Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plazma LG RZ-42PX11 pasy pionowe.

31 Sty 2010 23:13 7976 13
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem do naprawy LG plazma RZ-42PX11, po prawej stronie matrycy są pionowe ciemne pasy (dołączam zdjęcie). Po rozebraniu board 42V6XL, które łączą dwie listwy z matrycą i widać scalaki, przy jednym z nich, przepalony rezystor SMD o wartości 100. Czy matryca jest uszkodzona, można ją uratować, co było przyczyną takiego feleru? Jeszcze przed tą usterką w tym miejscu były cienkie paseczki. Naprawiam zbyt mało plazm i nie mam takiego doświadczenia. Proszę o poradę i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

plazma LG RZ-42PX11 pasy pionowe.
  • Poziom 17  
    Sprzedam Panu tą płytę za 35 zł. Proszę opisać dokładnej te paski, lub zdjęcie dodać jeśli Pan posiada.
  • Poziom 10  
    Witam, problem jest w tym jak wspominałem że na dwóch taśmach które są całością matrycy dwie hybrydy ,tych hybryd jest kilka na całej długości matrycy ,tylko w dwóch jak widać na obrazku są przepalone SMD nie wiem czy opory lub co innego wartość 100.U dołu matrycy te taśmy są podpięte w Board 42v6XL i 42v6XR,te hybrydy są skręcone cienkim długim radiatorem na całej matrycy.Zasilanie tych hybryd jest 60v.Nie wiem czy dobre jest to zasilanie, nie wiem, czy matryca jest dobra,Przepraszam morze źle napisałem bo w plazmach raczkuje.Pozdrawiam.Proszę o poradę.
  • Spec od TV
    To uszkodzona matryca(tzn. uklad scalony na tasmie), tu w Londynie biora 150F za naprawe o ile to tylko uklad...
  • Poziom 10  
    Witam,po długim szukaniu,zakupiłem matryce na allegro plazma pdp 42v6.Po starcie TV ukazały się cienkie kreski na matrycy, dodaje zdjęcie.Czy to jest uszkodzony X SUS 42v6 LG,czy to można wyregulować?Proszę o poradę,z góry dziękuje.Pozdra

plazma LG RZ-42PX11 pasy pionowe. plazma LG RZ-42PX11 pasy pionowe.
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/77_1266153488.jpg]
  • Poziom 27  
    To wygląda na uszkodzoną matrycę. Przynajmniej ten cienki pasek.
  • Poziom 10  
    Też mam obawy co do tej matrycy ten cienki czarny pasek mnie nie pokoi.Sprzedawca tak zapewniał że matryca jest dobra na 300 procent.Tylko jak z nim rozmawiałem przez telefon to twierdził że draiwery i wymienił i chodził kilka miesięcy i znów się uszkodził draiwer i rozebrał na części. Pieniądze poszły w plecy za matryce.Mam prożbę o dalsze opinie czy to jest matryca.Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Cytat:
    Mam prożbę o dalsze opinie czy to jest matryca

Ja też twierdzę że to matryca. I że gdybyś znał choćby w podstawowym zakresie budowę matrycy temat byłby zbędny.
  • Poziom 14  
    Ten fioletowy pasek to wina tasiemki łączącej XR-DRV z CTRL, spróbuj przepiąć tasiemki. Co do ciemnej pojedynczej linii jest szansa, że jakiś paproch dostał się pod konektor (odepnij COF w tym miejscu gdzie masz linie i przedmuchaj) no ale raczej uszkodzenie elektrody na panelu. Ogólna porada taka: po przepinaj tasiemki w miejscach gdzie masz linie i pozamieniaj miejscami tasiemki łączące CTRL z X-DRV.

Powodzenia
  • Poziom 12  
    PDP napisał:
    Ten fioletowy pasek to wina tasiemki łączącej XR-DRV z CTRL, spróbuj przepiąć tasiemki. Co do ciemnej pojedynczej linii jest szansa, że jakiś paproch dostał się pod konektor (odepnij COF w tym miejscu gdzie masz linie i przedmuchaj) no ale raczej uszkodzenie elektrody na panelu. Ogólna porada taka: po przepinaj tasiemki w miejscach gdzie masz linie i pozamieniaj miejscami tasiemki łączące CTRL z X-DRV.

Powodzenia

Zgodze się z kolego tylko ta cieka ciemna linia też może być spowodowana uszkodzeniem taśmy z X-DRV do matrycy. Musisz się przyjrzeć czy taśma nie jest lekko naderwana czy pęknieta

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Kolego zszcech po co sa drivery COF na tasmach? Wtym przypadku widac wyraznie ze problem z obrazem wystepuje na szerokosci jednego pixela,
    czyli gdyby byl problem pomiedzy XDRV iCOF obraz bylby inny (oczywiscie mam na mysli ten cieniutki pasek).
    Ciekawa rada kolegi PDP ale jakos ciezko ni sobie wyobrazic podpiecie CTRLa w miejsce XDRV przynajmniej w tym modelelu TV.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 14  
    ZIG ZAK napisał:
    Ciekawa rada kolegi PDP ale jakos ciezko ni sobie wyobrazic podpiecie CTRLa w miejsce XDRV przynajmniej w tym modelelu TV.

Wyraźnie napisałem że należy odpiąć tasiemki łączące te elementy, przedmuchać konektory i wpiąć s powrotem tasiemki, w przypadku szerokiego paska powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Witam dziękuje za zainteresowanie moim problemem,z tym cienkim paskiem to jednak jest uszkodzona taśma matrycy jedna nitka jest przerwana z tym kupiłem.Jest pytanie jak to połączyć jakiego topnika użyć do lutowania, mam prośbę kto już naprawiał taką taśmę proszę o pomoc.Co do szerszego paska te taśmy przemierzyłem taśmy jest ok. Pozdrawiam.

Dodano po 37 [minuty]:

Witam.sprostowanie usterka z tym szerokim pasm nie ustąpiła, taśmy nie pomogły.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Kolego bobi100 matryca z powrotem do sprzedawcy i zwrot pieniedzy!!!
    Chyba ze wiedziales ze ma takie uszkodzenie???
    Nie chce straszyc ale malo prawdopodobne zeby Ci sie udalo ja naprawic, tym bardziej ze nie masz doswiatczenia w tego typu usterkach. Przynajmniej ja bym tak zrobil.
    Cierpliwosci znajdziesz inna matryce bo to dosc popularny tv.
    Moze poprostu spruboj kupic inny tv uszkodzony ze sprawna matryca , przewarznie w nim siada YSUS YDRIVery iZSUS jesli taki ci sie uda kupic bedziesz mial na podmianke XDRV ,bo ten rownierz mozesz miec uszkodzony.
    P.S.
    Kolego PDP poprostu sie nie zrozumielismy . Bez urazy ale sie poprostu nie zrozumielismy ja myslalem ze to mozliwe w jakims innym modelu.