Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

49lf080a-Czy ktoś obchodził sumę kont. przez zwarcie pinów?

31 Sty 2010 12:44 756 2
  • Poziom 9  
    Witam.Mam pytanie czy ktoś próbował ominąc sumę kontrolnę BIOSU poprzez zwarcie pinów? Procedura opisana jest tutaj:http://www.motherboards.org/forums/viewtopic.php?t=76346. Chodzi o zwarcie najwyższego adresu z pinem WE (write enable) podczas uruchomienia komputera i załadowanie BIOSU z dyskietki. Mam BIOS SST 49lf080a. Jeżeli ktoś to przeprowadzał proszę o podzielenie sie rezultatami. W innym moim poscie przedstawiam problem z moim komputerem i to bezpośrednio tego dotyczy.
  • Spec od komputerów
    Przeczytales w ogole strone do ktorej link podales? To nie jest obchodzenie/omijanie sumy kontrolnej biosu tylko sztuczne wywolanie bledu sumy kontrolnej biosu co spowoduje uruchomienie boot block. Popraw temat oraz tresc.
  • Poziom 32  
    Tak, bawiliśmy się w obchodzenie sumy kontrolnej ale poprzez ingerencję bezpośrednio w plik Biosu. Związane to było z notorycznym pojawianiem się boot block- a w płytach głównych socket 370 głównie firmy Pcpartner opartych na chipie VIA. Kolega zamiast walczyć chce to zjawisko wywołać. To ciekawe. Czekamy na dalsze szczegóły.