Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z cyfrowym polsatem

miano 30 Sty 2010 18:40 3850 10
  • #1 30 Sty 2010 18:40
    miano
    Poziom 8  

Witam mam taki problem:
    w domu jest cyfrowy polsat kupiłem konwerter twin i podłączyłem do niego polsat i telewizje na kartę N działają dobrze tylko z cyfrowego polsatu zniknęły nie które programy np.TVP1 jest , a TVP2 nie ma.
    Z góry dzięki za pomoc.

Proszę o korzystanie z przycisku Problem z cyfrowym polsatem przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
    Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!

[_P_]

• #2 30 Sty 2010 19:42
    mucioo
    Poziom 18  

miano napisał:
    witam mam taki problem
    :w domu jest cyfrowy polsat kupilem konwenter twins i podlaczylem do niego palsat i telewizje na karte N dzialaja dobrze tylko z cyfrowego polsatu zniknely nie ktore programy np.tvp1 jest a tvp2 nie ma.z gory dzieki za pomodz

Zniknęły po wymianie konwertera? Podaj jakie masz wartości jakości sygnałów po wymianie bo pewnie tu jest problem. Może nie jest dobrze osadzony konwerter w uchwycie?

• #3 30 Sty 2010 20:05
    miano
    Poziom 8  

Gdzie mam sprawdzić te wartości. Nowy konwenter osadziłem na miejscu starego.

Proszę pamiętać o tym, że :
    Zdanie zaczynamy Wielką literką a na końcu wstawiamy kropę. Po kropce spację.
    Będzie się Nam lepiej czytało.

Regulamin pkt. 15 . [SP5ANJ]
    Ten post poprawiłem.

• #4 31 Sty 2010 18:50
    poszukiwany_a
    Poziom 11  

Witam.
    Temat podobny więc się podepnę.
    Przeglądałem forum (jest tego bardzo dużo) i google, ale większość znalezionych informacji dotyczy niezależnego podziału pakietu na 2 tv lub kombinacji „w celach edukacyjnych”, a ja chcę legalnie.
    Więc tak:
    Dwa pakiety: cyfry i polsatu oraz dwa telewizory. Pytanie jak to połączyć, aby w obu telewizorach mieć oba pakiety. Np. dzisiaj w jednym cyfra w drugim polsat (jednocześnie), jutro odwrotnie. Akceptuję rozwiązanie, że jeden pakiet w obu telewizorach jednocześnie wyświetla ten sam program.
    Na chwilę obecną mam do dyspozycji:
    - transmiter philips slv3100 (pozwalał mi mieć ten sam program cyfry w obu telewizorach jednocześnie),
    - dekoder cyfry taki mały „pace”,
    - antena na balkonie
    - plan zakupu pakietu i dekodera polsatu (najlepiej jakby antena była dalej jedna).
    Pilot mogę (jak dotychczas) sobie przenieść z pokoju do pokoju.
    Moderatora proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce lub podanie linku do tematu/rozwiązania zanim umieści post w koszu.

• #5 03 Lut 2010 19:41
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Kolego poszukiwany_a dziś masz tak a jutro dekodery pod pachę i zamiana w pokojach!
    Głupie pytanie i takka odpowiedź.
    A normalnie konwerter quad, spliter do C+, drugi dekoder tam gdzie masz CP i tyle.
    A o CP zapomnij aby zrobić tak samo jak C+ a dokładniej w takiej kasie.

• #6 07 Lut 2010 20:00
    poszukiwany_a
    Poziom 11  

Pisząc "dziś", "jutro" miałem na myśli tylko przykład, równie dobrze mogłem napisać "za chwilkę".
    Natomiast dziękuję za drugą część wypowiedzi.
    Chcę zapytać jeszcze o ten CP.
    Czy ten mój "spliter" nie da rady tego załatwić, czy dwa takie nie załatwią wszystkiego?
    Przypominam, że w obu telewizorach C+ lub CP może wyświetlać ten sam program.

• #7 13 Lut 2010 07:29
    tepsiarz1992
    Poziom 20  

Zrób przywrócenie ustawień fabrycznych i wyszukaj na nowo kanały.

• #8 17 Lut 2010 10:58
    NetBajt
    Poziom 9  

To może być dobry sposób,spróbuj wyszukać programy na nowo. Możliwe,że dekoder aktualizował się i po prostu zgubił te kanały lub sa ale nie po kolei.

• #9 24 Lut 2010 10:02
    artkoz3
    Poziom 17  

Miałem kiedyś taki przypadek u klienta . Pierwsze , co zrobiłem to miernik i wyciągnąłem sygnał na maksa korygując ustawienie czaszy , położenie konwertera. Programy się pokazały. Skasowałem i do domu. Na drugi dzień telefon - znowu zniknęły . Po dokładnych oględzinach okazało się ,że stan kabla był marny , co spowodowało tłumienie . Oczywiście tłumienie dotyczy wszystkich programów , ale znikną te które już przed stłumieniem miały dość słaby poziom sygnału . Moja rada - podepnij na krótko nowy kabel i zrób próbę no i oczywiście daj znać .

• #10 21 Mar 2010 09:50
    miano
    Poziom 8  

Temat uważam za zamknięty nie wytrzymałem i musiałem zadzwonić po specjalistę okazało się że konwerter był do bani bo nie łapał pionowej polaryzacji wymienił na nowy i teraz się ciesze oglądaniem tv.A rodzice mają wszystkie programy dzięki wszystkim za pomoc.

• #11 21 Mar 2010 14:27
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pisownię w pierwszym poście poprawiłem bo i tak by już taka została.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME