Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja MFD2 DVD firmware - wszystkie wersje

zaniak 30 Sty 2010 21:55 155091 123
  • #1 30 Sty 2010 21:55
    zaniak
    Poziom 10  

Wszystkie wersje firmware do nawigacji MFD2 DVD (28, 30, 47, 49,50)

Uwaga: Soft nie był sprawdzany,

wg opisów soft 28, 30 to wersje europejskie, 47, 49, 50 amerykańskie

1 29
    Załączniki:
  • #3 20 Lut 2010 23:36
    sippl
    Poziom 2  

Zobaczymy co z tego wyjdzie, wgram ten soft i jutro napiszę o efektach.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

Jestem obecnie w trakcie wgrywania.
    Było dużo problemów z nagranie tego ściągniętego pliku, trzeba go odpalić jako obraz płyty najlepiej w programie który tworzy wirtualny dysk i nagrać tylko ten większy plik.
    Nie jest to soft, który dogrywa tylko polski język, z tego co widzę jest to upgrade. Moja wersja w mfd2 dvd była z 2005 roku obecna jest z maja 2007.
    Jak do tej pory trwa to już godzinkę i wgrywa się wszystko sterowniki od dźwięku, grafiki połączeń GPS itp.
    Postępy są, jaki efekt napiszę w kolejnym poście i dołączę fotki

Dodano po 1 [minuty]:

Jestem obecnie w trakcie wgrywania.
    Było dużo problemów z nagranie tego ściągniętego pliku, trzeba go odpalić jako obraz płyty najlepiej w programie który tworzy wirtualny dysk i nagrać tylko ten większy plik.
    Nie jest to soft, który dogrywa nie tylko polski język, z tego co widzę jest to upgrade. Moja wersja w mfd2 dvd była z 2005 roku obecna jest z maja 2007.
    Jak do tej pory trwa to już godzinkę i wgrywa się wszystko sterowniki od dźwięku, grafiki połączeń GPS itp.
    Postępy są, jaki efekt napiszę w kolejnym poście i dołączę fotki

Dodano po 30 [minuty]:

Skończyłem, udało się jest wgrany nowy upgrade z 2007, język polski działa oczywiście menu w polskim języku choć chyba występują zwroty autostore i scan fader, balance reszta na pierwszy rzut oka jest po polsku. Generalnie obsługa navigacji po polsku, radia niekoniecznie. Ale chodzi i działa, dźwięk wydaje się lepszy i kontrast również, ale to tylko subiektywne odczucie
    Polecam, choć ciężko to prawidłowo zdrać na dvd

0
  • #4 15 Mar 2010 20:39
    Patricko
    Poziom 9  

Mógłby ktoś powiedzieć mniej więcej jak to wgrywać?
    Rozum mi podpowiada, że np. spolszczenie wypalić na płytę CD (rzecz jasna obraz wypalić) i potem tylko ją włożyć do nawigacji i postępować wg instrukcji w PDF'ie?

Mam Passata B6 z 2007 roku z nawigacją MFD2 DVD i mam tam tylko Niemiecki język, nawet na angielski się zmienić nie da. Podobno wystarczy włożyć płytę z nawigacją, żeby zmienić język, ale nie próbowałem tego jeszcze.

A te pliki od firmware'u to tam jest kilka paczek, te 28,30 oraz 47,49,50.
    Auto jest z Niemiec, to raczej soft będzie któryś z tych 28 , a w wersji US któreś z tych 47 lub wyżej?

No i co lepiej wgrać? Najnowszy firmware czy spolszczenie? Czy to nie ma znaczenia? Czy najpierw firmware najnowszy, a potem spolszczenie?

Będę wdzięczy za małą podpowiedź.

Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Mar 2010 22:50
    zaniak
    Poziom 10  

Wolisz po angielsku wgraj angielskie menu, wolisz po polsku - polskie

http://chomikuj.pl/zaniak/Motoryzacja/Nawigacje+samochodowe-+wejd*c5*ba+tu+i+rozpoznaj+swoj*c4*85+!!!!!!I/Spolszczenia/VW*2c+Skoda*2c+Seat/Instalacja+spolszczenia+MFD.doc

Proponowałbym przy włączonym silniku lub pod prostownikiem przy włączonej stacyjce - aby nie było skoków napięcia, nie włączać niczego w trakcie, nie trzaskać drzwiami, a najlepiej wcale nie oddychać he he he, bo nie da się wyliczyć czego jeszcze nie wolno - np nie zdejmować klem z akumulatora ....

AHA - TO TYLKO ELEKTRONIKA _ NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EFEKT KOŃCOWY
    Instrukcja niemiecka :

Update aufspielen:
    1. Ca. 30 Minuten Zeit einplanen, während Update keine Änderung an Zündung, Motorstart, starken Verbrauchern o.ä. durchführen
    2. Navi einschalten, am besten im Stand mit abgezogenem Zündschlüssel
    3. Routen-CD auswerfen, Update-CD (siehe unten) einführen
    4. Die Update-CD wird kurze Zeit später automatisch ausgeworfen, dann erneut einführen
    5. Nach einiger Zeit erscheint ein Auswahlmenü: Enter drücken für "Start Bedienteil" (siehe Bilder weiter unten)
    6. Jetzt abwarten, bis Update fertig und das Auswahlmenu wieder erscheint
    7. Beenden auswählen, CD entfernen und Navigations-CD wieder einlegen
    8. Im Software-Menü überprüfen, ob der Softwarestand jetzt der 22. März 2002 ist.

Update-CD erzeugen:

0. Dateien downloaden
    1. Dateien entzippen (z.B. WINZIP)
    2. Brenner einstellen: Jolliet-Format aus, nur normal lange Dateinamen(8+3 Zeichen), ISO-Format, CD abschließen, keine Multisession CD.
    3. CD Brennen

0
  • #6 16 Mar 2010 13:17
    Patricko
    Poziom 9  

Tylko chodzi mi po prostu o to, czy to polskie menu to jest samo polskie menu, czy jakiś soft z polskim menu? Nie znam się na tym jeszcze tak bardzo, dlatego przepraszam za debilne pytania :)
    Czy angielski soft jest nowszy lub coś w tym rodzaju?

Kurcze, akurat niemiecki opis to nic z niego nie rozumiem.
    Wiem, mniej więcej jak to robić, ale zawsze to lepiej dostać potwierdzenie swoich racji.

0
  • #7 16 Mar 2010 14:50
    zaniak
    Poziom 10  

Polskie menu - będziesz miał polskie napisy po włączeniu nawigacji, a link na chomiku z instrukcją sprawdzałeś ? po polsku jest z obrazkami !!
    Firmware jest to soft oryginalny - polskie menu przeróbka firmware na język polski. Firmware jest po to, aby w razie jakichś kłopotów wrócić do oryginalnego oprogramowania np. nieudanego wgrania, błędu itp. Po co zmieniać oryginalne oprogramowanie na inne oryginalne - jeśli nic nie szwankuje. Nie naprawia się rzeczy które nie są zepsute, a ingerencja w oprogramowanie wewnętrzne urządzeń jest zawsze ryzykowne.

0
  • #8 24 Mar 2010 12:14
    Patricko
    Poziom 9  

Wszystko rozumiem.

A może wiesz jeszcze czy jest jakaś możliwość zmiany języka na tym komputerze pomiędzy zegarami? Bo jak zmieniłem na nawigacji na angielski to potem zmienił mi się na tym komputerze na włoski czy francuski, potem po ponownym odpaleniu auta zmieniło się znowu na niemiecki.
    Wiesz może gdzie jest ta funkcja, która zmienia język na tym komputerze?
    Czy to może przy wgraniu polskiego zmieni się tam na angielski?

Nie zależy mi na tam na polskim, bo wiem, że chyba jest niemożliwy na tym komputerze, ale angielski jak najbardziej bym chciał tam mieć.

0
  • #9 24 Mar 2010 19:34
    zaniak
    Poziom 10  

Podejrzewam, że przy pomocy WAG-COM -a się zmienia. Ale to są moje przypuszczenia zasłyszane z plotek.

0
  • #11 13 Kwi 2010 14:53
    swat1988
    Poziom 2  

Panowie mam pytanie czy to spolszczenie do MFD2 dvd jest do wszystkich wersji ? to znaczy a,b,c ? Ja mam b i to bedzie dla mnie odpowiednie ?

0
  • #12 18 Kwi 2010 12:49
    Patricko
    Poziom 9  

Pojawiły się w końcu mapy V7 do MFD2 DVD.
    Do ich odpalenia podobno jest potrzebny FW 30, unlock no i rzecz jasna same mapy :)

Wszystko znajdziecie w pliku poniżej.
    Jest to plik tekstowy, gdzie macie namiar na dokładne linki do pobrania.

Brak tylko polskiego lektora, a reszta podobno działa bez problemu z tego co ludzie mówią.

0
    Załączniki:
  • #14 19 Kwi 2010 11:31
    Patricko
    Poziom 9  

Ja u siebie wgrałem i wszystko śmiga bez problemu.
    Brak polskiego lektora, ale nie używam nawet polskiego menu także dla mnie to żadna specjalna strata.

Uwaga:
    Podobno, żeby wgrać te mapy trzeba mieć soft 30 w nawigacji. Ja go już miałem więc zacząłem od razu od unlocka i potem już same mapy.
    Jak nie macie jeszcze softu to możecie pobrać osobno od zaniaka (1 post) lub od razu z całymi mapami, ode mnie czy od zaniaka to nie ma znaczenia. To jest jedno i to samo :)
    Wgrywanie softu u mnie zajęło około 30-40 minut, także nastawić się na posiedzenie dłuższe w aucie albo przynajmniej obok. Niby można zostawić, ale ja wolałem siedzieć i czuwać :)

Uwaga 2:
    Unlock nagrywamy rzecz jasna na osobną płytkę CD. Ja nagrałem na CD-RW jakąś bardzo starą, którą znalazłem w pudle i działa bez problemu. Prędkość nagrywania x10.
    Wkładamy do napędu w aucie i potem będzie zapętlenie operacji.
    Cały przebieg trwa kilka sekund, ale dopóki sami nie wyciągniemy płyty to będzie latać w kółko jedna i ta sama operacja.
    To nic nie szkodzi nawigacji! Po prostu trzeba ręcznie przerwać operacje. Ja tak przerwałem po minucie dwóch, chyba było z około 5 - 10 zapętleń, tak dla pewności :)

Uwaga 3:
    Co do samych map to nagrałem je u siebie programem ImgBurn na płytkę HAWK DVD+DL x4. Jednak z tych tandetnych, ale działa. Wszystko przebiegło bez żadnych problemów, nawigacja zaktualizowała się bardzo szybko!

Z tego co patrzyłem to pokrycie dróg jest już bardzo dobre jak na nawigację samochodową. Wcześniej miałem wersję V3 map i nie było nawet mojej ulicy, a teraz cała okolica pięknie się pojawia.

0
  • #15 19 Kwi 2010 13:02
    kamilek1307
    Poziom 17  

Ja mapę V7 testuje już kilka tygodni.. I musze powiedzieć, że jest dokładna ale jeśli chodzi o dobieranie tras to robi to beznadziejnie i moja poprzednia V4 robiła to znacznie lepiej.

Czy ma ktoś z was lektora z V6 albo V7 ?

pozdrawiam

0
  • #17 21 Kwi 2010 10:32
    kamilek1307
    Poziom 17  

Będę próbował;) Szkoda, że nie mam płyty DVD DL do wielokrotnego zapisu.. napisz może w jaki sposób się objawiają te bzdury;) może trzeba coś pokombinować. Wie ktoś może jakim programem można odtworzyć te dźwięki?

Popraw swoje post tak aby był napisany w języku polskim. Klawisz "Pisownia" może pomóc. Reg. pkt 15 i 10.9. [damiancz]

0
  • #18 21 Kwi 2010 11:26
    Mirek_Gab
    Poziom 13  

Po prostu słychać polską lektorkę ale komendy są bez sensu.Szukałem programu aby te pliki pootwierać ale nic z tego .Gdybyś coś znalazł to daj znać.Żeby zaoszczędzić na płytach to napiszę tylko,że podmianka samego pliku voice nic nie daje.

