Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1,9 sdi ciężko pali i nierówno chodzi

31 Sty 2010 16:28 5633 9
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z golfem III 1,9 sdi rok 1996
    objawy:
    Zimny ciężko pali po odpaleniu chodzi nieróno zarówno jak jest zimny jak i ciepły przez kilkanaście sekund przebiera
    proszę o pomoc
  • Poziom 14  
    Świece grzeją?
  • Poziom 14  
    To są przypadłości zimowe diesli.Ja mam to samo.Jak tylko mrozy miną wszystko wraca do normy.Sąsiad ma passata 2005 rok i przy -16 miał problemy z odpaleniem.Trzy razy musiał próbować.Podepnij pod vaga dla pewności,może coś pokaże ale wątpię.
  • Poziom 14  
    No jak w garażu ogrzewanym to co innego. Pozostaje tylko vag i zobaczyć czy coś nie wywaliło. Na pierwszym miejscu sprawdziłbym kąt wtrysku, później same wtryski.Kopci Ci po odpaleniu? Jak tak to na jaki kolor? Podjedź też do jakiegoś mechanika niech Ci widełkami sprawdzi w jakim stanie jest akumulator albo podmień na chwilę od jakiegoś znajomego co ma diesla.
  • Poziom 13  
    Możliwe:

- zły kąt wtrysku
    - leją wtryski (spr. czy kopci)
  • Poziom 34  
    Mustang GT napisał:
    Możliwe:

- zły kąt wtrysku
    - leją wtryski (spr. czy kopci)

Nie sądzę, zbyt opóźniony kąt wtrysku miałby wpływ na kłopoty z uruchomieniem zimnego silnika, przy zbyt wyprzedzonym silnik głośno i twardo by klekotał a tu stan nagrzania silnika nie ma znaczenia, nie ma też fabrycznie problemów z obrotami rozrusznika i dawką paliwa gdyż te silniki nie mają dwumasowego koła zamachowego, przy lejących wtryskach kopciłby niemiłosiernie zwłaszcza przy przyspieszaniu, nie obejdzie się jednak na podglądzie bloków wartości mierzonych Vagiem, m.in. wartości czujników mierzących temperatury, korekcji wtrysków, dawki paliwa, praca zaworu EGR itp. - szczerze powiedziawszy mało kto wkleja te parametry na fora dla silników SDI a przydałoby się by mieć jakieś odniesienie i dobrze byłoby mu również zrobić "output test" - ten przytoczony przykład jest dla nowszej generacji silników m.in. SDI (AQM i AGP) ale warto to zaliczyć :
    Golf III 1,9 sdi ciężko pali i nierówno chodzi
  • Poziom 9  
    Problem jest taki,że to golf;-)
  • Poziom 9  
    czesć sztomel sprawdziłem jeszcze jedną rzecz przy pompie jest taki "cypelek" wydaje mi sie że zwiększa on dawkę paliwa jak go pociągne dużo lepiej pali

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze jedno końcówki wtrysków byly wymieniane w zeszłym roku