Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do domu (5.1, lan, konsola, wifi?)

zagg 31 Sty 2010 13:26 4088 7
  • #1 31 Sty 2010 13:26
    zagg
    Poziom 9  

Witam,
    aktulanie mam jakies kilkuletnie kino domowe Samsunga - takie "all in one" - niestety ma juz swoje lata, wiec brakuje mi w nim kilku funkcji. Dlatego planuje kupno aplitunera (na poczatek), ktory spelnialby nastepujace cechy:

- oferowal obsluge wszystkich istotnych systemow audio (DTS, Dolby 5.1, etc. - nie znam sie :))
    - bezproblemowo wspolpracowal z kilkoma zrodlami dzwieku (konsola, komputer, telewizja cyfrowa)
    - posiadal dostep do sieci (LAN lub Wifi).
    - nie byl bardzo drogi (do 2tys PLN)

Nie jestem audiofilem, tylko typowym uzytkownikiem, ktory potrzebuje, zeby mu ladnie gralo domu :) Szczegonie zalezy mi na dostepie przez siec - na jakiej zasadzie to dziala? Chodzi mi o to, zeby siedzac w kuchni z laptopem zebym mogl puszczac muzyke bezposrednio z laptopa na zestaw audio (laptop po wifi do routera a ten po lanie lub wifi do amplitunera).

Z gory dziekuje za pomoc.

pozdrawiam

0 7
  • #2 31 Sty 2010 13:37
    Dani66
    Poziom 30  

A nie lepiej byłoby podłączyć poprzez zwykłe 2RCAx2RCA laptop z amplitunerem?

0
  • #3 31 Sty 2010 13:46
    zagg
    Poziom 9  

no nie do konca, bo jest kilka problemow:

- po pierwsze aktualny amplituner (z dvd wdbdowanym) ma tylko jedno wejscie aux, a urzadzen na te chwile mam juz przynajmniej 3 do podlaczenia
    - po drugie, nie chce biegac z laptopem za kazdym razem do aplitunera, gdy bede chcial puscic jakas muzyke. chodzi o to, ze siedze w kuchni i bez noszenia laptopa moge odtwarzac z niego MP3. kupilem nawet Apple AirPort Express, bo tam jjest mozliwosc podpiecia glosnikow/aplitunera do tego urzadzenia, ale komunikuje sie po Wifi i mam z nim jakis problem (a raczej z siecia wifi, ktora do przesuly dzwieku nie jest chyba najlepsza).

0
  • #4 07 Lut 2010 16:20
    wolfi18
    Poziom 15  

co z tego że amplituner ma tylko jedno aux ? komputer można podłączyć pod cd, tuner, tape i będzie grało tak samo jak przez aux. Nie można podłączać tylko pod phono. U siebie we wzmacniaczu mam komputer pod CD, telewizor mam pod aux, tuner pod tuner i wszystko gra elegancko. Ciężko będzie coś znaleźć do 2 tys.

0
  • #5 07 Lut 2010 17:50
    zagg
    Poziom 9  

jasne, masz racje - tylko ze jest jedno wejscie FIZYCZNIE (jedna sztuka audio in)

0
  • #6 07 Lut 2010 22:33
    wolfi18
    Poziom 15  

to może być ciężko :/ ale czekaj....są dostępne na a.....o rozgałęźniki gdzie z jednej strony masz 2 chinche a z drugiej 4 lub 6. Mogą być wtedy lekko zwiększone zniekształcenia ale i tak pewnie tego nie odczujesz :)

0
  • #7 07 Lut 2010 22:43
    zagg
    Poziom 9  

juz je sprawdzalem - kupilem, ale znieksztalcenia sa koszmarne.
    tak wiec jedyne wyjscie to kupno nowego amplitunera :)

0
  • #8 14 Lut 2010 13:12
    uzbek86
    Poziom 16  

Nowego amplitunera z funkcjami sieciowymi, dekoderami DTS HD, wejściami HDMI w tej cenie nie znajdziesz. Ceny od ok. 4 tys w górę. Poprzez wejście sieciowe możesz słuchać radia internetowego bądź muzyki z kompa przez standard DLNA (na kompie musi być prawdopodobnie zainstalowany Windows Media Player).
    Podsumowanie: kup sobie amplituner z dekoderami DTS HD, wejściami HDMI, podłączysz do niego wszystko co potrzebujesz (konsola, dvd, tuner satelitarny, komputer). Niektóre urządzenie podłączysz po HDMI(przeważnie 4 wejścia), a niektóre po 2RCA (przynajmniej 3 wejścia) do tego dochodzą wejścia coaxialne.

0