0
  • #19 21 Kwi 2010 11:56
    kamilek1307
    Poziom 17  

Po dacie modyfikacji można zauważyć ze pliki które się różnią to te M i B.. i tylko je podmienię i nie będę podmieniał pliku compress i voice..

Zobaczymy;) Zaraz zabieram się za wypalanie;)

0
  • #20 21 Kwi 2010 12:53
    wiesto1
    Poziom 9  

Witam.Na czym wy to wypalacie że u was idzie a u mnie nie?mam mfd2 dvd vB.
    Kupowałem płyty verbatim i nagrywam najmniejszą prędkością i nic,teraz zmieniam nagrywarkę na lg może tu leży problem.

0
  • #22 21 Kwi 2010 19:04
    Patricko
    Poziom 9  

Z tego co czytałem na forum passata to ludzie jak nagrywali prędkościa x2.4 to nie działały im mapy. Trzeba nagrać minimum chyba x4.
    Book-Type płyty ustawiony na DVD-ROM, ale to wszędzie automatycznie jest ustawiane.

Ale to właśnie jest tak, że jednym działa, a innym nie.
    Mi działało za pierwszym razem, nagrywałem na jakiegoś tandetnego Hawka w nagrywarce od laptopa prędkością x4, program ImgBurn.

0
  • #23 23 Kwi 2010 12:47
    wiesto1
    Poziom 9  

Nagrałem v 4 i idzie więc albo navi ma kłopoty z laserem przy dvd+r dl albo moja nagrywarka źle je wypala.Kombinuje dalej.

0
  • #24 23 Kwi 2010 13:25
    zaniak
    Poziom 10  

Płyta DVD + R DL Mint - nagrałem 4 szt - program Alcohol 120% 2.0.0.1331 prędkością najniższą - wszystkie ok. Nagrywarka LG. Nagrywane na nagrywarce w laptopie niestety płyty nie chodziły.

0
  • #25 23 Kwi 2010 23:37
    wiesto1
    Poziom 9  

Właśnie dostałem płyt od kumpla i nic fajnie widać ze czyta ale wyskakuje niewłaściwa płyta więc laser niby ok.Kombinuje dalej:)

0
  • #26 24 Kwi 2010 09:50
    zaniak
    Poziom 10  

Cytat:
    no własnie dostałem płyte od kumpla i nic fajnie widać ze czyta ale wyskakuje niewłaściwa płyta więc laser niby ok.Kombinuje dalej:)

Unlock_MFD2_DVD.rar - wgrałeś ?

0
  • #27 25 Kwi 2010 21:38
    wiesto1
    Poziom 9  

Oczywiście ze wgrałem.V4 na dvd-r działa bez problemu a wyżej nie chce.

0
  • #28 27 Kwi 2010 17:26
    zaniak
    Poziom 10  

Cytat:
    Po prostu słychać polską lektorkę ale komendy są bez sensu.Szukałem programu aby te pliki pootwierać ale nic z tego .Gdybyś coś znalazł to daj znać.Żeby zaoszczędzić na płytach to napiszę tylko,że podmianka samego pliku voice nic nie daje.

Zmień w navi język na inny, a następnie powróć na angielski metryczny - powinno pomóc i komendy nabiorą sensu.

0
  • #29 27 Kwi 2010 21:06
    Fidosanok
    Poziom 2  

Witam! a czy można sprawdzić czy navi się odblokowała? Coś nie wydaje mi się żeby unlock trwał 2-3 sekundy, a tylko jedną albo mniej. a nagrana mapa nie idzie. Nie wiem gdzie tkwi błąd - w której płycie.

0
  • #30 28 Kwi 2010 11:48
    Bigoskap
    Poziom 2  

Pytanko do osób które robiły podmiankę plików voice. Czy udało się wgrać polskiego lektora ? ja dopiero nagrałem normalną wersje v7 a tu już kombinacje z lektorem - tak dalej ! Nagram jeszcze raz :)

0
  Szukaj w 5mln produktów