Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Konsola] PS3 czy XBOX360?

Rajiu 31 Sty 2010 13:39 5584 30
  • #1 31 Sty 2010 13:39
    Rajiu
    Poziom 9  

No i masz... napaliłem się na konsolke... znowu :)
    W związku z tym, że już dawno nie siedziałem w temacie konsol mam kilka pytań. Chce kupić PS3 albo XBOX360. Cenowo troszkę się one różnią, ale i tak pójdzie wszystko w raty, a nie chcę kupić konsoli tylko dlatego, że jest tańsza, a później tego żałować.
    Wiem, że PS3 ma ekskluziwy, w które chciałbym zagrać... ale to nie jest priorytet. Konsolka będzie podłączona kablem HDMI do telewizora Sony Bravia HD Ready 22".
    Mam kilka pytań co do tych konsolek:
    1. Chcę, żeby konsola była czymś w rodzaju centrum multimedialnym, czyli posiadała twardy dysk, na którym będę trzymał muzykę, zdjęcia i filmy (żeby odciążyć laptopa) - która konsola lepiej się do tego nadaje?
    2. Która konsola (czy w ogóle któraś) ma możliwość odtwarzania Divix'ów z napisami?
    3. Która konsola jest mniej awaryjna? (wiem, że kiedyś narzekali na X360, ale podobno wyszły nowe modele i nie wiem jak jest z nimi).

Kiedyś przez długi czas miałem PSXa i później PS2, bardzo lubie konsole Sony, ale fanbojem nie jestem ;)
    Gry, w które lubię grać? Seria PES (kiedyś ISS), przygodowe, FPP, TPS... w sumie tylko takie :)
    Wiem, że wybór zależy głównie ode mnie i od tego w jakie gry chce grać, no ale i tak wybór jest ciężki, a zawsze to może mi coś podpowiecie ;)

• #2 31 Sty 2010 13:48
    krychabytom
    Poziom 9  

Na xboxa jest wiecej tytułów,jego awaryjność spadła ale zawsze może się coś zdarzyć zarówno jak i z ps3 jak i z xboxem od tego jest gwarancja,na xbox nie słyszałem o divxie ale może na ps3 jest w co "wątpię"???Konsola jest przeważnie do grania a filmy możesz zarówno na tej i na tej odtworzyć ale w formacie DVD.Jeżeli chodzi o wypas to ps3 ale ja bym wybrał xboxa w najnowszej wersji zaraz bym go rozebrał i dołożył mu wentylator porządny na gpu i git heh

• #4 31 Sty 2010 15:14
    hojlo1
    Poziom 35  

(tylko pod kątem Centrum Multimedialnego)

PS3 ma napęd BD = niewątpliwa zaleta !!
    Dodatkowo ostatnie wieści o PS3 są b.zachęcające (może uda się wreszcie nieautoryzowany soft wgrać) i wtedy wszelkie odmiany Linuxa mogą stać otworem... .

• #5 31 Sty 2010 21:14
    Nexers
    Poziom 13  

Jeżeli będziesz grać w sieci to za x-klocka musisz płacić. Ogólnie polecam ps3 darmowa sieć, fajne gry no i jak sam napisałeś ekskluziwy. Gry są w podobnych cenach, chyba, że x-klocka przeszczepisz, lecz wtedy zapomnij o graniu w sieci... Możesz dostać także blokadę na dysk twardy - wiem wiem idzie usunąć :D

• #6 31 Sty 2010 21:51
    basstec
    Poziom 34  

PS3 to urzadzenie ogolnie bardzo przyszlosciowe. Xbox wlasciwie juz nic wiecej nie pokarze za to slychac co jakis czas jakies newsy apropo ps3. Jednym z nich jest chociazby to, ze konsola sony jest zdolna do odtwarzania bluray w 3d. Jednym slowem ogromna moc kryje sie w cellu.

• #7 31 Sty 2010 22:26
    Rajiu
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)
    Wybór już jest znany - PS3 :)
    Za miesiąc (może półtora) trzeba będzie się wybrać na zakupy ;)
    Dziękuje za pomoc! :)

• #8 31 Sty 2010 22:29
    Nexers
    Poziom 13  

Bardzo dobry wybór i polecam killzona 2 :D

• #9 31 Sty 2010 22:33
    krychabytom
    Poziom 9  

To trochę beznadziejnie że na xbox jest wiele tytułów, i on jest bardziej brany pod uwagę chodżby cena również na ps3 jest wiele tytułów ale nie znajdziemy wielu z xboxa ale ps3 jest bardziej rozbudowany i jak dobrze wyczytałem stoi na pozycjii drugiej w rankingu kupna na nokaułt.pl przed nim psp a to dane techniczne jakby zauważyć wielką różnice:

64-bitowy procesor główny Power Processing Element klasy PowerPC, Osiem rdzeni Synergistic Processing Elements typu RISC z 128-bitowymi instrukcjami
    [nokault.pl]
    A z tego co wyczytałem głebiej to cytuje
    Konsolka ma 1 rdzen glowny i 8 pomocniczych, co razem daje 9 rdzeni, o czym tak wszedzie trabili. 6 jest wykorzystywanych w grach, czyli tym, do czego 'pees' sluzy najczesciej. Jeden wykorzystywany jest do obslugi systemu operacyjnego, czyli tego wszystkiego, co widzimy, gdy nie mamy wlozonej plytki z gra. Nie wiem, po co naprawde 1 rdzen jest deaktywowany. Glowny koordynuje prace pozostalych i wykonuje obliczenia (tamte tez, tylko ten ma najwiecej roboty).
    Właściwości techniczne PS3

A xbox ma 3 rdzenie taktowane osobno 3.2GHZ proste

• #11 09 Lut 2010 11:06
    Rajiu
    Poziom 9  

No i kupiłem PS3 z dyskiem 250GB :D
    Konsolka wypas, jestem strasznie zadowolony :)
    Podłączona jest do telewizora Sony Bravia i dzięki temu mogę konsolą sterować przy pomocy pilota :D
    Muszę jeszcze tylko się nauczyć "scalać" napisy z Divixami, żeby móc je oglądać na PS3 :)
    Fakt faktem, że gry są trochę drogie, ale i tak jestem zadowolony :)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! ;)

• #12 10 Lut 2010 09:21
    Nexers
    Poziom 13  

Ale jakie za to są tytuły :) Na X-klocka gry też nie są tanie :)

• #13 10 Lut 2010 10:29
    Deepone
    Poziom 22  

Co do cen gier, zawsze można kupić używane, tymbardziej jeżeli nie jesteśmy napaleni grać w każdą nowość zaraz po wydaniu to czekając 1-2 miesiące możemy spokojnie kupić dany tytuł używane nawet 4 krotnie taniej.

• #14 10 Lut 2010 11:03
    Nexers
    Poziom 13  

I to jest prawda na forum PS3 znajdziesz dużo gierek tak jak na alledrogo

• #15 10 Lut 2010 20:28
    lostDesper
    Poziom 13  

Na forach PS3 można też wymieniać się grami :) ja taki proceder preferuję :) 7zł wydasz na polecony priorytet :D

• #16 10 Lut 2010 20:56
    TESMEN
    Poziom 18  

pleyek jest cichutki. X360 zbyt głośny jeśli grywamy wieczorami w niewielkim pomieszczeniu. miałem X, mam Ps3 ale obydwie platformy mają coś ciekawego do zaproponowania,
    Generalnie mamy 2 potwory multimedialne :)
    szarpanie po sieci ,piractwo Xbox.
    napęd BD,linux,cicha praca,niemożność przerobienia, PS3

• #17 10 Lut 2010 22:48
    Nexers
    Poziom 13  

TESMEN, szarpanie po sieci mówisz...., a to jest ciekawe zwłaszcza na przerobionym X-klocku. Jestem ciekaw jak długo poszarpiesz :) No i płatna sieć cały Mikroszkop :shii:

• #18 12 Lut 2010 20:30
    koczy
    Poziom 13  

Teraz jest ixtreme LT wiec można grać na sieci dopóki MS znów nie zrobi fali, jak znam życie to na znów na jesieni.

Pozdrawiam

• #19 13 Lut 2010 14:37
    decki
    Poziom 9  

Jak dla mnie to w zasadze jakiejś wiekszej różnicy nie ma, ale większość moich znajomych ma xboxa, bo podobno lepiej się na nim gra. Jak dla mnie to znaczna róznica jest tylko w cenie - może więcej osób kupuje xbox, bo w tym momencie wychodzi chyba taniej niż PS3.

• #20 13 Lut 2010 16:47
    basstec
    Poziom 34  

Xbox elite ok 1200zl z dyskiem 120gb, 2 padami
    PS3 slim ok 1500zl z dyskiem 250gb, 2 padami i pilotem

Roznica nie tak wielka, niestety wiekszosc porownuje najtanszego x'a do ps3 i wtedy faktycznie roznica jest bardzo znaczna.

• #21 13 Lut 2010 23:10
    Nexers
    Poziom 13  

No i nie ma tytułów konkretnych jak na sony i wszyscy się mogą tylko podniecać....

• #22 14 Lut 2010 12:35
    Deepone
    Poziom 22  

Przez ostatni tydzień X360 Elite w pewnym dużym markecie był za około 900-920zł i nawet miał drugiego pada.

• #23 15 Lut 2010 08:26
    basstec
    Poziom 34  

PS3 widzialem w jakims duzym markecie za 999? Nie jestem pewien ale cena byla kosa z tym, ze nie slim.

• #24 15 Lut 2010 16:40
    Nexers
    Poziom 13  

koczy napisał:
    Teraz jest ixtreme LT wiec można grać na sieci dopóki MS znów nie zrobi fali, jak znam życie to na znów na jesieni.

Pozdrawiam

Tylko troszkę krótki czas cieszenia się graniem w sieci, a jak się zaczyna to gorzej przejść na singla.
    Przynajmniej to są moje odczucia, a druga sprawa kupujesz konsole to musi cię być stać na gry. Może dziwnie to brzmi, lecz taka jest prawda....

Edit 16.02.2010

Nasunęła mi się jeszcze jedna sprawa. Jak ci raz zbanują Xklocka to co dalej...? :D

• #25 17 Lut 2010 01:07
    TESMEN
    Poziom 18  

Nexers jestem przeciwnikiem przerabiania. ale wiesz chyba że jak microszit sie rozpędzi to banuje nieprzerobione iXy :) i na nic płacze :) ban i koniec

jak ci raz zbanują to już drugi raz nie trzeba - takie to skuteczne :)

• #26 17 Lut 2010 07:46
    Nexers
    Poziom 13  

No właśnie więc po co przerabiać i się podniecać, że można grać w sieci przez dany okres ja za moment ma się stałego banana na konsole. Ja osobiście gram praktycznie tylko w sieci. Cała rozrywka zresztą zmierza w tą stronę. Podtrzymuje zdanie stać cię na konsolę musi cię by stać na gry - smutne ale prawdziwe.

• #27 17 Lut 2010 09:37
    Deepone
    Poziom 22  

Zgodzę się z tym, że jak kupować to w celu pogrania po sieci także.
    Posiadam X360, jestem zadowolony, mam go już 1,5roku wersje Elite (kupiony przed podwyżkami cen). Posiadam abonament Gold. Jeżeli nie stać mnie na gry to nie kupuję takiego sprzętu. Konsole kupowałem z zamiarem korzystania z sieci oraz kupowania używanych gier lub niekoniecznie nowości. Najdroższe co kupiłem to było GoW2 i do tej pory w to gram. Generalnie za grę płacę około 30zł-45zł i jak przejdę spokojnie mogę później odsprzedać w podobnej cenie. Czyli generalnie tracę ewentualnie na wysyłce.

Co do tego kupna konsoli - jak twierdzi poprzednik - to należy także posiadać kasę na gry.
    Zaletą PS3 jest bluray, ja do X'a posiadam napęd HD-DVD i filmy są dużo tańsze niż te na BR, niestety jest ich też bardzo mało i tylko starsze tytuły.

To jest jak z kupnem samochodu, jeżeli mnie stać na samochód to muszę także "dopasować" ubezpieczenie. Jeżeli nie stać mnie na ubezpieczenie to nie stać mnie na samochód.

PS3 ma darmową sieć, jest to ogromną zaletą tej konsoli.

• #28 01 Mar 2010 21:46
    TESMEN
    Poziom 18  

Extra sprawa z sieciunią w ps3 :) kręgle dają radę. możliwość tworzenia siebie ogromna. full opcji. śmigłowce też spoko. jedyne co mnie mierzi z lekka to to że lądujesz na losowo wybranym serwerze, i jak nie po hiszpansku gderają to po włosku :) z niemieckim i angielskim daję radę :)
    w kinie zarzucasz swoje filmiki z gier i wszyscy obecni oglądają... jest potencjał i znająz żółtków to nie spierniczą tego:)

• #29 24 Lip 2010 14:20
    koczy
    Poziom 13  

Kup Xboxa360, jakość grania taka sama a x-a da się przerobić ;)

• #30 24 Lip 2010 14:48
    Iceman31
    Poziom 20  

krychabytom, sprzedaż X-boxa może jest i wieksza ale tylko dlatego że są przerabiane i wchodzą nieoryginalne kopie gier na nie. Taka jest prawda. tyle, że ja np wole pograć w jedną a konkretną grę niż 5 dennych. Oczywiście nie mówię że X ma denne gry... chodzi o to że Ci którzy robią jak piszę powyżej zasysaja z sieci jak leci a potem mają 200 kiepskich tytułów i z 5 porządnych. Ja tam wolę PS3 choćby ze względu na napęd BR.

I podzielam pogląd Nexersa. Stać mnie na konsolę to stać mnie na gry. Zresztą kto mówi że trzeba od razu zakupić 5 tytułów. Dobra gra to wiele godzin zabawy wiec na troche starczy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo