Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP4280, blokada karetki .

Madziula902 31 Sty 2010 16:19 1281 4
  • #1 31 Sty 2010 16:19
    Madziula902
    Poziom 2  

Witam.
    Kilka dni temu wymieniłam tusze. Drukarka działała poprawnie.
    Dziś, kiedy musiałam pilnie coś wydrukować pojawił się komunikat dot.błędu jednego z pojemników [brak kasety lub jest ona uszkodzona]. Postanowiłam więc otworzyć drzwiczki i sprawdzić, co się wydarzyło. Wszystko wyglądało ok, ale komunikat nadal się wyświetlał. Włożyłam więc stare pojemniki [puste], by sprawdzić, czy nadal będzie wykrywało błąd. I tu niespodzianka -> ta cała karetka z tuszami w ogóle się nie chowie po zamknięciu drzwiczek. Hałasuje, jakby się o coś ocierała; coś ją blokuje i nie może wrócić na miejsce.
    Nie wiem już co robić [sama wolałabym nie rozkręcać] i czy w ogóle oddanie tego sprzętu do serwisu jest opłacalne..
    Błagam o pomoc.

<Magda>

0 4
  • #2 31 Sty 2010 16:36
    SmysA
    Poziom 14  

Prawdopodobnie jeśli te tusze to były zamienniki, wylały się i ich lub jednego z nich zawartość zalała mechanizm czyszczenia głowic drukujących. Po kilku dniach wszystko zaschło i głowice nie są w stanie poprawnie zaparkować.

Drukarkę należy przeczyścić.
    Może to byś skomplikowane w warunkach domowych.

0
  • #3 31 Sty 2010 17:56
    Madziula902
    Poziom 2  

Ehh. A ile orientacyjnie może kosztować naprawa tego mojego pechowego sprzętu ? :)

0
  • #4 31 Sty 2010 20:55
    Stan-S11
    Poziom 31  

Pani Magdo z przedstawionego opisu wynika że sprzęt wymaga aby obejrzał go serwisant. Ale naprawa w renomowanym serwisie byłaby ekonomicznie nie uzasadniona. Proszę spróbować przemyć styki zarówno w karetce jak i na wkładach drukujących np. spirytusem - może to tylko brak kontaktu i sprzęt nie czyta jednego z wkładów drukujących.

0
  • #5 02 Lut 2010 16:56
    Madziula902
    Poziom 2  

dziękuję, zobaczę, co się da zrobić :)

0