Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet TermaQ Electronic "wybucha" podczas odkręca

virus91 31 Sty 2010 23:26 3989 5
  • #1 31 Sty 2010 23:26
    virus91
    Poziom 17  

Witam, właśnie brałem kąpiel i gdy odkręciłem wodę u dołu piecyka zrobiła się mała kula ognia. Za 2 razem po odkręceniu tak wybuchło że aż otworzyło drzwi w łazience i opaliło gąbki ! Tak się wystraszyłem że hej, od razu zakręciłem gaz i wyjąłem baterie. Co może być nie tak i ile może kosztować naprawa ? Boję się aby w przyszłości coś takiego się nie powtórzyło. Teraz co chwile słychać że gdzieś wybuchł gaz :(

0 5
  • Semicon
  • #2 01 Lut 2010 00:18
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Pora na wizytę serwisanta. Sam nie zdziałasz :(

0
  • Semicon
  • #3 01 Lut 2010 01:10
    J. Kleban
    Poziom 25  

I nie ma co nawet probowac samemu!.

0
  • #4 01 Lut 2010 18:05
    virus91
    Poziom 17  

Przyszedł serwisant bo mam jeszcze gwarancję i jak on odkręcał to było wszystko ok a to dalej wybucha co jakiś czas :( Boję się zęby umyć...

0
  • #5 01 Lut 2010 19:54
    mirrzo

Moderator na urlopie...

To znów wołaj serwisanta. Ale zaobserwuj kiedy to wybucha, żebyś umiał zademonstrować

0
  • #6 10 Lip 2018 17:24
    kolo004
    Poziom 9  

Miałem podobny problem z wybuchaniem termaQ. Generalnie zapala się i zgasła a potem wybuchała albo w ogóle się nie zapalała jak zgasła i ciepła była. Serwisant się wygłówkował, że trzeba wymienić zespół z cewkami ale nie daje gwarancji więc lepiej kupić nowy. Po jego wizycie piec w ogóle nie chodził ale od siostry 60 zł wziął za serwis. Sprawdziłem ze schematem rezystancję na cekach i przełącznik i wszystko ok. Oczyściłem sondę bo zaśniedziała była i wymieniłem całą elektronikę. Chwile było ok i znowu potrafiła zgasną i wybuchnąć po chwili.
    Podejrzenie padło na czujnik temperatury jak się nagrzeje to odłącza gaz a po chwili gdy ostygnie znowu załącza iskrę a że sonda na rusztem ciepła to gaz cały czas leci i stąd wybuch. Też błędne koło. I przypadkiem resetując czujnik temperatury pęsetą zauważyłem że osłona zapalania płomyka startowego taki daszek jest luźna. Okazuje się że po nagrzaniu dotykała do metalu i to gasiło piec i jak chwilkę ostygła to on wybuchał bo iskra automatycznie startowała - to tak jakby piec tym zwarciem do masy dostawał reset i nie odcinał dopływu gazu.
    Generalnie wystarczy wyjąć tę osłonkę znad iskrownika i piec zapala się i jedno cyknięcie dłużej ale nie ma niebezpieczeństwa wybuchu przez zwarcie do masy tej obudowy. Problem w tym że ta blaszka jest za lipna i z czasem zaczyna się kolebać i tak pewnie to się zwiera do masy. Może komuś się to przyda bo zaczęło się to od zimy kiedy siostra się kąpała i piec na maxa i okna nowe plastiki pozamykane - pierwszy wybuch był z uwagi na brak ciągu ale to wygięło tę blaszkę pewnie i stąd ta dziwne objawy potem że piec wariował i się sam gasił po nagrzaniu i wybuchał.
    W nowych modelach tą blaszkę powinni zrobić przykręcaną na wcisk a nie na zaciskanie które z czasem się poluzowuje.[/td]

Dodano po 6 [minuty]:

Termet TermaQ Electronic "wybucha" podczas odkręca

0