Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulsujące światło żarówki podłączonej do agregatu

01 Lut 2010 00:12 4860 8
  • Poziom 12  
    Witam.
    Zakupiłem agregat jedno fazowy 2,7kw.Urządzenie nie jest wyposażone w stabilizator napięcia. W związku z tym mam pytanie. Gdy podłącze pod agregat żarówkę to światło owej żarówki delikatnie pulsuje,dlaczego??? Czy te urządzenia już tak mają??? Dodam że urządzenie nie zalicza się do wysokiej klasy. Proszę o odpowiedź z góry dziękuje:-)
    Pozdrawiam serdecznie !!!
  • Poziom 27  
    Skoro nie ma stabilizatora, to napięcie wyjściowe nie jest stabilne - zmienia więc swoją wartość co objawia się pulsowaniem światła żarówki. Nie polecam podłączania do takiego agregatu elektroniki, bo różnie może być.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź. Na przykład jeśli bym podłączył pod owy agregat prądotwórczy zasilacz UPS to czy wtedy mógłbym podłączyć sprzed elektroniczny np TV lub kompa???
  • Poziom 27  
    Na pewno będzie duzo bezpieczniej, jednak przy dużych wahaniach może się okazać, że UPS będzie cały czas chodził na baterii. Nie wiem jak wtedy się on zachowuje. W robocie miałem taki duży 32kVA to on potrafił sobie brać napięcie z sieci i na bieżąco "dobierać" brakujące napięcie z baterii. Nie wiem czy małe biurowe/domowe UPSy też tak działają.
  • Poziom 39  
    Odpowiadając na pytanie. Pulsuje ponieważ objawia sie działanie regulatora. A własności regulatora są akurat takie. Ponieważ agregat jest mały to i możliwości regulacje gorsze. Teoretycznie należy zmniejszyć strefę nieczułości regulatora, ale w praktyce może się okazać, że nic nie da sie zrobić. Więc proponowałbym jednak pomierzyć wartość napięcia i porównać z deklaracją producenta. Ale jeśli jest to jak w pytaniu "delikatne pulsowanie" to pewnie nie ma czym się przejmować a już z pewnością jeśli chodzi o żarówki. Większość obecnych odbiorników ma dość duży margines napięć zasilających.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    "marakus" w jakim systemie pracował ten UPS w firmie, nie rozumiem jak mógł sobie brać napięcie z sieci i na bieżąco "dobierać" brakujące napięcie z baterii?
  • Poziom 27  
    Nie znam dokładnie konstrukcji UPSów, w każdym razie na wyjściu nie pracował na sieci miejskiej tylko na przetwornicy, a ponieważ sieć dawała około 205V, to z diagramu pracy jaki wyświetlał wynikało, że podbierał prąd i z sieci, i z baterii, wyświetlał też informację, że może w ten sposób pracować przez 5 godzin.
  • Poziom 12  
    Podłączyłem pod agregat odbiornik o mocy 550 vat i światło żarówki już tak intensywnie nie pulsuje. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Uważam temat za zamkniety.
    Pozdrawiam:-)