Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Orange Option Icon, a długość kabla USB

yelka 31 Sty 2010 12:10 2471 6
  • #1 31 Sty 2010 12:10
    yelka
    Poziom 12  

Witam!
    Mam taki problem:
    Dlaczego mój modem Orange j/w działa poprawnie na fabrycznym kabelku USB ok. 30cm a na dłuższym ok. 1m już nie łączy sie z internetem w ogóle?
    Natomiast po zastosowaniu komórki Nokia 6300 jako modemu kabel połączeniowy USB z komputerem może być dowolnej długości. Poza tym modem w komórce jest o wiele szybszy.

0 6
  • #2 31 Sty 2010 12:12
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli sporo dłuższy musisz mieć kabelek aktywny ( ze wzmocnieniem ). Natomiast 1m dobrej jakości kabla - powinno połączyć.

0
  • #3 31 Sty 2010 12:19
    yelka
    Poziom 12  

witux
    Na kabelku ze wzmocnieniem, również nie działa. Tylko na bezpośrednim włączeniu lub na kabelku Orange. Dlatego wydało mi się to dziwne.

0
  • #4 31 Sty 2010 15:36
    wgruza
    Poziom 21  

Modem jest zasilany z portu USB i na kablu występują straty napięcia. Stad problem z jego działaniem. Telefon ma baterie i nie musi brać zasilania z portu USB. Dziwne że ten aktywny przedłużacz nie pomógł - widać, że ten model modemu jest bardzo czuły na napięcie zasilania. Możesz zastosować tzw. aktywny hub usb, z własnym zasilaczem 5V i w ten sposób trochę oddalić modem od kompa.

0
  • #5 02 Lut 2010 18:19
    yelka
    Poziom 12  

Czy taki kabelek można zrobić ze zwykłego kabla USB wcinając się w niego i dołączając zasilacz 5V ? Czy ktoś coś takiego próbował?

0
  • #6 02 Lut 2010 23:35
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Code:
     ... Możesz zastosować tzw. aktywny hub usb, ... 
    Zrób tak jak Ci polecił kolega wgruza

0
  • #7 04 Lut 2010 10:58
    yelka
    Poziom 12  

Zrobiłem próbę z tym modemem w Białymstoku gdzie jest HSDPA i śmiga na kablu ok. 1m bez wzmocnienia. Prędkość jest porażająco wysoka. U nas niestety dociera tylko Orange EDGE. Prędkość w porywach "aż" 60Kb/s i tu jest źródło problemu.
    Zamykam temat.

0