Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp laserjet 5000n blad podczas wydruku

gufi90 01 Lut 2010 00:45 1761 3
  • #1 01 Lut 2010 00:45
    gufi90
    Poziom 8  

Witam! Niedawno kupilem drukarke hp laserjet 5000n. podlaczylem ja do laptopa za pomoca przejsciowki lpt na usb. W laptopie mam windows 7, system sam zainstalowal sterownik HP LaserJet 5000 Series PCL 5. Problem polega na tym ze prawie za kazdym pierwszym wydrukiem po wlaczeniu drukarki wystepuje blad i drukarka nic nie drukuje. Czasem zaczyna drukowac po wyciagnieciu i ponownym wlozeniu kabla usb albo po ponownym uruchomieniu wydruku w menu podgladu drukowanych dokumentow. Niekiedy na wyswietlaczu pojawia sie napis przetwarzanie danych lub informacji ( nie pamietam dokladnie). Czasem drukarka drukuje bez problemu. Po poprawnym wydruku jednego dokumentu i nie wylaczaniu zasialania kolejne tez zazwyczaj drukuje poprawnie. Nie mam pojecia od czego jest to zalezne. Czytalem ze niektore drukarki wymagaja dwukierunkowej komunikacji a taka nie wystepuje na przejsciowce. (Przy wydrukach z pdfu czasem robi pionowe cienkie smugi ale to juz chyba osobny problem.) bardzo prosze o porade. z gory dziekuje i pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2010 09:04
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

przejściówka z USB nie kompatybilna

przecież masz wersję 5000N powinna być z tyłu karta sieciowa ?

podłącz się do lanu lub cross'em bezpośrednio do laptopa jak masz wolny rj45

0
  • #3 01 Lut 2010 23:50
    gufi90
    Poziom 8  

właśnie z tyłu nie posiadam sieciowej, sprzedawcy z allegro pewnie się przydała. mam jeszcze jedno pytanie. gdybym kupił kartę sieciową i rozdzielacz na kabel rj45 to czy mógłby działać "jednocześnie" internet i drukarka? czy potrzebny router

0
  • #4 02 Lut 2010 07:53
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

a co masz do łączenia się z internetem ?

0
  Szukaj w 5mln produktów