Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTA3220K Brak połowy pionu

31 Sty 2010 13:34 1756 13
  • Poziom 25  
    Mam mały problem z tym tv otóż jest tylko górna część obrazu w pionie .pamięć z wsadem podmieniona i regulacje wykonuje bo udało mi się trochę rozciągnąć i ustawić w środku ekranu.Scalak z pionu TDA8172 podmieniony również wszystkie elektrolity wokół pionu nowe i bez efektu. Jeszcze jedno, na tle obrazu występują delikatne smużenia ( takie kreski jak przy słabym sygnale z satelity analogowej). Mam nadzieję że zobrazowałem ten efekt, bo nie mam teraz możliwości zrobić fotki.
    Mi to wygląda na cyfrówkę bo to jest 100Hz tv, ale wszelkie sugestie mile widziane.
    Może ma ktoś kompletny schemat, bo na uploadach są tylko schematy płyty głównej i nie ma dodatkowych płytek których jest kilka w tym tv.
    Pozdr.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Czy masz zasilanie na obu pinach 2, 6?
  • Poziom 20  
    sprawdz cewki / kineskop/ pion...pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Nie zawracałbym Wam gitary gdybym zasilania nie sprawdził , wszystkie napięcia w tym tv są OK!
    A z cewkami to o ile pamiętam, gdyby któraś była uszkodzona to nie ustawiłbym obrazu w środku, więc proszę specyzuj o co ci chodzi z tymi cewkami.
    Pozdr.
  • Moderator TV
    Oglądałeś przebiegi na wyjściu i sterowaniu na oscyloskopie? Jekie napięcie jest na wyjściu TDA8172?
  • Poziom 25  
    Nie oglądałem przebiegów bo to było u klienta w domu , dopiero we wtorek mogę to zrobić .potrzebuję kompletny schemat a szczególnie płytki z reg. tilt i coś tam z pionu też jest bo miałem wybulony kondensator na V-FB .Jak odepnę tą płytkę to nie ma żadnej reakcji , jest tam jakiś wzmacniacz operacyjny .Może macie kompletny schemat.
    pozdr
  • Poziom 25  
    Już wcześniej go zassałem, ale on też jest bez tych płytek.
    Pozdr.
  • Poziom 41  
    Doprowadź ustawienia takie jak były na początku i zrób fotkę.
    Jak z linowością obrazu?
    Nie wiem czy czasem w trybie nie ma opcji wyłączenia połowy obrazu.
  • Poziom 25  
    Znów się zabrałem do niego i tak: okazało się, jak go rozjaśniłem screenem, że raster jest prawidłowej wielkości w poziomie i w pionie a ta widoczna część to jest obraz.
    Jak go rozjaśniłem, to okazało się że mam zakłócenia ( poziome cienkie kreski na całą szerokość obrazu bardzo gęsto i na dodatek cały czas pulsują intensywnością, nie są to linie powrotów). Wygląda mi to na trafopowielacz, jutro wkleję zdjęcie.
    Troszkę mnie to dziwi, bo zgłupiała cyfrówka tak bardzo że również nie stroi programów ( nie znajduje nic mimo że typ głowicy jest dobry wybrany w service).
    Już taką usterkę czytałem na forum kolegi metal60, ale nie dokończył chyba naprawy.
    Muszę popatrzeć na przebiegi, bo tak to jest chyba niemożliwe do określenia usterki.
    Co myślicie o tym.
    Pozdr.
  • Poziom 30  
    Do sprawdzenia R302-1R5 i C303.
  • Poziom 25  
    Witam, tamten problem usunięty. Przelutowanie HotAir cyfrówki pomogło, ale chyba nie całkiem, bo owszem obraz mam cały, ale nie mam koloru na sygnale zespolonym video. Jest tylko po RGB, jak również nie ma PAL po SVHS. W service nie widzę żadnych wyłączeń systemów koloru (tak prawdę mówiąc, to ma bardzo ubogie to menu jak na 100Hz tv).
    Może macie jakiś pewny wsad do eeprom takiego modelu ?
    Pozdr.