chodzi.
    Jak mam dojść do tego który to pin 15 i 20 i co ja mam dokładnie z nimi zrobić?
  • Poziom 35  
    Korzystam z tego samego forum, czyli elektroda i przy min. wysiłku mam:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1438969.html.

Teraz opisuję , jak normalnie zrobić:
    - złącze otwarte (to już zrobione)
    - wykaz nóżek widać (porównać fotki) - stanowi problem?
    - łączymy zgodnie z wcześniejszymi opisami (też problem?)

Jeżeli problem z połączeniem, to wyszukujemy np. w googlu w "technika łączenia metali".
    Jak dalej problem - to zadajemy pytanie na tym forum (choćby w sprawie połączenia).

Jeżeli wiedzy technicznej brak - pokazać ten opis komuś, kto ma np. lutownicę, czy "zmysł techniczny" by prowizorycznie podłączyć (na próbę).

Pytania? ;)
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:

Sorry hojlo1 , ale czy Ty kiedyś coś takiego robiłeś czy tylko coś słyszałeś , bo dużo piszesz , ale nic konkretnie nie napisałeś . Mógłbyś chociaż mi to opisać co mam zrobić 15 i 20 pinem ,(mam 15 wsadzic na miejsce z 20 czy mam 15 i 20 połączyć ze sobą , ale w którym pinie mają zostać?) a nie mi pisac żebym poszedł do kogoś kto ma wiedze techniczną , jak bym był taki mądry to bym się głupio nie pytał na forum tylko odrazu poszedł do serwisu żeby mi to zrobili. I niby ten link co podałeś to w czym jest pomocny nie rozumiem ?
  • Poziom 35  
    ...zaczyna być ciekawie (za błyskawiczną pomoc już w drugim poście... otrzymuję naganę od pytającego... - SZOK) :D

Zacytuje siebie po raz kolejny:
    Cytat:
    to połącz w eurozłączu nóżki:15 i 20...(najlepiej przez kondensator...).

Ty odpowiadasz:

Cytat:
    ,(mam 15 wsadzic na miejsce z 20 czy mam 15 i 20 połączyć ze sobą , ale w którym pinie mają zostać?)
    , wiec chyba znaczenie wyrazu połącz, choć z drugiej strony...(pierw odłącz/zamień wymyślasz...).
    Sam sobie jakieś problemy tworzysz.

Znowu "moje" przełożę na "moje"

Masz w eurozłączu nóżki 15 i 20 i masz je połączyć za sobą (znajdź gdzie napisałem , by je wyjmować itp - tworzysz coś.., wbrew logice. - przecież jeżeli wyjmiesz jakąś nóżkę to jej nie będzie..!!!)
    Proponuję połączenie za pomocą kondensatora, bo tak jest prawidłowo.

Jeżeli nie wiesz jak wygląda kondensator, to zdaj się na sprzedawcę i zobaczysz że ma 2 nóżki (druciki) itp., więc jeżeli jeden drucik np. przylutujesz do nóżki 15, a drugi drucik kondensatora przylutujesz do nóżki 20ej = dokonałeś właśnie połączenia za pomocą kondensatora.
    Więc znowu wróciliśmy do tego co napisałem na początku. ;)

Dalej problem = pytać. ;)

Ps - co ciekawe, "Twój problem" omawiany tutaj wielokrotnie i wystarczy minimum chęci , by znaleźć rozwiązanie , bez pytania (stąd innym zapewne odpisywać się nie chce w tak oczywistej sprawie, jak połączenie 2 nóżek)
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:

Masz w eurozłączu nóżki 15 i 20 i masz je połączyć za sobą (znajdź gdzie napisałem , by je wyjmować itp - tworzysz coś.., wbrew logice. - przecież jeżeli wyjmiesz jakąś nóżkę to jej nie będzie..!!!)
    Proponuję połączenie za pomocą kondensatora, bo tak jest prawidłowo.

Jeżeli nie wiesz jak wygląda kondensator, to zdaj się na sprzedawcę i zobaczysz że ma 2 nóżki (druciki) itp., więc jeżeli jeden drucik np. przylutujesz do nóżki 15, a drugi drucik kondensatora przylutujesz do nóżki 20ej = dokonałeś właśnie połączenia za pomocą kondensatora.

No to teraz wytłumaczyłeś jak krowie na rowie że coś z tego rozumiem :) Tylko jeszcze skąd mam wziążć taki kondensatorek.? Czy taki zabieg może skutkować w uszkodzeniu któregoś ze sprzetów?
  • Poziom 35  
    ...napisałem przecież skąd można mieć kondensatorek. (czytać)

Można zaryzykować (na własną odpowiedzialność) i zewrzeć nóżki.
    Raz spotkałem tylko uszkodzenie karty graficznej i wcale nie jetem pewien , czy z tego powodu.

Kondensatorek w 100% = bezpieczna metoda. ;)

Ps - weź pod uwagę jeszcze jedno, wcale nie powiedziane ze u Ciebie to zadziała (co TV, komputer to trochę inaczej)
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:
    ...napisałem przecież skąd można mieć kondensatorek. (czytać)

Można zaryzykować (na własną odpowiedzialność) i zewrzeć nóżki.
    Raz spotkałem tylko uszkodzenie karty graficznej i wcale nie jetem pewien , czy z tego powodu.

Kondensatorek w 100% = bezpieczna metoda. ;)

Ps - weź pod uwagę jeszcze jedno, wcale nie powiedziane ze u Ciebie to zadziała (co TV, komputer to trochę inaczej)

No to jak można uszkodzić karte graficzną to chyba dam sobie z tym spokój bo ten laptop nie jest mój. Może sie orientujesz w takim razie jaki przewód potrzebuje żeby uzyskać kolory w TV LG.

Tu mam inny problem i zamiast otwierać nowy temat zamieszczam ten problem tutaj.

Podczas wyświetlania obrazu z kompa do TV występują takie zakłócenia
    http://i50.tinypic.com/rldw1j.jpg
    http://i50.tinypic.com/9a93ia.jpg
    na początku myślałem że jest to wina starego telewizora , lecz po podłączeniu laptopa do tego samego TV obraz jest rewelacyjny i takie coś nie występuje jeszcze jak tego było mało to jak podłącze dżwięk żeby leciał razem z Video przez TV to jak się pojawia dżwęk to obraz na filmie dostaje dziwnych falowań.Co może powodować takie zakłócenia ?

PS. Wcześniej jak podłączałem do karty graficznej Geforce 6600GT również były takie same zakłócenia , przypuszczam że coś na płycie głównej lub któryś komponent powoduje te zakłócenia i tak się jeszcze zastanawiam czy żle podłączone piny POWER , RESET itp. może coś takiego powodować?
  • Poziom 35  
    ....chyba widzisz często na ekranie monitora coś innego, niż napisałem(?).
    Na moje:
    Cytat:
    Kondensatorek w 100% = bezpieczna metoda.

odpowiadasz:
    Cytat:
    No to jak można uszkodzić karte graficzną to chyba dam sobie z tym spokój...

---------------------
    cz.2:
    ...zdjęcia nieczytelne (opis też)....??? (co i jak podłączane... itp.)
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:
    ....chyba widzisz często na ekranie monitora coś innego, niż napisałem(?).
    Na moje:
    Cytat:
    Kondensatorek w 100% = bezpieczna metoda.

odpowiadasz:
    Cytat:
    No to jak można uszkodzić karte graficzną to chyba dam sobie z tym spokój...

---------------------
    cz.2:
    ...zdjęcia nieczytelne (opis też)....??? (co i jak podłączane... itp.)

Nie , wcale często nie widze czegoś innego na ekranie. A po za tym zdjęcia są bardzo czytelne , bo własnie takie są zakłócenia nie dostrzegasz tych zakłóceń?Podłączam przewodem S-Video-EURO do przejściówki z Vivo do S-Video dlatego przejściówka bo grafika posiada tylko wejście/wyjście Vivo

Wracając do tego kondensatorka to czy moge wylutować taki kondensatorek z innej wtyczki EURO?
    Widze koledze hojlo1 skończyła się cierpliwość.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    ...cierpliwość się nie skończyła. ;)

Jednak dodałeś nowy element (jakaś przejściówka VIVO), a to znowu stawia całe poprzednie pisanie pod znakiem zapytania.

Zastanawiam się , czy jak jest ta przejściówka (gdzieś w tym dziale jest post, jak lutował właśnie w niej kabelki user) to kondensator zadziała na końcu?
    Zapewne tak.

Tu 2 linki:
    http://pinouts.ru/VideoCables/svhs_scart_pinout.shtml
    i
    http://pinouts.ru/VideoCables/svideo2RCA_pinout.shtml
    (ten dolny to to do czego zmierzamy) ;)
  • Poziom 9  
    Szanowny kolego hojlo1 , ten drugi problem dotyczy drugiego komputera PC , nie laptopka.Na jednym forum mi napisali że te zakłócenia mogą wynikać z braku uziemienia, czy to jest sensowana sugestia?
  • Poziom 35  
    Każda jest sensowna jak przynosi poprawę ( i to niezależnie, czy wygląda na prawdziwą czy nie).

Wracając do tego tematu....zerknij na ten link:
    http://www.rms.pl/video.html

I tak mam y (w Twoim przypadku):
    - najlepszą jakość da VGA->RGB (z konwerterem zapewne), jednak TV ma pracować w trybie RGB (co nie zawsze jest możliwe)
    - drugie co do jakości to S-Video->S-Video (jednak TV musi taki sygnał akceptować (tutaj wypada ze nie)
    - najgorzej to włośnie Composite i wtedy najlepiej (choć to przy każdym połączeniu się sprawdza) jak najmniej przejść stosować.

Generalnie, im mniej złączek tym obraz lepszy (nawet może mieć to wpływ na zniekształcenia, co pokazałeś).

Ps - to wszystko już było omawiane i na tym forum , ale może się Tobie przyda. ;)
  • Poziom 9  
    hojlo1 napisał:

Generalnie, im mniej złączek tym obraz lepszy (nawet może mieć to wpływ na zniekształcenia, co pokazałeś).

Ale jak opisałem to taki sam był nie wyrażny obraz jak podłączałem bezpośrednio do S-Video w karcie Geforce 6600GT bez żadnych złączek , a laptop podłączony do tego samego TV daje obraz na prawdę rewelacyjny.(i do tego samego gniazdka bez uziemienia)

PS. Na inne połączenie z tym TV nie moge sobie pozwolić bo ten TV posiada tylko wejście EURO.
  • Poziom 35  
    Eurozłącze to tylko wtyk.
    Na tym złączu może być: i RGB i S-Video i Composite... i nawet Component.

Nie ma co gdybać - łącz nóżki i zobaczysz czy kolor wskoczy. ;)

Opiszę Ci z dzisiaj identyczny przypadek (co Twój).

Właśnie wróciłem od klienta, gdzie po VGA (LCD) z PC ma kiepski obraz na Gforcu8400 (brakuje ostrości, generalnie matowy i zmiany ustawień, czy kabla przynoszą znikomy efekt).
    Przed wyjściem załączyliśmy starego laptopa (jeszcze z lat 90tych, który ma ATI 8MB - Compaq Armada).
    Czyli kabel i TV ten sam, a zmienił się PC.
    Obraz lustro, aż chce się nastawy odejmować... .
    Tak to jest właśnie w praktyce i nie ma co teorii dorabiać.
    Wypada że Gforce (nowe, zapewne nie wszystkie) takiej urody są.!!!
    Klient już wie że musi jedno HDMI przepinać , jak chce mieć porządną jakość (co innego można tanio wymyślić?).