Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP SP2 zawiesza się na ekranie powitalnym

31 Sty 2010 00:27 9168 15
  • Poziom 2  
    witam,

piszę ten post ponieważ nie znalazłem skutecznego rozwiązania przeszukując forum.

użytkuję (do spółki z żoną...) hp mini z preinstalowanym win xp, obecnie z sp2. przedwczoraj komputer działał normalnie, wczoraj zaś, gdy moja żona (niech ją cholera) próbowała go włączyć windows uruchomił się do niebieskiego ekranu z napisem WITAMY, po czym zastrajkował. Nie wiem co dokładnie robiła moja żona, aby problem zniknął, w każdym razie nie zniknął. od 18 wczoraj walczę z tym dziadostwem i nie mogę sobie poradzić. poniżej wypunktuję co zrobiłem:

1. uruchomienie windowsa w trybie normalnym kończy się zawieszeniem systemu na ekranie powitalnym.
    2. próba uruchomienia ostatniej działającej konfiguracji - ten sam efekt
    3. próba uruchomienia we wszystkich trybach z wyjątkiem awaryjnego - padło
    4. komputer uruchamia się w trybie awaryjnym
    5. ściągam i instaluję Vit Registry. Po dwukrotnym skanowaniu uruchamiam komputer ponownie - bez rezultatu
    6. uruchomiam komputer w trybie awaryjnym z konsolą, wpisuję komendę
    Code:
    chkdsk /f
    po sprawdzeniu rejestru komputer restartuje i wiesza się dopiero na poziomie pulpitu. jednak po kolejnym restarcie (na sztywno) zawieszenie następuje znów na ekranie powitalnym.

Nie pojawiają się żadne numery błędów. po kilku chkdsk-ach można nawet popracować przez kilka sekund na pulpicie, później jednak następuje zawieszenie (wraz z zawieszonym dźwiękiem błędu).

komputer na ubuntu bootowanym z pena działa bez zarzutu, system wykrywa i pracuje normalnie z plikami windowsowskimi.

przypuszczam, że to błąd w rejestrze. nie umiem go jednak naprawić, proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Sprawdź - mimo wszystko - czystość systemu, dopiero potem można się kiwać czy użyć podmiany rejestru - http://support.microsoft.com/kb/307545/pl - czy z jakimiś sfc próbować.

Najpierw jednak ... dopytaj Żonę o to co robiła.
  • Poziom 39  
    Witam,
    ja mialem podobne przypadki i z moich obserwacji byly to one nastepujace:
    - atak wirusa czy czegos podobnego, ktory namieszal cos w plikach konfiguracyjnych, niestety nie odbudowalem systemu a jedynie przegralem dane (dysk byl widoczny na innym komputerze bez problemow) i ponowna instalacja.
    - uszkodzenia dysku, jakis bledny sektor itp, system nie jest w stanie zaladowac jakiegos sterownika i masz te objawy.

Skoro to preinstaloany winxp to idz do serwisu - masz na to gwrancje.
    Skoro uruchamia sie w awaryjnym to jakis sterownik ci miesza, odinstalowywuj pokolei od konca.
    Na przyszlosc ustaw zonie konto uzytkownika a nie administratora, swoja droga nieladnie o niej piszesz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeżeli nie miałeś zrobionego pliku przywracania systemu jakimś specjalistycznym programem np. Northon Ghost to praktycznie nici z windowsowego przywracania systemu. Mi osobiście systemowe przywracanie nigdy nie pomogło, a robione poprzez ghosta przywróci Ci stan tak jak był podczas robienia kopii.

Na 99% format...
  • Poziom 13  
    Nic innegoi Cie nie ratuje.Dobrze jest tak jak kolega wyżej mówi zrobic sobie obraz Ghostem lub Powerquest DriveImage.
  • Poziom 22  
    Jeśli masz płyty recovery przywróć z nich system i po sprawie
  • Poziom 9  
    Witam, pisząc podpinam się pod problem autora tego posta. Mam te same objawy.. ba! zrobiłem nawet format i przeinstalowałem kilkakrotnie windowsa (sp3)... wciąż to samo... windows wiesza się po ekranie powitalnym na niebieskim tle po czym sam się restartuje i .. tyle. Nie podnosi się następnie.
    Zauważyłem natomiast na płycie głównej kilka "wybrzuszonych" kondensatorów.. czy może mieć to związek z powyższym problemem??

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja tak miałem i chciałem zrobić reinstlke windowsa włożyłem płytę i gdy pisało "naciśnij dowolny klawisz" zagapiłem sie i włączył się normalnie lecz u mnie zawieszał sie w oknie ładowania windows ale działał może tego spróbuj jak nie to włóż płytę naciśnij dowolny klawisz i tam będziesz miał napraw system (chyba nie pamiętam) i naciśnij wybierz kod (każdy błąd ma inny kod chyba naprawa rejestru też tam jest). Ale skoro to coś z rejestrem w programie CCleaner masz opcje napraw rejestr może coś ten ccleaner zadziała jak nie to z płyty windy zacznij naprawiać jak nie win do reinstalik.
    Windows XP SP2 zawiesza się na ekranie powitalnym
  • Poziom 31  
    Jaki numer błędu na niebieskim ekranie, zawsze ten sam?
    Działa tryb awaryjny?
    Sprawdź sterowniki.
    Popatrz w podgląd zdarzeń http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc759365(WS.10).aspx
    Przetestuj pamięć.
    http://www.memtest86.com/
    Podaj smart dysku.
    http://www.komputerswiat.pl/download/4526/pobierz,victoria-for-windows-4.3.aspx
    Pomiar napięć https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html lub podmiana zasilacza.
    Wybrzuszone kondensatory jak najbardziej mogą powodować problemy.
  • Poziom 21  
    Joker. to jest HP MINI!! Sprawdzenie kondensatorów to nie jest taka prosta sprawa w tym przypadku dla użytkownika. Czytaj ze zromumieniem... ponadto bootuje system z CD Live (na USB) i działa bez zarzutu - czyli nie sprzęt.
    Autor tematu: zassaj z internetu Cureit Dr.Web Live CD i przeskanuj na razie czy nie masz jakiegoś robaka na dysku. Zgraj go u znajomego z CD-ROM'em i utwórz sobie BOOT-USB aby odpalić na tym HP MINI (zajmuje kolo 200-300 MB - nie pamiętam). Skan gruntowny. (Długo potrwa koło 6godz. jeśli nie masz zbyt dużo plików .cab .rar .iso itp..)
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Joker. to jest HP MINI!!

Pisałem do jakubm82 bo to co pisał autor tematu weneda już od roku bez odzewu.
  • Poziom 21  
    A moja wina. Nie sprawdziłem daty nadania. Zwracam honor. ;)
  • Poziom 9  
    Joker, dzięki za podpowiedzi. Niebieski ekran to nie ten tzw "blue screen" tylko zwykły pulpit z tym, że bez ikon, tapety itd. , widnieje na nim kursor myszy ale nie reaguje na myszkę.
    Zrobiłem mały myk.. pozamieniałem taśmy z dysku twardego do cdromu.. o dziwo ruszyło.
    Nie wiem na jak długo, w każdym razie uświadomiłem znajomego (bo to jego komputer), że wybite kondesatory nie wróżą przyszłości jego płycie głównej.
    Jeszcze raz wielkie dzięki!!