Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq 6830s - od pewnego czasu strasznie 'zwolnił'

BURMAR 31 Jan 2010 20:24 2117 4
 • #1
  BURMAR
  Level 23  
  Witam,
  Kupiłem córce na święta w zeszłym roku laptopa HP 6830 S 17".Około pół roku wszystko działało dobrze.W miare czasu instalowała różne programy i zapisywała na dysku kilkanaście filmów.Dysk 250 G, RAM 3 G.
  Córka przebywa poza granicą i zgłasza mi ciągłe problemy z tym laptopem. Takie jak w tytule:zawieszanie się, powolna praca i przycinanie w trakcie oglądania filmów.W trakcie pracy w jakimś z programów i słuchania MP 3 z dysku przycina nawet muzykę.
  Sprawdziła pod względem wirusów (Avastem, Asquerem), zrodiła czyszczenie dysku, defragmentację i nadal nie ma poprawy.
  Gdzie szukać przyczyny. Laptop jest już po gwarancji. Od czego zacząć. Córka przyjeżdża do domu w połowie lutego i chciałbym jej jakoś pomóc.
  Bardzo prosze o poradę, za którą z góry dziękuję.
  Pozdrawiam
 • #2
  tronic1
  IT specialist
  Po takim czasie beztroskiego używania systemu należało by zrobić w nim gruntowny porządek. Odinstalować niepotrzebne już programy, wyczyścić rejestr ze zbędnych wpisów. Poza tym laptop może zwalniać z powodu wysokiej temperatury. Po tym czasie używania należy go rozebrać i wyczyścić z zalegających warstw kurzu ( sam się zdziwisz ile tego jest ). To tak ogólnie. Oprócz czyszczenia kurzu, jest opcja przywrócenia lub ponownej instalacji sytemu z partycji recovery lub płyty CD, ale to ostateczność.
 • #3
  BURMAR
  Level 23  
  Dzięki za tak szybka podpowiedź.Co do grzania sie to faktycznie trochę sie grzeje. Sprawdzała go SpeedFunem i temp. jest czasami ok. 50 - 60 stopni. Pisałem już kiedyś o tym na forum ale odpisano mi, że to jest normalana temperatura dla tego laptopa. A co odkurzania, czy poradzę sobie sam z otwarciem tego laptopa ? Nie jestem w sprawach technicznych "zielony" ale laptopa jeszcze nie otwierałem.
  Pozdrawiam