Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka cyfrówka do robienia ostrych zdjęć.

31 Sty 2010 14:35 4463 8
  • Poziom 20  
    Witam,
    Obecnie posiadam cyfrówkę Quasar Digiart 520 lecz powiem krótko, żeby twarz tym aparatem wyszła ostra to trzeba zrobić min. 5 zdjęć na najwyższej jakości, bo za pierwszym strzałem nie ma co liczyć na ostre zdjęcie. Zamierzam kupić sobie już jakiś porządny kompakt, obiło mi się o uszy, że seria Cybershoot marki Sony robi dosyć dobre i ostre zdjęcia. Niestety nie znam żadnego modelu godnego polecenia. Do wydania mam 500zł. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry model tej marki który ma automatyczny stabilizator obrazu (autofocus) chodzi mi o to że jak minimalnie ruszę aparatem lub ktoś się lekko poruszy by zdjęcie było ostre. Miałem cos takiego w komórce Samsung D900i, że nawet jak się przypadkowo ruszyłem lub ktoś sie ruszył to ostrość sie sama dostosowywała i pisało autofocus :P Dodam, że nie jestem fotografem tylko zwykłym amatorem, aparatu używam do robienia zdjęć głównie w pomieszczeniach przy jasnym oraz ciemnym świetle. Na dworze też robię zdjęcia ale głównie w dzień ponieważ w nocy lub wieczorem moją obecną "cyfrówką" mogę tylko pomarzyć :P
    PS. Jeśli ktoś zna jakieś inne dobre aparaty w tym przedziale cenowym to bardzo proszę o informację.
    Z góry dziękuję
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    Stabilizator obrazu i autofocus to dwie różne sprawy. Stabilizacja zapobiega drganiom ręki gdy robi się zdjęcia - najczęściej z dużym zoomem. Autofocus to automatyczne dopasowanie ostrości zdjęcia. Za 500zł kupisz kilka dobrych aparatów które robią dobre zdjęcia np.Canon
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    Logi a co sądzisz o Samsung ES15? Ma stablizator obrazu oraz 10 Mpix.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Sam używam lustrzanek Nikona, ale jeżeli ma to być kompakt to polecam Canon PowerShot G10 .
    Może cena trochę wyższa, ale uważam że nie ma specjalnego wyboru z Twoimi kryteriami.
    Może znajdziesz coś tańszego.
    Duża matryca to nie wszystko.
    Ważna jest dobra optyka i precyzyjny autofocus.
  • Poziom 9  
    Zgodzę się z przedmówcą. Canon PowerShot G10 to super sprzęcik. Sam posiadam już jakiś czas i zdjęcia mają dużą głębie kolorów i są ostre.
    Często drukuje zrobione zdjęcia i ich jakość jest często dużo lepsza niż aparatów o większej ilości megapikseli. Pozdrawiam !
  • Poziom 36  
    AXELF napisał:
    Logi a co sądzisz o Samsung...

Zapomnij. Aparat kup firmy która robi aparaty a nie wszystko co jej wpadnie w łapy. Interesuj się TYLKO sprzętem fotograficznym: NIKON, CANON (polecam) etc. O innych w ogóle zapomnij.
  • Poziom 13  
    Moim zdaniem jeśli chodzi o dobry aparat to chyba najlepszy będzie canon. W porównaniu z sony canony robią lepsze zdjęcia. Lepsze pod względem jakości. I zgadzam się, że przy wyborze aparatu najlepiej jest postawić na firmę, która zajmuje się przede wszystkim produkowaniem aparatów. A jak więszkość wie najwięcej zwolenników mają firmy canon i nicon;) Ja należę do grupy zwolenników canona, ale niestety w tym przedziale cenowym chyba nie znajdziesz dobrego aparatu;/
  • Poziom 31  
    Cóż w porównaniu do aparatu obecnie użytkowanego "Quasar " każdy inny obecnie będący w sprzedaży oraz starsze z drugiej ręki będą spełniać oczekiwania. Może jakiś Lumix, canon a nawet Samsung ;)
  • Poziom 2  
    Bardzo dużo używam do pracy tanich cyfrówek i odnośnie ostrości mogę się z wami podzielić: w moim odczuciu ponad połowa cyfrówek aktualnie (2012) sprzedawanych na rynku robi nieostre zdjęcia. Często nie są to najtańsze aparaty. Proszę zwrócić uwagę że w menu niektórych modeli jest funkacja ostre, śrenie i nieostre.Po co ta funkcja skoro zdjęcia powinny być zawsze ostre, chyba że fotograf ma jakiś cel w rozmydleniu. Najbardziej ostre zdjęcia robił kiedyś canon A80 z rozdzielczością maksymalną 4 mln. Nie jest już produkowany.
    Świetne zdjęcia jeżeli chodzi o ostrość robił LUMIX DMC-LS70. FUJI S9500 był puszczony na rynek jako aparat z 9 mln pix. Tak naprawdę miał potrójną matrycę z której każda miała po 3 mln pix. Tak więc aparat który robił zdjęcia 3 mln pix miał w danych technicznych podane 9 mln.
    Bezczelne oszustwo. Od tamtej pory nie interesowałem się FUJI. Canon A1100 robił co drugie zdjęcie ostre a canon A570 IS delikatnie rozmydlał i na automatycznym balansie bieli miał za dużo pomarańczowego koloru. W canon SX1 też dobrze widoczne jest rozmydlenie. Model S5 robi trochę ładniejsze pod względem ostrości. Bardzo dobrą osrość w moich doświadczeniach miał kodak Z1012. Kodak Z990 też robi ostre zdjęcia ale trochę przekłamuje kolory, ma wadę fabryczną na ustawieniach A i jest tak wolny w obsłudze że nie warto zwracać na niego uwagi. Z tanich małpek jeżeli chodzi o ostrość całkiem nieźle wypada kodak C183. Jednak w rogach nieco widać rozmydlenie i przekłamuje kolory. Czasem mam wrażenie że pewnych kolorów wogóle nie zauważa. Bardzo ładne zdjęcia robi małpka SAMSUNG EX1 zarówno pod względem ostrości jak i kolorów. Przy ostrym słońcu trudno nim precyzyjnie wykadrować bo obraz jest tylko na wyświetlaczu. Jednak model samsunga ST77 ostrości już nie trzyma a po brzegach kadru jest beznadziejnie. Jak to jest że stare modele cyfrówek robiły ostrzejsze zdjęcia niż dzisiejsze tego nie pojmuję. Może chodzi o to aby sprzedawać i sprzedawać i żeby handel się kręcił. Zachęcam abyście podawali na forum modele robiące ostre zdjęcia. Promujmy je aby nie dawać się nabierać na dziadostwo.