Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stag 50 i problemy z przełączaniem gdy zimny

adam196511 31 Sty 2010 13:26 1238 0
  • #1 31 Sty 2010 13:26
    adam196511
    Poziom 9  

Witam.Skoda Felicja 1.3 MPi.LPG w nim zamontowane to Stag 50,silniczek krokowy SONCEBOZ (wymieniony na drugi taki sam),reduktor LOVATO RG92.
    Mój problem polega na tym że od początku założenia instalacji (3 lata),mam ciągłe problemy z przełączeniem auta na lpg gdy jest zimny.Po odpaleniu go na NOPb nawet po nagrzaniu go do 80 st.C auto gaśnie.Po ponownym odpaleniu jest ok.i przechodzi na lpg.Gazownicy jedynie co robią to przepłukują krokowca i smarują.Ale to pomaga na jakieś 2 tygodnie.Potem jest znowu to samo.Za każdym razem gdy wyjmują krokowca jest czyściuteńki.Nie ma na nim żadnych tłuszczy,syfów,itp.Po wymianie na nowego uspokoiło się na 2 miesiące i dalej to samo.Gazownicy kazali mi żeby po włączeniu stacyjki na zapalenie się kontrolek poprzełączać stacyjką gazową kilka razy aby rozruszać krokowca.Pomogło na 3 tygodnie.I dalej to samo.Zastanawiające jest to że robiąc to przełączanie kilkakrotne słyszę że krokowiec otwiera się i zamyka.Ale po odpaleniu w automacie podczas przejścia na lpg silnik gaśnie.A gaśnie w ten sposób że dochodząc obrotami do 2200 (tak mam ustawione obr.przełączania),słychać że przekaźnik cyknie i naraz obroty podskakują do 3000 i pad (auto gaśnie).Po ponownym odpaleniu podczas przechodzenia na lpg obroty dochodzą do 2200 i przy cyknięciu przekaźnika spadają do jakieś 1500 i potem ładnie się dzwigają i auto już pracuje na lpg.Chcieli mi ponownie wymienić krokowca ale wymusiłem na nich żeby wymienili mi Staga.Na dniach mam do nich jechać na wymianę.Pytanie czy to coś da?
    Dla dodania to mam kolegę z sasiedniego garażu który też ma Felę 1.3, lpg (BRC)założone 5 lat temu i on ani razu nie wymieniał krokowca i ani razu nie miał problemów typu podwójnego odpalania,aby przełączyć na gaz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME