Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan almera n16 problem z odpaleniem

szoopcio 31 Sty 2010 20:01 9372 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Jestem posiadaczem nissana almery n16 2,2 di 2001 rok. po ostatniej fali mrozów padł mi akumulator, kupiłem nowy nadal nie miała chęci odpalić po około 24 godzinach w cieple zapaliła. Po wyłączeniu silnika do tej pory nie mogę jej odpalić. Zmieniłem filtr paliwa, nie dało to żadnych efektów. podałem jej paliwo zaraz za filtrem paliwowym niemalże wprost do pompy nie podziałało dopiero po wpuszczeniu "plaka" do przewodów od powietrza zaczela palić, ale kiedy plak się kończy gaśnie. znajomy mechanik powiedział że może być to wina immobilizera. I tu się rodzi moje pytanie : czy miał ktoś może podobny przypadek ?? Bądź jest w stanie coś poradzić.
  • Poziom 30  
    jest małe prawdopodobieństwo, że zablokowany jest immobilizer.
    Jest też prawdopodobieństwo dużo większe że paliwo było zamarznięte.
    Ty podając mu paliwo bezpiśrednio na pompę z pominięciem filtra nasypałeś tam też sporo niespodzianek w postaci zanieczyszczeń i pompa lub wtryski stanęły.

Co poradzić.. hm..
    Jakie jest ciśnienie w zasobniku? Tzn. czujnik jakie pokazuje napięcie.
  • Poziom 2  
    Nie wiem co mam rozumieć przez to "ciśnienie w zasobniku" jeśli chodzi o czek od paliwa to gaśnie w momencie kiedy rozrusznik startuje. A w paliwie nie było żadnych niespodzianek było ono przefiltrowane.
  • Poziom 42  
    Pompy tam też siadają, tam jest klasyczna VP44
  • Poziom 30  
    przepraszam,
    myslałem ze mowa o 1,5 dci
  • Poziom 2  
    A czy problem z pompą jeżeli padła wykryje diagnostyka komputerem??
  • Poziom 42  
    Dobry na pewno...
    Chociaż często pada mechanicznie wtedy 100% diagnoza jest ciężka
  • Poziom 2  
    dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi, poszukam jakiegoś elektronika żeby ją zdiagnozował. pozdrawiam. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę nadal pisać będę wdzięczny