Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie za pomocą komputera autkiem zdalnie sterowanym?

kl-damian 22 Jul 2004 17:26 1878 8
    kl-damian
    Level 11  
    Jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy w dobrym miejscu zamiescilem pytanie :D jezeli w zlym miejscu to sory

Mam autko sterowane falami radiowymi i chcialbym nim pojezdzic z komputera czy jest taka mozliwosc? co musze do tego kupic ?

dzieki z gory
    elektryk
    Level 42  
    Podłącz przekaźniki do LPT (opisy znajdziesz w sieci lub nawet na forum) o stykami przekaźników steruj przęłącznikami w orginalnym zdalnym sterowaniu.
    kl-damian
    Level 11  
    Quote:
    Podłącz przekaźniki do LPT (opisy znajdziesz w sieci lub nawet na forum) o stykami przekaźników steruj przęłącznikami w orginalnym zdalnym sterowaniu.

mogl bys to napisac w mniej zaawansowanym jezyku :roll: jestem z tego zielony :D

czyli musze kupic przekaznik?
    elektryk
    Level 42  
    kl-damian wrote:
    Na przekaźnikach byś miał najprostrzy układ od strony elektronicznej. Styki do przełącznika w nadajniku a cewka do sterownika podłączonego do kompa.
    kl-damian
    Level 11  
    elektryk wrote:
    kl-damian wrote:
    Na przekaźnikach byś miał najprostrzy układ od strony elektronicznej. Styki do przełącznika w nadajniku a cewka do sterownika podłączonego do kompa.

mogl bys podac jakis link co to by trzeba kupic?
    bo ja myslalem zeby kupic jakas antene i wysylac fale radiowe zebym mogl sobie po podworku jezdzic :D...

aha ja mam najprostrze auto za 50zl :D
    And!
    Admin of Design group
    kl-damian wrote:
    Jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy w dobrym miejscu zamiescilem pytanie :D jezeli w zlym miejscu to sory

Mam autko sterowane falami radiowymi i chcialbym nim pojezdzic z komputera czy jest taka mozliwosc? co musze do tego kupic ?

dzieki z gory

Skoro masz już sterowanie radiowe to dlaczego sądziłeś że potrzebne Ci anteny. Owszem mogą się przydać do zwiększenia zasięgu istniejącego już sterowania.

Traz potrzebujesz interfejs pomiędzy portem komputera a klawiaturą sterowania która będzie "wciskać" przyciski zamiast Ciebie.

Najprościej będzie na przekaźnikach gdyż rozwiązanie zadziała niezależnie od konstrukcji zdalnego sterowania.

Przekaźnik podłącz równolegle do przycisków na sterowaniu będą one zwierały styki gdy pojawi się napięcie na cewce przekaźnika.

Do kompletu potrzebujesz poza przekaźnikami po jednym tranzystorze (np. BC547) na każdy przekaźnik po jednej diodzie (np. 1N4148) oraz rezystorze 1kohm-4.7kohm na każdy przekaźnik.

Pozatym prosty program do sterowania LPT.
    kl-damian
    Level 11  
    And! wrote:
    kl-damian wrote:

dzieki z gory

Skoro masz już sterowanie radiowe to dlaczego sądziłeś że potrzebne Ci anteny. Owszem mogą się przydać do zwiększenia zasięgu istniejącego już sterowania.

Traz potrzebujesz interfejs pomiędzy portem komputera a klawiaturą sterowania która będzie "wciskać" przyciski zamiast Ciebie.

Najprościej będzie na przekaźnikach gdyż rozwiązanie zadziała niezależnie od konstrukcji zdalnego sterowania.

Przekaźnik podłącz równolegle do przycisków na sterowaniu będą one zwierały styki gdy pojawi się napięcie na cewce przekaźnika.

Do kompletu potrzebujesz poza przekaźnikami po jednym tranzystorze (np. BC547) na każdy przekaźnik po jednej diodzie (np. 1N4148) oraz rezystorze 1kohm-4.7kohm na każdy przekaźnik.

Pozatym prosty program do sterowania LPT.

hmm ja bym wolal jakas antene zeby wpiac w kompa wgrac program i juz :) ja sie na elektryce wogole nie znam
    elektryk
    Level 42  
    kl-damian wrote:
    hmm ja bym wolal jakas antene zeby wpiac w kompa wgrac program i juz :) ja się na elektryce wogole nie znam
    No jasne że można, ale uprzedzam że koszty i poziom trudności znacznie większy.
    kl-damian
    Level 11  
    elektryk wrote:
    kl-damian wrote:
    hmm ja bym wolal jakas antene zeby wpiac w kompa wgrac program i juz :) ja się na elektryce wogole nie znam
    No jasne że można, ale uprzedzam że koszty i poziom trudności znacznie większy.

To chyba dam dobie z tym spokój...