Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grande Punto 1.2 nie pali

31 Sty 2010 11:49 3102 9
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z zapaleniem samochodu, samochód postawiałem na parkingu i poszedłem na zakupy jak wróciłem już nie chciał zapalić, rozrusznik kręci, i coś sie oddzywa jak zapalam na przyciśniętym gazie. Przyciągnąłem go do domu,i jest tak że pompa paliwa chodzi, iskra jest, ale są zalane świece. Jak je wyczyszczę i wkręcę to zapali ale za chwile gaśnie, jak zapalił kopcił niesamowicie na biało. Za wszystkie sugestie oraz porady z góry dziękuje.
  • Użytkownik obserwowany
    A może uszczelka pod głowicą poleciała i nie jest zalany paliwem tylko płynem z chłodnicy ?
  • Poziom 35  
    skoro pali i kopci na biało to nie woda tylko paliwo w katalizatorze

coś powoduje ze zalewa go w trupa

wykręć swiece, odepnij cewke od zasilania i zakręć silnikiem i zobacz czy nie wyzuca czegoś z cylindra? moze to być spora ilosc paliwa lub wody jak ktoś pisał.
  • Warunkowo odblokowany
    Pali i kopci na biało a czemu niby nie woda? jak uszczeleczka szczeli albo głowica, na tłok pójdzie woda i kopci na siwo w końcu para leci. Sprawdź po prostu czy ubyło czi płynu chłodniczego jak tak to zwalać głowice i patrzeć w czym problem.
  • Poziom 10  
    Jesli to nie uszczelka pod glowica to ja bym proponowal najpierw sprawdzic komputer. Jesli po wykreceniu swiec i kreceniu rozrusznikiem i jak wydobywa sie duza ilosc paliwa z cylindrow to proponuje sie zajac na pierwszym miejcu wlasnie komputerem. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    płynu chłodniczego nie ubyło, oleju nie przybywa, kiedyś tak już się stało ale w tedy był jeszcze na gwarancji to naprawili ale nie znam szczegółów naprawy. Wtedy jak to sie stało to auto kopciło na biało ale chodziło z tym ze nie palił na wszystkie. po wykęceniu świec nie wyrzuca żadnego płynu na zewnątrz po włączeniu rozrusznika
  • Użytkownik obserwowany
    No to pozostaje podłączyć komputer i sprawdzić wtryskiwacze.
  • Poziom 10  
    Rowniez jestem za podlaczeniem komputera. jak cos wykarze to bedzie wiadomo a jak nie to trzeba szukac dalej. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Zalewa go w trupa i dlatego siwo z tyłu. dobrze było by sprawdzić ciśnienie paliwa jezeli jest za duze tak sie bedzie robić. Druga sprawa czas wtrysku i sygnały. moze uwalony ster i otwiera wtryski na maxa. Kolejna sprawa mechanicznie uszkodzony wtrysk i zacina sie iglica(wtrysk pozostaje otwarty).
  • Poziom 14  
    Dzięki Wielkie, za sugestie, zaciągnę go do mechcesa z kompem może go podepnie i coś sie przejaśni.