Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI PAGE 8w

22 Lip 2004 20:29 1313 9
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z drukarką OKI PAGE 8w a mianowicie na wydruku pojawiają się regularnie co 36mm poziome niedodrukowane linie o szerokości 2-3mm. Wygląda to jak gdyby coś mocniej wyszarpywało papier bo literki są w tym miejscu jakby rozciągnięte. Ta odległość pasuje do wałka o średnicy 11,6 mm. Proszę o pomoc kolegów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    36 mm wskazuje na rolke developera a ta znajduje się w bębnie.. prawdopodonie masz uszkodzoną jedną z zębatek w bębnie (drum unit), teraz kilka pytań:
    1. czy resetowałeś bęben bez jego wymiany?? (u mnie rekordzista chodzi po 3 resetach.. jakość spadłaale chodzi)
    2. czy kiedykolwiek zasypałeś drukarkę nieoryginalnym tonerem?? (z tego co wiem to jeszcze niekt nie dopasował dobrze tonera i bębny szybko się niszczą)
    3. czy słychać z drukarki jakieś cykliczne stuki??
  • Poziom 23  
    miałem podobny przypadek, zębatka, która jest przy bebnie była luźna, początkowo wyglądało to tak jak u ciebie, ale z czasem problem sie pogłębiał.
    Problem rozwiązałem następująco:
    wyciągnąłem zębatkę całkowicie, posmarowałem części, które sie stykaja klejem dwuskładnikowym, złączyłem i zostawiłem do zaschniecia, po złozeniu śmigała aż miło.
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 16  
    Nie resetowałem bębna, muszę sprawdzić czy ta zębatka rzeczywiście nie jest luźna. Rozumiem, że chodzi o tę z zębami skośnymi na końcu bębna. Miałem ją w dłoni ale sprawdziłem tylko czy nie ma uszkodzonego zęba, nie sprawdziłem luzu. Usterka wyrażnie wskazuje, że przyczyną może być taki luz.
    Sprawdzę jutro i dam odpowiedź. Sprawdziłem wszystkie zębatki i są dobre, nie słychać żadnych stuków, drukarka pracuje cicho. Puki co dzięki za podpowiedzi i proszę o jeszcze.
  • Poziom 23  
    jeżeli jest to luźna zębatka, to podrukuj jeszcze kilkanaście, albo kilkadziesiąt stron, problem powinien sie pogłebiać,
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 16  
    Witam ponownie kolegów, dziękuję Alcedo za cenne uwagi ale problem nie zniknął. Zębatka przy bębnie osadzona bez luzów. Wydruk wygląda tak jakby co pare centymetrów coś rozciągało linie i co pare cm coś ściskało linie. Z analizy wydruku doszedłem do wniosku, że musi się bąben nierówno obracać lub mechanizm albo silnik co go napędza. Sprawdzałem wszystkie zębatki pod lupą i są dobre. Takiej usterki już dawno nie miałem. Proszę o podpowiedzi.
  • Spec od drukarek
    W tej sytuacji pozostaje podmiana bębna, Dopiero po podmianie będziesz mógł dalej szukac przyczyny.
  • Poziom 16  
    Jeśli okaże się, że to bęben to gdzie można kupić najtaniej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    napisłaem na początku jaka rolka zostawia takie ślady rolka developera a ta znajduje sie w bębnie musiała polecieć któraś z zębatek w bębnie...modół bębna kupić możesz praktycznie w każdym sklepie z materiałami eksploatacyjnymi (albo zamówić chcociaż) jak chcesz to zaryzykuj jakiś regenerowany.. Jeśli chodzi o oryginał to jak będą Ci roponować drożej niż 390 zł to już będzie za drogo.. do nowego bębna zalecane jest zasypanie nowego tonera, także koszt może być większy o około 85 zł netto
  • Poziom 16  
    Jutro będę miał drugą drukarkę OKI 8w. Metodą podmiany będę wiedział co jest uszkodzone. Poiformuje o usterce. Dzięki kosmita za info.