Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wykrywacz metali - jabel j_267

trzygrosze 22 Jul 2004 21:41 4942 14
 • #1
  trzygrosze
  Level 21  
  planuję kupić ten wykrywacz w formie kitu i teraz pytanie : czy nada sie on do wykrywania monet na plaży ? jeśli istnieje leprzy w podobnej cenie proszę o "namiary na niego "

  dzieki


  pozdrawiam
 • #2
  opajdowski łukasz
  Level 13  
  ten wykrywacz jest kiepski lepiej kup sobie schemat wykrywacza z dyskryminacją i zrób go od podstaw a ten kit wykryje ci metale na plaży monetę na ok 5cm głębokości
 • #3
  trzygrosze
  Level 21  
  kupić schemat ?? a może ktoś tu na forum ma jakiś, który by do poszukiwań na plaży sie nadawał ??


  dzieki
 • #4
  swaldek
  Level 18  
  Zobacz na innym forum: Odkrywcy lub Poszukiwaczy skarbów tam znajdziesz co potrzeba mimo, że to forum nie elektroniczne
  Pozdrawiam
 • #6
  trzygrosze
  Level 21  
  Rozumię że ten wykrywacz metali nadaje się do poszukiwań na plaży ?
 • #7
  heniek
  Level 13  
  Wejdż na stronęhttp://www.wykrywacze.metali.prv.pl/ tam jest schemat Fishera 555 (bardzo dobry wykrywacz z dyskryminacją )
  Jabel też jest dobry (zasięgi jak na taki sprzęt też ma dobre (wada-wykrywa wszystkie metale ) , a na plaży jest dużo śmiecia w postaci kapsli
 • #8
  trzygrosze
  Level 21  
  ok, dzięki.

  ale nieznalazłem opisu do tego fishera, skąd mam wiedzieć jakie tam cewki zrobić ?? czy moze jak zamówię płytkę z tej stronki to wszystko mi doślą, jeśli tak, to ile życzą tam sobie za nią ???
 • #10
  swaldek
  Level 18  
  Doświadczony elektronik pewnie potrafiłby na podstawie takich informacji zbudować i zestroić sondę do wykrywacza, ale obawiam sie ,że nie wszyscy dysponuję odpowiednią aparaturą pomiarową a ona jest niezbędna podczas strojenia tej sondy.
  Precyzja takiego wykrywacza zależy w ogromnym stopniu od jakości wykonania właśnie sondy, jest to element najbardziej pracochłonny i wymagający staranności.
  O ile elektronika złożona z pewnych elementów powinna odpalić bez problemu, to sądzie trzeba poświęcić sporo czasu, dobrać właściwy materiał i przemyśleć cała konstrukcję , która musi być w miarę lekka oraz niezwykle stabilna mechanicznie i tempetraturowo, bowiem nawet minimalne odkształecenia będą powodowały "pływanie" wykrywacza i fałszywe sygnały.
  Mimo całego pesymizmu jaki tu zasiałem szczerze polecam budowę tego sprzetu bo potrafi mile zaskoczyc po przebrnięciu przez proces budowy
  Pozdrawiam
 • #11
  trzygrosze
  Level 21  
  heh.. no coż , twój post nie napawa optymizmem, ale spróbuję zrobić ten wykrywacz (to będzie mój pierwszy wykrywacz)

  dzieki

  i pozdro
 • #12
  swaldek
  Level 18  
  Gdybyś potrzebował pomocy przy budowie F555 to zapraszam na priwa, zazwsze chętnie podzielę sie materialem i wiadomościami
  Pozdrawiam
 • #13
  szoker
  Level 11  
  Witam
  Mógł by mi ktoś wysłać "gunboy@interia.pl" dokumentacje budowy fischera 555 "schemat rozmieszczenia części na płytce itp" , lub podać namiary ?
 • #15
  szoker
  Level 11  
  Dzięki swaldek , jakbyś mógł jeszcze napisać mniej więcej ile kosztują części i podrzucić ich listę , to by było fajnie :roll: