Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora ws 504b, przerywa jeden kanał

alek993 30 Sty 2010 19:28 1772 5
  • #1 30 Sty 2010 19:28
    alek993
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem. Od jakiegoś czasu przy cichym słuchaniu muzyki przerywa mi jeden kanał. Gdy delikatnie zwiększe potencjometrem głośnośc problem ustępuje. Nie jest to żadne charczenie tylko poprostu zanika na chwilę dźwięk.
    Dzięki za pomoc.

0 5
  • #2 30 Sty 2010 19:55
    cdkaz
    Poziom 22  

Najpewniej masz zużyty potencjometr od wzmocnienia.

Odpowiedziałem, chociaż nie widzę żebyś zadał pytanie!

0
  • #3 31 Sty 2010 18:14
    alek993
    Poziom 9  

Dzięki wielkie. Zauważyłem też dzisiaj, że przy cichym słuchaniu czasami potrafi lekko zacharczec. Postaram się wymienic potencjometr. A może to byc tez wina jakiegoś zimnego lutu?

0
  • #5 31 Sty 2010 18:37
    Radek18
    Poziom 15  

Witam. Nie koniecznie stawiałbym odrazu na potencjometr. W moim przypadku wymianie podlegały przekaźniki znajdujące się na wyjściach kolumnowych. One przełączają między kanałem A i B. Potencjometr spróbuj najpierw przeczyścić bo nowy to koszt ok 58zł. Pozdrawiam

0
  • #6 03 Mar 2010 19:30
    inżynier_pl
    Poziom 9  

Miałem ten sam problem u mnie wina tego wyłączania jednego kanału był suchy kondensator ,postanowiłem wymieceni wszystkie na płycie głównej i przedwzmacniaczu .Ale jeśli chcesz zachować diorę w oryginale polecam sprawdzić kondensatory na szybko w stary dobry sposób stukając w nie małym śrubokrętem od góry może któryś się wzbudzi ;)

0