Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofony cichy mikrofon z kasety Bira - tronik, unifon TK6

timons 30 Sty 2010 22:58 2094 3
  • #1 30 Sty 2010 22:58
    timons
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z domofonem w domu 3 rodzinnym .
    Wymieniłem unifon Wekta TK6 , poprzedni też Wekta stary typ.
    Wszystkie przewody taka sama kolejność , nic firma nie zmieniła.
    Jednak po wyminie wszystko działa poprawnie oprócz głosu nadawania przez mikrofon do unifonu. W słuchawce słychać ale bardzo cicho. Sprawdziłem u sąsiadow też słabo.
    Sprawdziłem w kasecie wszystkie kable ok. Napięcie na mikrofonie kasety 4,24 V DC w stanie spoczynku (słuchawka odłożona).Nie wiem jakie powinno być prawidłowe?
    Po drodze między unifonem a kasetą jest zasilacz z centrlą firmy Bira - tronik oznaczenie ../96. Nie mam od niej schematu. Póbowałem ruszyć 2 potencjometrami , jeden miał wpływ na głośnik kasety , drugi nic zmieniał w mikrofonie.
    Pytanie moje jak znaleść przyczynę cichego mikrofonu, jakie powinny być napięcia na układzie domofonu mikrofonach, głosnikach, jak mierzyć do masy.

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2010 23:07
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!
    Jeżeli u sąsiadów też jest cicho, problem w kasecie. Na mikrofonie elektretowym kasety powinno być ok. 2 V. Najczęściej padają właśnie mikrofony w kasetach.
    Cześć!

0
  • #3 30 Sty 2010 23:40
    timons
    Poziom 2  

Ta kaseta montowana była w 96 , nie wiem jaki to typ mikrofonu. Chyba wtedy były strsze , bo napiecie obecnie jest , 4,24 V a wyczytałem ,ze powinno być 6 -9 V , nie powinno przekraczać 12V. Chyb te stare to węglowe.

0
  • #4 31 Sty 2010 13:12
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!
    Pewnie tak. Możesz jedynie odłączyć mikrofon kasety od elektroniki i zmierzyć ponownie napięcie. Jeśli wzrośnie do 12-16V, to mikrofon do wymiany. Obawiam się, że raczej nie dostępny.
    Cześć!

0