Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czwarty kwartał 2009 przyniosł rekordowe zyski dla Microsoft

pseven 30 Jan 2010 19:41 1954 2
 • Czwarty kwartał 2009 przyniosł rekordowe zyski dla Microsoft
  Czwarty kwartał minionego roku przyniósł rekordowy dochód w wysokości ponad 19 miliardów dolarów i tym samym okazał się najlepszym okresem w historii firmy. W dużej mierze jest to zasługą bardzo dobrych wyników sprzedaży nowej odsłony okien. W okresie począwszy od listopada a skończywszy na 31 grudnia sprzedano 5,2 miliona konsol Xbox 360. Jest to wynik o 13% gorszy od tego z roku 2008. Zyski oddziału odpowiedzialnego za elektroniczną rozrywkę z okresu trzech ostatnich miesięcy minionego roku wyniosły 2,9 miliarda dolarów. Dla porównania rok 2008 w tym samym okresie wygenerował 3,26 miliarda zysku. Mimo tendencji spadkowej gracze kupują więcej i szacuje się, że średnio na każdą ze sprzedanych konsol przypadało 8,8 legalnie zakupionych gier. Zwiększeniu o 35% uległa liczba użytkowników Xbox Live, która przekroczyła w grudniu 23 miliony. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się materiały dostępne poprzez model dystrubucji elektronicznej i Xbox Live Marketplace. Przedstawiciele Microsoft mają nadzieję, że do ponownego wzrostu wyników sprzedaży konsol przyczyni się premiera przystawki Natal, przewidywana na jesień tego roku.

  Źródło:
  http://kotaku.com/5459116/microsoft-made-19-billion-last-quarter-sold-52-million-xboxs

  Cool! Ranking DIY
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8756 posts with rating 1834, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  markovip
  Level 34  
  No pewnie, po zbanowaniu ponad miliona konsol, ludzie zmuszeni byli kupić nową. Dobrze przemyślane, a zarazem chamskie zachowanie ze strony Microsoftu.
 • #3
  SatServ
  Level 15  
  markovip wrote:
  No pewnie, po zbanowaniu ponad miliona konsol, ludzie zmuszeni byli kupić nową. Dobrze przemyślane, a zarazem chamskie zachowanie ze strony Microsoftu.


  Niby masz rację, ale z tego co wiem to userzy też nie byli fair.