Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cd technics SL-PG390

sadq 22 Jul 2004 23:20 1887 6
    sadq
    Level 11  
    Z cd jak w temacie mam następujący problem:
    pierwotna usterka wiązala sie z uszkodzeniem lasera - na soczewce zrobil(A) sie czarna plamka centralnie i cd nie wykonywalo nawet procedury ostrosci
    po wymianie "oka" problem jest inny - ostrosc jest odczytywana bo silnik rusza i nie ma komunikatu no cd na wyswietlaczu - natomiast kompakt nie moze odczytac ani ilosci utworów ani wystartowac z odtwarzaniem plyty - caly czas tylko kreci dyskiem
    Moje pytanie w zwiazku z tym - czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
    Czy wina lezy po stronie lasera (to juz drugi wymieniony)?
    Czy mam cos wyregulowac na nowym laserze?
    Prosze o pomoc
    Z góry dziekuje
    Ps soczewka to CDM 12.1
    sadq
    Level 11  
    Wymieniam oczywiscie cały laser.
    Telo
    Service technician RTV
    W CDM12.1 nie ma zworki,może kupiłeś uszkodzony czytnik albo taki do regulacji,teoretycznie każdy zakupiony czytnik jest wyregulowany przez fabrykę i nie trzeba regulować,najlepiej mieć taki pod reką który działa w innym sprzęcie,zawsze jest pewność ,że po zakupie będzie ok.
    sadq
    Level 11  
    uszkodzenie czytnika raczej wykluczam bo to juz drugi - pierwszy od razu wymienilem u sprzedawcy podejrzewając ze jest uszkodzony. Jak wyregulowac laser zeby nie przedobryc z prądem diody? Prosze o pomoc :D
    sadq
    Level 11  
    Problem rozwiązalem- przyczyna okazal sie czytnik - kupiony u innego dostawcy dziala bez zarzutu. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam