Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lepszy słuch dzięki zębom

tpokala 01 Lut 2010 10:36 1338 3
 • Lepszy słuch dzięki zębom

  Podobnie jak ludzie, którzy widzą dobrze tylko na jedno oko, mają problemy z postrzeganiem głębi, tak ludzie, którzy słyszą dobrze tylko na jedno ucho, mają problemy z lokalizowaniem źródła dźwięku. Rozwiązanie problemu ze słuchem za pomocą zębów może nie brzmi logicznie, ale jest jak najbardziej możliwe. A to dzięki firmie Sonitus Medical i jej urządzeniu - Soundbite. Jest to układ słuchowy, który przesyła dźwięk do ucha wewnętrznego przez zęby.

  System Soundbite składa się z małego urządzenia noszonego za uchem (BTE, Behind-The-Ear) i aparatu słuchowego, który robiony jest indywidualnie dla każdego klienta - po to, żeby pasował do jego zębów. Jednostka BTM rejestruje dźwięk i bezprzewodowo przesyła sygnały do urządzenia ITM (In-The-Mouth), które wysyła niedostrzegalne wibracje poprzez zęby niemal równocześnie do obu uszu (dokładnie do okienek ślimaków).

  Lepszy słuch dzięki zębom

  BTE posiada mikrofon, który jest umieszczony w kanale słuchowym (tym z zaburzeniami) i daje możliwość odczuć akustycznych dzięki własnemu uchu pacjenta. Mikrofon ten jest podłączony do jednostki BTE przez małe, przeźroczyste rurki. Jednostka BTE wykorzystuje cyfrowy procesor sygnału do przetwarzania dźwięku i drugi mikrofon do wyciszania hałasu. Gdy dźwięk zostanie już przetworzony, zostaje przesłany bezprzewodowo do ITM.

  Lepszy słuch dzięki zębom

  Jednostka ITM składa się z płaskiego akumulatora, bezprzewodowego odbiornika i małego siłownika, który konwertuje sygnały bezprzewodowe otrzymane od BTE na wibracje, która poprzez zęby docierają do ucha. Całość zamknięta jest w akrylowej obudowie, który w stomatologii jest używany od lat. W odróżnieniu od zwykłych aparatów słuchowych, Soundbite opiera się na przewodnictwie kostnym.

  Na razie system jest badany klinicznie.

  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
 • #3
  Electrical
  Red. Komputery FAQ
  Ale czy to bezprzewodowe przesyłanie nie szkodzi zdrowiu? Zwłaszcza że to działa 24h/ dobę.
 • #4
  marmon
  Poziom 17  
  a co jak zacznie sie zgrzytanie zebami?