Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voyager 2.5 93r nie do odpalenia

michał krzyżański 30 Sty 2010 20:32 1044 4
  • #1 30 Sty 2010 20:32
    michał krzyżański
    Poziom 9  

Witam.Mam voyagera 2,5 na monowtrysku,91r.jest w nim założone lpg(al-700 Autronic,protec digital,silnik krokowy)Problemy zaczeły sie od pompy paliwa-padła.na gazie chodził bez problemu.wczoraj rano umarł też gaz.silnik nie do odpalenia.iskra jest.po założeniu nowej pompy paliwa i filtra nie chce odpalić.Ale jak mechanik wstrzykuje paliwo do kolektora to odpala na chwile.odesłał mnie do speca od gazu bo stwierdził że elektronika od lpg rozłącza wtrysk.Spec od gazu odesłał mnie do mechanika bo stwierdził że żeby naprawiać instalacje lpg musi być sprawny na pb.Kółko sie zamkło inie mam pomysłu co dalej.Może ktoś ma jakiś pomysł?Z góry dziękuje.

0 4
  • #2 30 Sty 2010 20:36
    Ireneo
    Poziom 40  

Chyba słaby ten spec od gazu,jedź do innego to powinien przecież sobie poradzić z blokowaniem wtrysku?A wtedy niech mechanik zrobi Pb.

0
  • #3 31 Sty 2010 12:41
    michał krzyżański
    Poziom 9  

Wczoraj przyjrzałem sie instalacji wtryskowej,nie jestem fachowcem ale wydaje mi sie że wtrysk odcinany jest przez protec-a.(jest przecięty jeden przewód i połączony z dwoma od niego).Czy jeśli połącze ten przewód od wtrysku to wystarczy żeby go odblokować?Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość,żeby coś blokowało silnik.I jeszcze jedno pytanie:Jakie ciśnienie powinna mieć pompa paliwa ?Z tego co sie dowiedziałem między pompą a wtryskiem jest jakiś zawór ciśnieniowy który może nie otwierać sie jeśli ciśnienie jest za niskie.

0
  • #5 31 Sty 2010 20:19
    michał krzyżański
    Poziom 9  

Zwarłem kabelki i nic.Nie widać we wtrysku żeby leciało paliwo.Dochodzi do odlewu wtrysku,na powrocie też jest.nie przechodzi dalej przez zaworek ćiśnieniowy do wtrysku.Wstrzyknąłem paliwo strzykawką i zapalił.Może ta pompka paliwa ma za małe ciśnienie.Podmieniłem wtrysk na inny i bez zmian.Kończy mi się cierpliwość.

0